Скандално! Намалиха условната присъда на англичанин, размазал 23-годишен велосипедист край Сунгурларе
Тежката катастрофа стана на околовръстния път на 13 юли 2013 г. Британецът от Свети Влас не спря на знака СТОП
21 Февруари 2015, Събота, 06:44 ч.
Автор: Лидия НИКОЛОВАНамалени са и съдебните разноски на британеца на символичните 348 лева
Англичанинът, който премаза 23-годишен велосипедист на на околовръстното шосе в Сунгурларе на 13 юли 2013 година, се размина с 1.4 години условно. Решението е на Бургаския апелативен съд. Магистратите намалиха присъдата от 2 години условно на колегите си от първоистанционния съд. Намалени са и съдебните разноски на британеца на символичните 348 лева, както и срока на забраната да кара автомобил по българските пътища – на 1 година.В 11.20 във фаталния ден 54-годишния британец З. П., който по това време живеел в Свети Влас, летял с автомобила си „Шевролет Авео”, с бургаска регистрация. Той не спрял на знак СТОП. По това време от 24-годишния М. С. С. управлявал спокойно велосипеда си. „Шевролет”-а връхлетял върху младежа.
Англичанинът спрял автомобила и отишъл при пострадалия. Опитал се да окаже помощ на място, обадил се на бърза помощ и малко по късно пристигнал автомобил за медицинска помощ. Направил всичко зависещо от него за оказване помощ и облекчаване състоянието на пострадалия. Пострадалият велосипедист М. С. бил откаран в болницата в Бургас, но независимо от положените усилия от лекарския екип, той починал същия ден в 15,24 ч. От удара с колата той получил наранявания, несъвместими с живота - счупване на таза и лява бедрена кост, фрактура на ребра вляво, контузия на мозъка, фрактура на черепната основа, анемия на вътрешните органи - довели до летален изход.
В категории:
Темида
Задържаха пловдивчанка за кражба на чанта с 200 евро от гъркиня в Поморие
Мъж откри огън по мобилизационен екип в Одеса, четирима са ранени
Юли счупи тенденцията: Оказа се сред най-хладните за 20 години
Дневен хороскоп за 3 август 2026: Пари за Овена и Лъва, а Везните да избягват инвестициите
Грешка за милиард долара: Как Yahoo позволи на Google да се превърне в световен гигант
Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години
Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето
Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи
"Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора
Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“
Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години

Прокурора и съдията като сключат споразумение с подсъдимия.Какво правим?
Дано да има повече такива тарикати дето да обиждат, много са сладки в съда като почнат да се плюнчат пред съдиите.Кой бяга от 20 бона за обида?