×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ромки излизат на протест, наричали ги подчовеци и полуживотни


Ромки излизат на протест, наричали ги подчовеци и полуживотни
Ние не сме "изгубеното звено между неандерталеца и хомо сапиенс", се казва в протестното писмо
03 Април 2015, Петък, 21:09 ч.

Политиците говорят с езика на омразата, ние имаме достойство, твърдят мургавите дами

Ромки излизат на протест. Повод за недоволството им са ксенофобските изявления на депутатите и пасивността на властимащите. На 7 април жените ще внесат отворено писмо до президента, министър-председателя, председателя на Народното събрание, председателите на парламентарните групи на управляващите партии и европейските институции, провокирани от изказванията на народни представители от различни политически партии през последните месеци по отношение на ромската общност.

„Чувстваме се омерзени от редица изказвания на български депутати, които, използвайки най-висшата трибуна в България, необезпокоявано сипят реч на омразата по отношение на български граждани от ромски произход", пишат ромките.

„Вие, госпожи и господа, приемате ли за нормални квалификации по отношение на ромската общност от рода на „...нагли, самонадеяни и озверели човекоподобни...", „...жени с инстинкти на улични кучки...", „...полуживотни...", „...изгубеното звено между неандерталеца и хомосапиенс"?

Ако сте ги забравили, можете да ги намерите в парламентарните стенограми от 17.12.2014 и 11.03.2015.

Разберете, госпожи и господа, допускайки изричането на подобни думи от своята трибуна, българският Парламент достигна най-ниската точка на падението си!

Ние не можем да забравим и не приемаме за нормален такъв език, а като загрижени граждани за демокрацията в държавата изискваме от вас и вие да не го забравяте и да не го допускате!

Липсата на реакция от ваша страна ни тревожи дори повече от враждебното слово, леещо се от парламентарната трибуна! Кой, ако не вие, ще спре ширещия се съвременен расизъм в обществото!?

Нито ние, нито вие трябва да толерираме мълчаливо налагането на понятия като „ромска престъпност", „...циганите са подчовеци и паразити..." като норма на обществено-политическия дискурс в България", пише още в писмото им, което явно е писано от някой правозащитник.

Протестната акция ще започне в 10.30 ч. пред президентството на Република България, ще премине през сградата на Министерски съвет и ще завърши пред Народното събрание, където писмото ще бъде прочетено публично /БЛИЦ/

В категории: Политика


13
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей 17/03/2026, Вторник 22:00 15
Тервел ИЛИЕВ Как да намалим стреса Как да намалим стреса 17/03/2026, Вторник 22:00 2
Тервел ИЛИЕВ Домашна питка с масло: Тайната й Домашна питка с масло: Тайната й 17/03/2026, Вторник 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Шоколадов сладкиш без много усилия Шоколадов сладкиш без много усилия 17/03/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Най-съвместимите зодии за перфектна връзка Най-съвместимите зодии за перфектна връзка 17/03/2026, Вторник 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Цената на водката в Русия лети нагоре Цената на водката в Русия лети нагоре 17/03/2026, Вторник 19:48 2
Тервел ИЛИЕВ От кои зодии са най-верните приятели От кои зодии са най-верните приятели 17/03/2026, Вторник 19:20 0
13
Коментара по темата
13.
kokoban
04.04.2015 19:07:18
1
4
Никога не бих си позволил да обидя животно,ката нарека една мутация полуживотно".Животното е завършен вид,докато тези неща,циганите,не можеш да ги вкараш в никой биологичен вид,а в човешкия-не позволя теорията на Дарвин.
12.
СПА ЦЕНТЪР ,,ТРЕБЛИНКА,,
04.04.2015 03:26:44
1
4
ARBITE MACHT FREI
11.
gb
04.04.2015 00:59:23
1
10
Допълнете : мангусти, орки, примати, сган, пасмина ......
10.
ф
03.04.2015 21:12:56
0
12
Много интересно кой така умно е написал това писмо от тяхно име при положение че те толкова дар слово нямат.
Интересно ми е ако ги накара някой да кажат нещо от библията дали ще могат или корана им е по познат. А иначе БЪЛГАРИ се норичат и българите на кайма искали да правят... Изселете ги моля от България и да бягат към Турция или където си искат.
9.
Чаки
03.04.2015 20:43:59
0
11
Абе какви подчовеци, те са си направо животни......
8.
дидо
03.04.2015 19:22:38
1
16
СМЪРТ ЗА ГНИДИТЕ !!!
7.
СТАРОТО
03.04.2015 19:16:46
1
15
БОЙ ДО УМИРАНЕ ТЕ ДРУГО НЕ ЗАСЛУЖАВАТ......
6.
!!!
03.04.2015 18:55:01
0
29
Защо се сърдят като раждат деца безконтролно по 8-10,не се грижат за тях,а само да получават помощи.
Продават си децата,оставят ги по домове и искат да се наричат човеци.При тях работи само една сигнална система-на инстинкта,как да не ги наречеш получовеци.Колко ли им платиха да протестират?Циганинът без пари нищо не прави!!!
5.
X
03.04.2015 18:43:09
0
17
Подчовеци са тези, които ги манипулират и насъскват и в същото време под една или друга форма печелят от тях.
4.
Evelina
03.04.2015 18:39:25
1
21
Ами какви да сте беее долни хлебарки гадни !! Протест ще ми правите мамка ви !!!!
3.
бла бла
03.04.2015 18:35:38
1
23
Еми и аз на протест срещу техния протест... и какво? Сган мръсна
2.
дсадас
03.04.2015 18:35:21
1
23
мама ви и долни боклуци гняс гнусна, нека да протестират те ония с черните кърпи и бръснатите глави ще ви правят компания на простеста !!!!
1.
Роми били , хаха
03.04.2015 18:28:48
1
28
Рома се пие,а циганина се бие . Ех тфа жалко гадно племе все недоволства не работи и за помощи реве,ама пари нямали абе ....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дневен хороскоп за 18 март 2026: Водолеят се радва на успех, Козирогът да внимава Дневен хороскоп за 18 март 2026: Водолеят се радва на успех, Козирогът да внимава  Близнаците ще получат ценна информация Листите са ясни, Бургас се готви за най-оспорвания вот. Вижте всички кандидат-депутати за Втори МИР Листите са ясни, Бургас се готви за най-оспорвания вот. Вижте всички кандидат-депутати за Втори МИР Радев поема лично фронта на "Прогресивна България", ГЕРБ без сериозни промени в челото, напрежение в ПП-ДБ Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Той ще работи за дигитализацията на регистъра на чакащите за трансплантация и за подобряване на взаимодействието между лечебните заведения Наградиха невидимите супергерои на Бургас (снимки) Наградиха невидимите супергерои на Бургас (снимки) Инициативата е изградена с ясната цел,  да даде видимост на хората, които обикновено остават незабелязани   Наркобосовете от кв. Победа криели дрогата в статуетка на Буда, ченгетата обаче я надушиха Наркобосовете от кв. Победа криели дрогата в статуетка на Буда, ченгетата обаче я надушиха Една от стаите на двуетажната къща е била превърната в лаборатория за пико Прокуратурата повдигна най-тежкото обвинение на психопата Иван, грозят го до 20 години затвор Прокуратурата повдигна най-тежкото обвинение на психопата Иван, грозят го до 20 години затвор Подведен е под наказателна отговорност по чл. 115 и този път няма да му се размине  Kaufland с над 100 нови продукта за хора, които винаги бързат Kaufland с над 100 нови продукта за хора, които винаги бързат Новите продукти са подредени в началото на филиалите, асортиментът залага на качествени, свежи и лесни за приготвяне готвени храни Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Седмица след тежка борба за живот младият мъж е издъхнал Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Ние сме единствената проевропейска алтернатива Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си Почистването на улиците в Бургас ще продължи на 21 март, като се изисква премахване на автомобилите в определени часове
Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция Алиансът вече е разположил система за противоракетна отбрана в Източна Турция за защита на радар за ранно предупреждение, който следи ракетната активност в Близкия изток Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети За да се предпазят от енергийната несигурност, някои превозвачи прибягват до предварително изкупуване на големи количества гориво Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Древната тропическа гора, запазена под вулканична пепел, предлага безпрецедентни възможности за изследване на екосистеми от ранния пермски период Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Имаме многопластова отбрана във въздуха и придобиваме още повече, каза сръбският президент Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски „Ти си до Украйна от първия ден“, заяви президентът на Украйна Израел удари високопоставени ирански военни лидери Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Готина мацка влиза в студио за татоировка:
- Искам да ми татуирате надпис на зaдникa.
- Добре! Какво искате да пише?
- Входът е от другата страна.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки пробват пуловери:
Продавачката:
- Знаете ли, че са необходими поне три овце, за изплитане вълнен пуловер?
- Ооо?! Дори не знаехме, че могат да плетат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хорската завист няма граници, особено ако имаш хубава ракия!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори