×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Лудогорец срещу ЦСКА и Арда срещу Локо Пловдив за Купата на България
  • Дете на 5 г. загина в тежка катастрофа край видинското село Ружинци
  • Без напредък в Женева в разговорите между Русия и Украйна
  • Затвориха АМ “Тракия” от Бургас към София заради снегонавявания и намалена видимост
  • Сметките за ток скочили от ниското напрежение
  • Зеленски: Украинският народ не би ми позволил да отстъпя Донбас на Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жители на бургаския квартал Ветрен гневни: Вълна от лайна заля къщите ни, спасение няма!


Жители на бургаския квартал Ветрен гневни: Вълна от лайна заля къщите ни, спасение няма!
Гумените ботуши, късите панталони и лопатите са екипът на хората от ул. "Околчица" в бургаския квартал, която е наводнена с фекална вода
02 Февруари 2015, Понеделник, 11:15 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВА

Улица „Околчица“ се превърна в мръсна Венеция, фекална вода изригва от домовете на хората


Фекалии заляха къщите на жители на бургаския квартал Ветрен. Улица „Околчица“ е буквално наводнена, но не с дъждовна, а с мръсна вода. Хората с лопати, кофи и други подръчни средства се опитваха да изхвърлят помията от дворовете си. Водата е стигнала повече от 30 сантиметра, буквално е изригвала от канализацията. Жителите са бесни, защото от месеци живеят в постоянна битка с изпълнителите на новата канализация в квартала, която би трябвало да направи живота им по-модерен, вместо да им създава главоболия.
Така изглеждат къщите на хората във Ветрен. "При нас не валя силно, но въпреки всичко сме като в бедствено положение, не заради дъжда, а заради канализацията", възмутени са местните жители

„В събота срещу неделя през нощта всичко се наводни. Докато в другите квартали се бореха с щети от вода от небето, при нас тя избиваше от канализацията. Срамно е, гадно е. Потопени сме във фекалии и никой не ни обръща внимание. Телефон 112 за нас мълчи, подавахме многократно сигнали, но явно като чуят, че сме от Ветрен и никой не ни обръща внимание“, гневят се хората. Те живеят в непрекъснат филм, а калните ботуши, лопатите и кофите са се превърнали в ежедневен техен екип и оборудване.
Валентин Маджаров показва докъде е стигала водата в нощта в събота срещу неделя

„Водата влиза в дворовете ни, в първите етажи на къщите ни, в мазите. Вече се притесняваме и за основите на домовете си, всичко е в помия. Колите ни миришат на мръсотия, в гаражите ни не се влиза буквално“, ядосваха се хората. В неделя мъжете от улицата отново се бяха събрали и се чудеха какво да предприемат, за да почистят домовете си.
Поредният потърпевш жител на улицата разказва как водата е влязла на първия етаж в къщата му, мръсотията е прогизнала в дивани и мебели

„Вонята е непоносима. Сами ли трябва да се справяме за това,че някой не си е свърщил работата както трябва,а друг не иска да ни помогне? А някой е взел пари за това. Ще има ли решение на това безобразие“, възмутен е един от потърпевшите жители на.наводнената улица Валентин Маджаров, който е заснел и видеото (виж по-долу).
Така изглежда улицата след оттичането на водата

„Предпочитаме си старите шахти, защото живеехме нормално. Сега не смеем дори гости да поканим, а цената на имотите ни пада драстично. В кой век живеем? Трябва да прекръстят улицата ни на "Лайнарска“, недоумяват хората. Те настояват да бъдат предприети незабавни мерки от Община Бургас.



В категории: Бургас


Боряна ТЕНЧЕВА Автор
Боряна ТЕНЧЕВА
18
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Какво време ни очаква утре - 19 февруари Какво време ни очаква утре - 19 февруари 18/02/2026, Сряда 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Почина "Перфектния злодей" на Холивуд Почина "Перфектния злодей" на Холивуд 18/02/2026, Сряда 20:40 1
18
Коментара по темата
18.
kiki
04.02.2015 14:05:21
0
0
Ако видите кои изграждат "Воден цикъл" , Ветрен - Банево няма да се чудите защо след "N" на брой разкопавания и зариване на улиците
се стигна и до обратно връщане на канализацията .
Но нали е казано -"58 не е луд, който яде баницата, а който му я дава....
17.
До нонер 14
03.02.2015 20:04:59
0
1
Ако беше чел(а) по внимателно в коментар 13 е написано битова канализация. Освен такава има - дъждовна, производствена и смесена. Само в последната обаче е допустимо да се смесват битови и дъждовни води. Във Ветрен обаче не се изгражда такава. И между другото цолажа е единица за диаметър на тръби до 50мм, а за канализация минималния диаметър е 300мм.
16.
marin
03.02.2015 13:10:04
0
2
SAMO BEROE
15.
Aytoski huligan
03.02.2015 10:52:59
0
3
А кв. Ветрен и кв. Сарафово не бяха ли кварталите на богатите в Бургас ,ако е така е ясно.В единият от елитните квартали на Бургас(в най добрият град за живеене да не забравим) при първия по сериозен дъжд и потъват в лайна да ушите - всякакви коментари са излишни
14.
до аз № 13 и Старото № 9
03.02.2015 09:40:28
1
3
Ясно е,че искате друг освен управляващите ви слънца да носи вина за трагедията на хората, но искам да питам тебе "аз", къде точно да си върже дъждовната вода, ако не в канализацията? Едно време при Тодор Живковото време, улуците си течаха по улиците, което е по-опасно за наводненията, но наводнения НЯМАШЕ! Сега, когато дъждовната вода се влива в канализациите, направени с милионите евра от ЕС с голям цолаж на тръбети, защо се наводняваме всезнайко?
До "старото" -Човече за какво продухване говориш? В кой век живееш" За септични ями ли ще си говорим?
Хора, ограбиха ни, ограбиха промишлеността ни, ограбиха земеделието ни, ограбиха производствата ни, сега искат да ограбят и живота ни! Защото какъв живот е това да трепериш от всеки дъжд? Учените бият тревога: Не се стресирайте! Стресът води до рак и други тежки заболявания.
Е, спокойно ли живеем? Можем ли да не се стресираме? КОЙ, КОЙ, КОЙ е виновен? ОСТАВКА!
И нека госпожа Ивелина / срам за Бургас и бургазлии/ да не ни менторства да свикваме с наводненията, защото температурите са се вдигнали с 1.5 градуса не само в България!.
Наводненията в Гърция са от нашите реки и язовири, а не от канализациите им и изсечени дървета в горите.
В Турция пострадалите са от ураганния вятър, а не от валежите. Какво друго ще ни излъжите госпожо Министър? ОСТАВКА!
13.
Аз
02.02.2015 23:25:07
0
1
Как няма да прелива като всички са си вързали дъждовната вода от покриви и плочници в битовата канализация.
12.
bale
02.02.2015 22:19:28
0
5
ВЪВ ФЕКАЛИИ НЕ СЕ ЖИВЕЕ.
11.
ГЕРБ ПОБЕДА!
02.02.2015 21:19:03
1
4
Така е в най-добрия град за живеене !
10.
нaкaзaтеля до номер2
02.02.2015 21:12:25
0
2
Aбе митенце нaпиши ми къде живееш моля ти се мите нaпишими.дa ти нaпрaвя услугa без ръце.Дa ти се изсерa в устaтa
9.
СТАРОТО
02.02.2015 19:37:45
1
1
Ем какво да ви кажа има фикалки периодично трябва да се продухва канализацията за да не се задръства ама ние Българите !!! пари не даваме за такива работи,после ревем ами ще ревем ама няма кой да дойде,да ни помогне ако не си помогнем сами.
8.
Наблюдател до "жител"
02.02.2015 18:39:37
1
2
Съгласен съм, че има проблем! Въпросът е, че не се поднася така в нормалните медии - "лайна" - може екскременти, може фекалии и т.н. Елементарна обща култура! Иначе давам идея за поправка на заглавието: "Лайна, сперма и повръщано заляха..."... В духа на Флагман е!
7.
бай Ставри
02.02.2015 18:36:56
0
0
Shit wave,като new wave, само че по-кално
6.
да не се забравя
02.02.2015 16:31:52
1
7
Като се погледнат резултатите от гласуванията в Бургас и района , където 36% са гласували за ГЕРБ, 14% за НФСБ, 6.4% за Реформатори и 3% за АБВ, или общо за управляващите Бургас е дал105 хил.гласа от 175 хил.гласували, НЕ БИВА ДА СЕ ЗАБРАВЯ правилото: Каквото посееш, това ще пожънеш!Питам: Има ли или ще има ли осъдени кметове и строители, ограбили парите ни, нашите на ЕС за така наречените "водни цикли", от които цяла Бургаска област смърди на фекалии? Кой ще направи проверки за откраднатите, наместо вложени милиони. А знаете ли, че до 1989 година при "мръсните" .....е имало през 5 или 10 години наводнения, без жертви при 320 литра на кв.м. дъждове, а сега се заливаме при 100 л.на кв.м. А наводненията са: 1992г- -20, 99г.- 150, 2003г- над 900!!!!!!
И да не се забравя, че тази държава има и Прокуратура, има и Главен Прокурор, които да намерят причините на това народно бедствие, но има и хора, които страдат и не бива да забравят кой им причини това страдание. Волно или неволно, по-скоро първото.
5.
ветрен
02.02.2015 15:26:59
3
7
Ето така се изппълняват качествено великите евро проекти на общината.
Къде е кмета да отговаря за мизериите.
4.
жител
02.02.2015 12:57:49
3
10
до 3, а според теб какво трябваше да напишат хората - маргаритки постлаха по улицата на Ветрен? Виж как сме облечени, как смеизобщо там и после реви за заглавие. Точно в лайна сме. Ако искаш - ела на гости, тъкмо ще почистиш малко
3.
Наблюдател
02.02.2015 12:45:56
8
4
Какви се тези заглавия!?! Вие не сте журналисти, а злобни махленски клюкарки!
2.
mitko
02.02.2015 12:42:15
8
4
ami te tam vuv vetren bes tova sa laina golemi
1.
БУРГАЗЛИЯ
02.02.2015 12:29:09
2
7
застанал царя пред поданниците
скъпи мои,имам две вести лоша и хубава.
лошата-няма какво да ядем,останаха само лайна.
хубавата-лайна има
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
От Фейсбук до властта или как скандалните постове на бъдещия вицепремиер разтърсиха кабинета От Фейсбук до властта или как скандалните постове на бъдещия вицепремиер разтърсиха кабинета Политически анализатори зоват президента Илияна Йотова да не подписва указа за кабинета утре и да върне папката на Андрей Гюров София Андреева: Всички можеха да си изстрелят съзнанието през фонтанелата, защо им е да се самоубиват София Андреева: Всички можеха да си изстрелят съзнанието през фонтанелата, защо им е да се самоубиват Тя обяснила на разпит в полицията, че ако версията им е вярна, трябва да има по една дупка в темето, но отвътре навън  Започва строителството на Park View - нов жилищен проект с 4 декара вътрешен парк в "Изгрев" Започва строителството на Park View - нов жилищен проект с 4 декара вътрешен парк в "Изгрев" Инвеститорът залага на стандарт на изпълнение, характерен за по-висок клас имоти, но на цена, която остава реално достъпна за пазара в Бургас Ударите по Янкулов започнаха заради мисия срещу Сарафов? Кабинетът бил „Петрохан“ Ударите по Янкулов започнаха заради мисия срещу Сарафов? Кабинетът бил „Петрохан“ Андрей Гюров обяви, че бъдещият вицепремиер, който е водил разследването по „Осемте джуджета“, ще поиска освобождаването на кабинета на главния прокурор и последва буря в парламента Борбата с корупцията влиза в служебния кабинет: лидер на АНТИКОРУПЦИОННИЯ БЛОК става министър Борбата с корупцията влиза в служебния кабинет: лидер на АНТИКОРУПЦИОННИЯ БЛОК става министър Обединението е създадено едва преди месец, но вече поема пряка управленска отговорност, казват лидерите му Последователката на Калушев София Андреева: Можеха да изстрелят съзнанието си през фонтанелата, защо да се гърмят Последователката на Калушев София Андреева: Можеха да изстрелят съзнанието си през фонтанелата, защо да се гърмят Тя споделя, че на разпита в полицията са й подхвърлили версията за самоубийство на шестимата Само във Флагман! Пълната видеохронология от дата до дата в „Петрохан” Само във Флагман! Пълната видеохронология от дата до дата в „Петрохан” Ключов за разследването, може би, ще се окаже профилът на Ивайло Иванов в мрежата, вижте защо Иван Демерджиев: Властта заличава следи, не вярвам за самоубийствата пред хижата Иван Демерджиев: Властта заличава следи, не вярвам за самоубийствата пред хижата Не мога да се доверя на тази версия без да са проверени всички възможни и да има убедителна проверка, каза той Сигнал до Флагман.бг: Защо камиони затрупват с камъни плажната ивица до солниците в Бургас? Сигнал до Флагман.бг: Защо камиони затрупват с камъни плажната ивица до солниците в Бургас? Бъдете спокойни, екип на Флагман провери какво вършат савосвали и багери в района на строителна площадка посред зима  Съдии от Окръжен съд - Бургас участваха в обучение  по наказателно право и процес Съдии от Окръжен съд - Бургас участваха в обучение по наказателно право и процес Лектори бяха съдия Лада Паунова - заместник на председателя на Върховния касационен съд и ръководител на Наказателната колегия и съдията от Върховния касационен съд Красимир Шекерджиев
Вълк се включи във финала на ски бягане в Милано по време на олимпийска квалификация Вълк се включи във финала на ски бягане в Милано по време на олимпийска квалификация Дивото животно бе част от отборния спринт при жените и финишира редом до състезателките След обществен натиск: гръцки остров запазва свободните си плажове След обществен натиск: гръцки остров запазва свободните си плажове Целият остров е част от европейската мрежа от защитени екологични зони Натура 2000 Гърция с най-ниските цени в супермаркетите сред страните от ЕС Гърция с най-ниските цени в супермаркетите сред страните от ЕС Данните включват крайни цени както на маркови продукти, така и на продукти с частна марка във всяка страна Масови уволнения в голям завод, стотици остават без работа Масови уволнения в голям завод, стотици остават без работа Към 16 февруари в дружеството работят 571 служители, като без работа ще останат над 550 души Лавина затрупа скиори. Десет души са в неизвестност Лавина затрупа скиори. Десет души са в неизвестност Около 50 спасители са включени в акцията по издирване. Напредъкът обаче е бавен  Обявиха причината за смъртта на дъщерята на Томи Лий Джоунс Обявиха причината за смъртта на дъщерята на Томи Лий Джоунс Виктория Джоунс е починала от токсично въздействие на кокаин, случаят е определен като нещастен Амстердам забранява рекламите на месо и изкопаеми горива от лятото Амстердам забранява рекламите на месо и изкопаеми горива от лятото Градският съвет одобри мярката по екологични причини, а столицата става първата в света с подобна забрана за месни продукти Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Тактиката на анакондата: Новата стратегия на САЩ към Кремъл Америка обгръща руската империя от всички страни и постепенно пристяга смъртоносно Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Транссексуален мъж е извършителя на престрелка на ученически хокеен мач  Двама загинаха при стрелбата, а трима за в тежко положение, като всички са били членове на семейството му Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт Австриец го грози 20 години затвор за планиран атентат на концерт на Тейлър Суифт 21-годишният заподозрян е обвинен в членство в терористична организация и изработване на взривни вещества
д-р Николай Михайлов, психиатър д-р Николай Михайлов, психиатър Случаят "Петрохан" е фрапантна деконструкция на институциите Виц на деня Виц на деня Преди изпит слаба ученичка пита зубрач с цел да си осигури подсказване:
- Ти нали я усещаш математиката?
- Само след с*кс.
Виц на деня Виц на деня Жената:
- Ти въобще смяташ ли да ми дадеш заплатата си?
Мъжът:
- Не сега, боли ме главата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да се говори за музиката? Все едно да се танцува за архитектурата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори