×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честваме Деня на Европа: 9 май – символ на мира и единството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Недекларираното гориво на турския танкер не е било предназначено за разтоварване в пристанищен терминал „Росенец“


Недекларираното гориво на турския танкер не е било предназначено за разтоварване в пристанищен терминал „Росенец“
Дизелът е открит от независима инспектираща организация, наета от „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ АД
11 Март 2015, Сряда, 07:41 ч.
Автор: Женя ГАЙТАНДЖИЕВА

Срещу капитана на кораба, който е румънски гражданин, е образувано досъдебно производство


Недекларираното гориво на турския танкер не е било предназначено за разтоварване на пристанищен терминал „Росенец“.  Открито е от независима инспектираща организация (НИО) за качеството на продукцията, наета от „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ АД и е докладвано на Агенция „Митници“.
По наше искане от рафинерията беше предоставена пълната хронология на събитието:

• Корабът пристига на рейда в 05.00 ч.на 27.02.2015 г. и застава на пирс № 1 в 07.00 ч за натоварване на 30000 т. бензин А-95.

• От 7.06 до 8.00 часа е извършена гранична и митническа проверка на танкера, след което е дадено разрешение за свободна работа по плавателния съд.

„Товаренето и разтоварване на кораби в Пристанищен терминал „Росенец“ се извършва единствено през измервателни уреди, контролирани от Агенция „Митници“

• От 8.00 до 9.42 часа на същата дата при проведената инспекция за чистота на танковете служител на НИО SGS установява, че в слоп танк - 6Р има количество от 41,210 куб. м. гориво с неизяснен произход, коeто капитанът не е декларирал пред представителите на държавните институции. След информиране на митническите и гранични служители и извършена допълнителна проверка е взето решение от Агенция „Митници“ за разтоварване на това количество в автоцистерни.

• Разтоварването на слоп танк – 6Р се извършва от 06.30 ч. до 22.30   ч. на 28.02 т.г., като по молба на  Агенция „Митници“  персонала на пристанищен терминал „Росенец“ оказва съдействие със сили и техника.
Общото количество на продукта е 34 240 кг. дизелово гориво, установено по анализ.
След разговарянето е изготвен протокол от Агенция „Митници“, като горивото е предадено на отговорно пазене на „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ АД.

• На 1 март е дадено разрешение от Агенция „Митници“ за товарене на танкера. Товаренето е завършено на 03.03.2015 г., след което плавателния съд отплава от ПТ „ Росенец”.

• Автоцистерните с конфискуваното гориво са изведени  от терминала на 06.03.2015г.

• Срещу капитана на танкера, румънски гражданин, е образувано досъдебно производство по чл. 242, ал. 1 от НК по описа на Митница Бургас под надзора на Окръжна прокуратура Бургас. 

• За „ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас“ АД не са установени административни нарушения по случая.

В категории: Бизнес


Женя ГАЙТАНДЖИЕВА Автор
Женя ГАЙТАНДЖИЕВА
6
Коментара
Флагман.БГ Задържаха трима за побой в София Задържаха трима за побой в София 09/05/2026, Събота 20:00 0
Емел МАХМУД Рецепта за най-пухкавите палачинки Рецепта за най-пухкавите палачинки 09/05/2026, Събота 18:20 0
6
Коментара по темата
6.
пича
21.03.2015 00:13:07
0
0
Та кой е луд да вкарва контрабандно гориво, номера е да може да се изкарва. А оттам може вервайте ми, като на митничар.
5.
Ивайло
11.03.2015 21:08:39
1
3
Ох,горките Лукойл,направо да го ожалиш.Това обяснение за деца в детска градина ли е?По-добре НАП да види с какви пари се строи хотела на В.Златев във Влас.Да обяснят публично как се формира цената на бензина!Това си е геноцид на българския народ.Погледнете в Румъния какво става!
4.
gosho
11.03.2015 19:10:16
0
6
докъде я докарахме,най -големия крадец вика дръжте крадеца
3.
Е,
11.03.2015 18:13:29
0
8
"няма такова животно" като българина. Да му го "набиват", а той да се кефи. И ако не му влиза достатъчно, сам да се натиска.
Ако някой се съмнява, справка Румъния-какво предприема срещу Лукойл при сходни ситуации.
2.
независим
11.03.2015 16:41:02
0
8
Лукойл никога не е в нарушение и винаги работи на загуба, затова не плаща данъци, дори от комините на рафинерията излиза парфюм а не отрова, ако се вярва на платената реклама
1.
Вин Дизел
11.03.2015 15:26:20
1
4
Чух, че ще раздават гориво, благотворително . Къде да се нареждам?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Grande Partenza на морето срещу тоталната липса на внимание в София Grande Partenza на морето срещу тоталната липса на внимание в София Няма и повей от розова празничност по улиците и трасето, нулева подготовка и непукизъм Това са Атанас и Велимира от Бургас - задържани заради склоняване към проституция Това са Атанас и Велимира от Бургас - задържани заради склоняване към проституция Всеки момент ще стане ясно дали прокуратурата ще удължи мярката им за неотклонение до 72 часа Извънредно! ГДБОП арестува бургаски бизнесмен и атрактивна руса дама Извънредно! ГДБОП арестува бургаски бизнесмен и атрактивна руса дама Двамата от снощи са в ареста, след като спецполицаи са нахлули в пийп бара на ул. „Апостол Карамитев“ Giro dItalia премина и през Айтос, ето как ги посрещнаха (ВИДЕО) Giro dItalia премина и през Айтос, ето как ги посрещнаха (ВИДЕО) Колоездачната обиколка ще приключи втория си ден днес във Велико Търново Иво Христов ще е вицепремиер по "човешкото развитие" в кабинета "Радев" Иво Христов ще е вицепремиер по "човешкото развитие" в кабинета "Радев" "Това са много вдъхновяващи полета. Човешкото развитие е термин, въведен от ООН, и на практика е онова, което определя развитието на едно общество", заяви той Скромен парад в Москва заради украинските заплахи, че ще ударят с дронове Червения площад Скромен парад в Москва заради украинските заплахи, че ще ударят с дронове Червения площад Едва 5 лидери на чужди държави се включиха с официални делегации Руската общност в Бургас отбеляза 9 май - Деня на победата Руската общност в Бургас отбеляза 9 май - Деня на победата Включиха се и приятели на Руската федерация от Бургас „Филм без име“: Тази вечер ще е страхотният финал на „СОЛиСиМи“  - с магията на филмовата музика и младите таланти на Бургас „Филм без име“: Тази вечер ще е страхотният финал на „СОЛиСиМи“ - с магията на филмовата музика и младите таланти на Бургас Концертът ще бъде истинска наслада за всички ценители на музиката и киното, като същевременно ще бъде и великолепна демонстрация на младия творчески потенциал на Бургас Благодаря ти, Джиро! Получи се страхотен празник! Благодаря ти, Джиро! Получи се страхотен празник! От два дни най-големите спортни телевизии по света разкриват невероятната прелест на Южното Черноморие Втора вечер на СОЛиСиМи: Музика, която докосва сърцето и нови световни премиери Втора вечер на СОЛиСиМи: Музика, която докосва сърцето и нови световни премиери Фестивалът продължава и тази вечер с концерт „Филм без име“, който ще бъде посветен на магията на филмовата музика
Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Петер Мадяр пое управлението с обещания за медийни реформи и завръщане към ценностите на ЕС Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Споразумението е постигнато с посредничеството на Доналд Тръмп Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски Посещението на словашкия лидер в Москва е планирано за утре, 9 май Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Той ще представи новата си изложба "Аз, клоунът" Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Страст, вълнение и истинско желание да бъдеш част от шоуто: благодаря, България, за тази впечатляваща Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Румен Радев ще остави Георги Кандев в МВР, за да не тръгне главният секретар по пътя на Бойко Борисов Кандев е с много висок рейтинг, след като определено се справи през последните няколко месеца  Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Д-р Илин Димитров пое ръководството на Министерството на туризма от Ирена Георгиева Двамата обсъдиха основните приоритети в работата на министерството, подготовката за предстоящия летен туристически сезон, диалога с туристическия бранш и общините, както и необходимостта от последователност и устойчивост в изпълнението на ключови политики и проекти в подкрепа на сектора Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Oпитът нa Tpъмп дa нaлoжи нoви 10% глoбaлни митa e oтxвъpлeн oт cъдa Cъдиитe в Meждyнapoдния тъpгoвcĸи cъд нa CAЩ пocтaнoвиxa, чe aдминиcтpaциятa нa Tpъмп нe e имaлa ocнoвaниe дa въвeдe тapифи cъглacнo тъpгoвcĸия зaĸoн Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Луксозен велосипед, откраднат в Лондон, е намерен в България след 8 часа Баровско заведение на брега на Темза е станало обект на дръзки крадци с маски
Мариус Куркински Мариус Куркински Писна ми от BG, искам България Виц на деня Виц на деня Отива един в публичен дом и казва:
- Искам момиче с огромни гърди и тясна слива.
След пет минути идва една от работничките, оглежда се и пита:
- Къде е тоя с големите ръце и малката пишка?!
Виц на деня Виц на деня Медицинска сестра се кара на болния:
- Стига си гледал телевизия! Айде лягай в леглото!
- Ами ако ни хванат?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори