×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Русенски шовинизъм отне короната на Бургас за „Най-добър град за живеене“


Русенски шовинизъм отне короната на Бургас за „Най-добър град за живеене“
Бургас тази година ще остане на второ място в читателската класация, заради активността на русенци
10 Март 2015, Вторник, 16:12 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка:Видин СТОЯНОВ

В Малката Виена се активизираха и издухаха морския град в тазгодишната класация
Русе е най-вероятният победител на читателите в тазгодишната класация „Най-добър град за живеене“.

В последните часове на гласуването Малката Виена, както е известен северният град, заради стила на архитектурата си, наподобяващ този на австрийската столица, води убедително пред Бургас – с повече от 10 хил.гласа, които трудно ще могат да бъдат наваксани.

Към 17 часа за Русе вота си бяха пуснали 42 хил.души, а за Бургас – малко над 32 хил.души. Трети, с доста гласове назад, остава Пловдив, а четвърти тазгодишната изненада – Добрич. 

Градовете, които се борят за титлата, ще бъдат оценявани по специални критерии, сред които обемът на инвестициите в инфраструктурни проекти през 2014 г. и предстоящи за реализация проекти през 2015 г.; екологично състояние на града; възможност за спорт в града; безработица; раждания и др. Градът с най-много гласове в читателската класация ще получи специален приз. 

Класацията се провежда за осма поредна година и до този момент Бургас изглеждаше абониран за приза.



40
Коментара
40
Коментара по темата
40.
да да
18.04.2015 13:41:05
2
1
Всъщност точно Русе е било село през турско робство, по-малко и от Бургас.
Дръпва едва когато някакъв паша, родом оттам, го прави областен град.
Но види се за кратко.
39.
ruse
18.03.2015 13:49:53
1
1
Русе като е било град всичко останало е било по малко и от село...даже днешна София...но в момента никак не е добре за живеене...за жалост никъде в майка Бъгария не е добре класацията е напълна безмислица...
38.
до 25
12.03.2015 09:28:42
2
0
Глупчо, нефтохима не е руски ! Повтарям НЕ Е РУСКИ,а еврейски- рокфелер. Прости бургаски селяни
37.
Бургазлия-курназлия
11.03.2015 19:39:55
0
5
Яввно форумът от сайта на Дарик се е преместил тук,защото:
-Виждам много високо извънБургаско присъствие.Това означава,че привличаме внимание-не е лошо.Всеки иска да се пробва с шампиона...
Мисля,че там станах ясен на аудиторията защо сме най-добрият град за живеене в България.
Бургазлии,ние сме късметлии,че живеем в този страхотен град,а дали ще расте напред и наторе,зависи най-вече от Нас самите.
36.
анонимен
11.03.2015 11:17:56
4
9
Бургас,най-добрият град за живеене!Да,ама не!Ще е добър ,когато се осигури работа за младите.Цял вход младежи седят цяла зима и чакат летния сезон за да работят.Но тази година и сезон няма да има.Така ,че накъде? Г-н Николов,създайте работни места с европейски заплати!
35.
22
11.03.2015 10:06:55
2
7
Като чета негативите за Бургас и направо се разстроих..Сега няма да мога да се пека на плажа спокойно и рибата ще ми заседне. Като карам сърф, все ще ми се привижда Дунав и румънския бряг, вместо Созопол или Несебър...Каква ти бира,сертаки,...ужас просто.....
34.
az
11.03.2015 06:48:38
8
10
а това нащо Бургадидаското какво е тогава?Ние сме най-големите шовинисти че на моменти даже и комплексари понеже Бургас догонва и няма никаква забележителност освен един порутен мост
33.
33
11.03.2015 05:45:32
2
10
Брат'чед, с тези данни лежиш на стари лаври. Не си интересен! През 1887 год. започва работа първата българска плетачна фабрика...и последната...Ай стига глупости! Измрели сте от глад там, както и ние тук скоро по надолнището....
32.
...
11.03.2015 00:55:35
6
11
Само може да си мечтаете за град като БУРГАС!!!!Плюйте си не ми пречите.Лека вечер.
31.
До 29
11.03.2015 00:51:26
2
5
Браво пич !!!
Показателно и очеизваждашо е,че явно не си от Бс.
Там има някакъв проблем..в Бургас...всички го разбират,но никой не го признава..естествено,че проблема не е в Русе,Варна и т.н.
Проблема е там..при Вас..а инъче Русе е един вече "гладен" град,но много красив..но естествен !!
Лека от мен.
30.
Текето
11.03.2015 00:46:34
13
10
Искам да се чете Внимателно !!! В Русе първият български княз Александър Първи Батенберг има дворец на улица „Княжеска” (сега сградата на Кукления театър).
През 1887 г. започва работа първата българска плетачна фабрика на Д. Люцканов;
През 1890 г. е учредена Първа българска търговска камара в България
През 1890 г. в Русе е създадена първата българска фабрика за мебели на Соломон Алкалян;
През 1891 г. е създадено първото застрахователно дружество „България“
През 1896 г. е построен първият ръчно задвижван асансьор в България. Намира се е в сградата „При Чикаго” (сега на ул. „Пирот“ 5). В нея са се помещавали хотел, ресторант и модна къща за шапки. Задвижването е ставало ръчно от няколко здрави мъже. Асансьорът е стигал до покрива, където е била лятната градина на ресторанта.
През 1897 г. се състоява първата кинопрожекция в България, в заведението на Марин Чолаков в Русе. Собственик на кинематографическата машина и организатор на събитието бил Георги Кузмич. Той прожектира филм, който показва посрещането на цар Николай в Париж, един от парижките площади и движещ се влак. Месец по-късно, на 22 март, се организира и първата прожекция в София.
В Русе по това време работят първата фабрика за сода и лимонада „Лоза“, първата българска фабрика за вратовръзки на С. И. Халасъ и първото столярно дружество „Първий Май“. Тук е роден и първият дипломиран български пилот – Симеон Петров.

Според „Mеждународния алманах за България – 1898 г. – през 1898 г. в Русе има 4 печатници, 4 тютюневи фабрики, 2 фабрики за сода и лимонада. Най-големите предприятия са „Братя Бъклови“ – търговия на едро; Акционерно спестително дружество „Гирдап“; Българска търговска банка; Застрахователно дружество България; Химическата фабрика за мастила, восъци и лепила на Филип Симидов; Фабриката за кюнци и пещи – „Труд“; Фабриката за патрони на Йосиф Цанков, Паяков, Израелов и Сие; Парната дъскорезница на Хараламби Петков и Син; Столарската фабрика на Бр. Чернев; Железарската фабрика на Вилхелм Беман; Фабриката за картонени изделия и велосипеди на Нойвирт и Вебер; Фабриката за цигарени книги на Грацияни и Леви; Химическата фабрика за вакса и вазелин на Стефанов Томов и Сие; Фабриката за сапуни на В. Бъчеваров; Фабриката за сапуни на Бр. Дикрянъ и Меликсетян; Кожарската фабрика на Ценковъ, Павловъ и Сие; Фабриката за горни и долни ризи на И. Халачов; Фабриката за бонбони на Н. Кръстев; Пивоварната фабрика „Света Петка“; Фабриката за бира на наследниците на чешкия индустриалец Йозеф Хаберман.
През 1887 г. започва работа първата българска плетачна фабрика на Д. Люцканов;
През 1890 г. е учредена Първа българска търговска камара в България
През 1890 г. в Русе е създадена първата българска фабрика за мебели на Соломон Алкалян;
През 1891 г. е създадено първото застрахователно дружество „България“;
През 1896 г. е построен първият ръчно задвижван асансьор в България. Намира се е в сградата „При Чикаго” (сега на ул. „Пирот“ 5). В нея са се помещавали хотел, ресторант и модна къща за шапки. Задвижването е ставало ръчно от няколко здрави мъже. Асансьорът е стигал до покрива, където е била лятната градина на ресторанта.
През 1897 г. се състоява първата кинопрожекция в България, в заведението на Марин Чолаков в Русе. Собственик на кинематографическата машина и организатор на събитието бил Георги Кузмич. Той прожектира филм, който показва посрещането на цар Николай в Париж, един от парижките площади и движещ се влак. Месец по-късно, на 22 март, се организира и първата прожекция в София.
В Русе по това време работят първата фабрика за сода и лимонада „Лоза“, първата българска фабрика за вратовръзки на С. И. Халасъ и първото столярно дружество „Първий Май“. Тук е роден и първият дипломиран български пилот – Симеон Петров.

Според „Mеждународния алманах за България – 1898 г. – през 1898 г. в Русе има 4 печатници, 4 тютюневи фабрики, 2 фабрики за сода и лимонада. Най-големите предприятия са „Братя Бъклови“ – търговия на едро; Акционерно спестително дружество „Гирдап“; Българска търговска банка; Застрахователно дружество България; Химическата фабрика за мастила, восъци и лепила на Филип Симидов; Фабриката за кюнци и пещи – „Труд“; Фабриката за патрони на Йосиф Цанков, Паяков, Израелов и Сие; Парната дъскорезница на Хараламби Петков и Син; Столарската фабрика на Бр. Чернев; Железарската фабрика на Вилхелм Беман; Фабриката за картонени изделия и велосипеди на Нойвирт и Вебер; Фабриката за цигарени книги на Грацияни и Леви; Химическата фабрика за вакса и вазелин на Стефанов Томов и Сие; Фабриката за сапуни на В. Бъчеваров; Фабриката за сапуни на Бр. Дикрянъ и Меликсетян; Кожарската фабрика на Ценковъ, Павловъ и Сие; Фабриката за горни и долни ризи на И. Халачов; Фабриката за бонбони на Н. Кръстев; Пивоварната фабрика „Света Петка“; Фабриката за бира на наследниците на чешкия индустриалец Йозеф Хаберман;
29.
!
11.03.2015 00:42:00
9
16
Доста олигофрени пишат тука.....Бургас било разкопано гето......В момента в Бургас няма място където нещо да не се поправя....да се разкопава, както вие го разбирате.....Лошо е когато нищо не се вижда да се прави....Може да се върнете или да се преселите в пустеещи градове и села, там ремонти няма да видите. Ебаси малоумниците.....Русе не е лош град, проблема на България е, че имаме много столици....София, Старата столица, Морската столица, Малката Виена......Все някакви грандоманщини.....Тая титла си я взимайте и си я дръжте сто години....Ние искаме бургазлии да имат нормален европейски живот, не ви искаме тенекиените отличия....Пример е как веднага се появи някакъв русенец да ни обяснява какво е станало в града преди....130 години. Не знам дали забелязваш, драги русенецо, но за 130 години сте се сринали икономически.....Не, че Бургас в момента е цъфнал.....А създаването на масонската ложа за гордост ли го имаш? Има едни по-важни класации, за които Бургас трябва да се бори да превземе....тая награда ви я подаряваме заедно с табелите за собствена сметка.
28.
!
11.03.2015 00:31:45
6
8
Много големи лаици пишат тук....Ще го обясня накратко, въпреки, че ще ви е много трудно да го разберете. Във Видин средната заплата е по-висока заради АЕЦ Козлодуй, ако има експерти по атомна енергетика имат шанс да живеят нормално там. Стара Загора е с по-висока заплата заради "Марица"....Проблема е, че изоставаме по заплащане от Варна, София и Пловдив, а реално имаме всички предпоставки поне с Варна и Пловдив да сме на един кантар.....Предприятия няма, защото някои формацийки от ОС не искаха да чуят дори за плана за безплатно изграждане на нова индустриална зона.....
27.
!
11.03.2015 00:25:43
2
9
Първо, на всички е ясно колко ни боли фара за тая класация....Бургазлии си знаем проблемите и аз лично не познавам човек от Бургас, който да го ебе какво мислят другите за нашия град....Показателно е, че когато кмета скръцна със зъби и вкара строги охранителни мерки в дискотеките, само за 10 минути имаше повече коментари отколкото тази статия за цял ден....Второ, много сериозна почва да ми писва от олигофрена-философ "Бург USA". На всяка статия ни обяснява как трябва да учим английски и как никой не го знаел....Ами знам немски и английски достатъчно добре, просто няма работа.....И се Икономика, олигофрен смачкан! Освободи ни от присъствието си! Български не можеш да говориш, акъл си тръгнал да даваш, палячо!
26.
Watson
10.03.2015 23:10:32
8
8
къде могат да работят висшистите, които бълва треторазрядния университет-БСУ?!
25.
ебал съм ти руснаците кухи
10.03.2015 23:07:33
10
10
Едно море със селяни не прави цивилизация. Прави безработни тъпаци които се радват на "осеободителите" от Лукойл дето им дава 80% по малко колкото плаща в Русия с пък продава на 3 пъти пл висока цена отколкото продава на Англия. Де факто, руското робство продължава в Бургас, данъците се крият, фирмите за счетоводство дори нямат табели, сивата економика иска реформи, а пък общината иска експерти със дипломи от на запад. Бургас ще падна още повече в следващите години, защото се е пренаселим със цигани и селяни.
24.
Sexsaginta Prista
10.03.2015 22:32:25
5
2
http://www.dunavmost.bg/Ruse/Video/14106-premiera-na-nai-noviya-imidzhov-videoklip-za-ruse
23.
Оп
10.03.2015 22:31:06
3
3
http://www.dunavmost.bg/Ruse/Video/14552-prikaznata-krasota-na-ruse
22.
ClS
10.03.2015 22:12:54
9
12
Безпочвения елементарен бургаски товар пак се активизира.
Тук сред всички бродещи некомпетентни и объркващи изказвания и писания не можах да разбера нищо,освен някаква средно "селска" злоба,която тлее в бургазлий от мн време насам.
Не ви е виновен Русе,а вашия мантелитет.Прочетете малко история,не само да се изказвате към днешна дата...Бургас е изгряла звезда която скоро ще се спусне надолу,и то рязко на надолу,едно море и мн селяни..в истинския смисъл на думата...малко факти:
Русчук (Русе)
През 1864 г. се открива първата съвременна печатница в българските земи.
През 1865 г. за първи път в България улиците получават имена.
През 1866 г. се открива първата телеграфна линия у нас между Варна и Русчук (Русе), минаваща през Шумен.
През 1867 г. се завършва първата жп линия (Русчук-Варна).
През 1870 г. в Русчук се провежда първото в страната изложение на местната индустрия и земеделското производство и започва да функционира първата Фабрика за алкохолни напитки на Г. Петру.
След Освобождението Русе е водещият български стопански и културен център и най-голям град в Княжеството.
През 1880 г. в Русе Иван Ведър полага началото на първата масонска ложа в княжество България – “Балканска звезда”
През 1881 г. е построен първият метален кораб
През 1881 г. е създадена първата частна банка „Гирдап“
През 1881 г. е учредено морско училище под името Морско машинно училище, което през 1900 г. е преместено във Варна
През 1881 г. е създадена първата фабрика за обработване на кожи на Валентин Месетич и Тасо Елич.
През 1883 г. гордост на Русе става построената от австрийския индустриалец Йозеф Хаберман „Първа българска парна пивоварна“, проектирана от чеха Густав Новак
През 1883 г. е построена първата метеорологична станция
През 1883 г. бележи още една новост – първата българска фабрика за сапун на Кръстю Йорданов;
Първото не само в България, но и на Балканите, немско училище (Deutche Schule) е открито през 1883 г.
През 1884 г. е основано Първото аптекарско дружество в България.
През 1885 г. в Русе се създава първото Българско техническо дружество...
И още много ама мн може да се прочете,ама някой трябва да го направи.
21.
бургаско магаре
10.03.2015 22:10:19
4
18
Дали наистина Бургас заслужава и второто място.
20.
do 13
10.03.2015 20:39:25
6
6
Точно така - всичко си е досущ така !
19.
горд бургазлия
10.03.2015 19:47:38
20
22
Много бързо забравихте вечния кмет Йоан Костадинов. Години на власт а нищо не се правеше. Сега си имаме бат Митко. Може да не е идеален, може да си има кусури, но привлича пари от държавата и Европата. Прави много неща, ама не, ние все трябва да оплюваме, вместо да критикуваме градивно и да се радваме, че града ни става все по-хубав.
18.
АСПАРУХ
10.03.2015 19:04:24
6
17
града ни е много но с много тъпи селяци като правиш хубаво реват като не правиш пак реват угода няма аман от ревящи вдовици за хуй
17.
анти-славянин
10.03.2015 18:42:16
2
9
Ако една щерка е хубава и умна, всеки я иска, явно тези кифли дето стоят по кафенетата с червило по цял ден -- Бургаските майки и дъщери -- за нищо не стават, нито професии имат нито децата им умни...
16.
Пълни глупости
10.03.2015 18:35:42
16
22
Бургас се превърна в разкопано гето от приближените фирмички на кмета и заместниците му. Отделно защо някой не проследи кои са фирмите за големите обществени поръчки в Бургас - само депутатски фирми, до една. Скапани мръсници и крадци.Нито един обект не е обезопасен. Въпрос на време е някой да пострада.
15.
и аз от Бургас
10.03.2015 18:13:11
8
15
Щото хората "горе", забравиха отдавна какво е "долу", измислят разни тъпотии, редят плочки, правят грозни площади за тъпите хора и хич не им иде на ума как се живее 400-500 лв.
14.
MARiq
10.03.2015 18:07:54
14
5
Като им много хубав града защо капаро дават да се присламчат някъде другаде.Нека да сеси стоят там,тук няма място за русенски помияри и убитаци!
13.
Бургас
10.03.2015 17:59:23
21
37
Бургас има в момента единствено природна даденост- море! Всичко останало е под всякаква критика и ГЕРБ го унищожиха. Няма никакъв бизнес-5-6 фирмички около кмета и 2-3 отстрани работещи добре. Никакви инвеститори, никаква работа или ако има е за някакви страшно мизерни и смешни пари от порядъка на 400-500 лв. (Скоро ни забива в една друга класация за най-нискозаплатена работна ръка). Пълен та*ак отвсякъде. Интелигенцията ни избяга в София или в чужбина и останаха само селските бекове с адидасите и сервитьорките по заведенията. Дано н не ми се обидят, но къде могат да работят висшистите, които бълва треторазрядния университет-БСУ?! Отделно заради издутите балони на кмета тук дойдоха всичкия цървул на Ямбол, Сливен и околните села, които може и за 200 лв. да работят! Бургас не е мръдна и крачка напред, напротив при неработеща икономика и липса на оборотни пари стремително върви надолу- неплатежоспособност, високи данъци, сини зони и милион още герберски простостотии, които ще ни доунищожат! Браво, кмете! На теб могат само тъпаците да ти ръкопляскат, тези, които имат лична облага от теб, както и дивите селяни от Ямбол, с които направихме бартер за нашата млада интелигенция, която избяга в София. Дерзай!
12.
GUESS
10.03.2015 17:43:28
5
31
Само да припомня-
В град Русе е първият фалирал Макдоналдс в света !!!!
11.
едната
10.03.2015 17:39:21
13
13
На калпава ръкета космоса и пречи. Работа има компетентни кадри няма за това не ви е виновен кмета. Човека направи толкова много за града. Заради такива недоволни индивиди вечно знаещи , можещи и критикуващи а всъщност нищо не правещи не само града няма да израства, децата ви .. и в душата ще си останете на дъното. Айде със здраве на всички дето знаете колко е добре Навънка ама си седите тука щото Кмета , държавата , политиците, съседката и ония от магазина са ви воновни за скапания живот.
10.
Заплата
10.03.2015 17:38:40
12
14
Дори Видин ни изпреверва по заплащане, а вие тук ми говорите да ходим в Русе, както казва Виктория бие тук плочки не ядем хахаха, никаква икономика няма града.
9.
Русе
10.03.2015 17:33:29
7
16
Русе е градът! Където мола им фалира, а улиците им са толкова зле
8.
АСПАРУХ
10.03.2015 17:25:13
11
19
като не харесвате бургас отивайте в русе да ва ебът лятото комарите щото те са малки колкото врабчета и ние ще си починем от празни писачи а що се отнася до кмета много добре се справя айде чау ревльовци
7.
Виктория
10.03.2015 17:17:28
11
18
Какъв е критерият за най-добър град за живеене? Защото ние плочки не ядем...
6.
Важно!!!
10.03.2015 17:08:35
9
20
Cами се разходи из стария Бургас да видиш призраци и небоядисани сгради. Разходи се по главната да видиш евтини ламаринени павилиончета и настилка която не е горда а е мръсна. Питай старите жени колко им е пенсията и отиди в жилищноте гета да се порадваш на красиви общи входове дето миришат на мухал и дето никой не си плаща за под-държка, еба си пренаселените гета, всеки си санора башконите без съчетание без мисъл, простотия, къде е общината, къде е интелигенциата ма града?!
5.
Burgas 2030
10.03.2015 17:01:05
19
22
Русе е едно дунавско село със цигани и празни улици. Бургас е трябвало да беше град, ама комунистите докараха всичката измет в комплекси гета, така наречените комуноиди, и Бургас стана град село, много по грозен от гръцките и турските градове. Така че преди да ми плямпате вижте си начупената църква дето дори няма блестящи златни куполи и е облепена със грозни некролози като че ли е цигания. Вижте си разкопаната тройка и този евтин подлез дето минава там да трови въздуха. Вижте грозноя профсъюз вижте че нячата никакви нови фабрики и тек сити, нямате висши заведения и свтовно болници. Кмете, стига спа! Измитай комунистите в боклука, никога повече да не пречат тез изчадия! Отваряй града! Разработи града! Направо го Барселоната на Черно Море! Задължи всеки ученик от Бургас да излиз със изпит по Англикски и програмиране. Давай! Това е капитализма!
4.
Бург USA
10.03.2015 16:49:09
17
24
Най накрая да ми олекне.
Щото като видя учителките със 250 лева пенсии и като видя гетата жилищни комплекси на Бургас ми става ясно защо никой който е избягал назапад не се връща в "най добрия град за живеене". Стига вече фалшиви реклами кмете. В най добрия град, Димов може да докара само 10% повече круизи. Това е смешно. Но как да е. Първо никой в този град не говори Английски. Второ града не използва хората които живеят навън да ги мотивира да ги обедини в економическите групи да помагат и да имат глас при вземането на крупни економическите проекти за развитието на града. Повтарям пак! Летището е под-провинционално, не е конкурентно няма полети, тези които работят там не могат да правят връзки и да привличат компании. Няма промишленост, няма висши училища, няма международни конференции. Стига сте спали! В Бургас има шуробаджанащина! Експерти не се назначават и изискванията са малки. Къде се събира бизнеса? Има ли чисто еко пазари? Не ми говори за сегашните дето рибата дори не им е на лед!!' И са от грозни по грозни, трябва да има стандарти!!!!
3.
пропаднала Враца иде
10.03.2015 16:44:41
1
23
по тая логика догодина следва Враца..
2.
кенефа
10.03.2015 16:43:48
8
27
Тази награда ебава майката на градовете. Сега всичкото селяндур от околията на Русе ще се втурне към града, защото чули че е най-добър град за живеене. Както стана с Бургас и селяците от близо и далеч. Сега с нищо не можеш да ги махнеш от града. За тва кореняк бургазлията като се прибере от работа няма къде да паркира.
1.
Скруч
10.03.2015 16:39:28
4
32
Тази награда е пълен ташак
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ощетява ли Бюджет 2026 държавните служители: Вдигат им заплатите, за да си плащат осигуровките Ощетява ли Бюджет 2026 държавните служители: Вдигат им заплатите, за да си плащат осигуровките Синдикатите напомнят, че предвид натрупаната инфлация от 6-7%, евентуалното прехвърляне на осигуровките към служителите трябва да бъде обвързано с двуцифрено увеличение на трудовите им възнаграждения Кой разпъна чадър над Олег Невзоров? ДАНС го разследвали за пране на пари, депутати му помагали Кой разпъна чадър над Олег Невзоров? ДАНС го разследвали за пране на пари, депутати му помагали Протекциите са от най-високо ниво, разкри вътрешния министър, а бившият шеф на ТД на ДАНС във Варна Кирил Димов, намекна, че Деньо Денев е съгласувал отмяната на заповедта за експулсиране с бивш премиер Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност  в Североизточна България Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Североизточна България Дискусия с представителите на местната власт показа, че интересът към възможностите за използване на мрежите на компанията е значителен Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер Очевидно това е компенсация за причинените му „вреди” от предизборната кампания през март т.г. Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Основният двигател зад сегашното рязко поевтиняване е именно успокояването на геополитическата обстановка в Близкия изток и туширането на първоначалния конфликт
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори