×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Атентатът в Сарафово събудил демоните у самозапалилата се Лидия


Атентатът в Сарафово събудил демоните у самозапалилата се Лидия
Атентатът в Бургас е отприщил демоните у Лидия.Камикадзето, окъпано в кръв на летището в Сарафово, не й давало мира.
05 Ноември 2014, Сряда, 02:15 ч.
Източник: standartnews.com

Лидия е в критично състояние в "Пирогов"


Понеделник сутрин. Началото на деня й е емотиконче - усмивка във Фейсбук, с "Добро утро" и с Марк Нопфлър. Така оптимистично започва седмицата 38-годишната Лидия Петрова. Няколко часа по-късно усмихнатата млада жена се превръща в жива факла. Остава висящ въпросът - защо лъчезарната фотографка Лидия Петрова и майка на 11-годишен син е избрала пламъците пред живота. Лекарите в "Пирогов" продължават да се борят за живота й, въпреки че при изгарянията, които е получила, шансът за оцеляване е минимален. Мотивите за показното самоубийство пред Президентството се изясняват от разследващите. Прокуратурата вече е образувала наказателно производство срещу неизвестен извършител.

Атентатът в Бургас е отприщил демоните у Лидия. Това разказа майка й - Снежана Петрова, ден след трагедията. Камикадзето, окъпано в кръв на летището в Сарафово, не й давало мира. Защо - Снежана не обяснява защо. Според полицейски източници, точно преди 2 г. младата жена се е лекувала от шизофрения. Въпреки че Снежана отрича момичето й да е имало психически проблеми. "Лидия не е луда, не е луда. Кажете го!", заяви пред TV7 и сестрата на самозапалилата се фотографка. Даниела не пожела да покаже лицето си. "Има секта, да знаете", каза още сестрата на Лидия. Според майка им Снежана обаче дъщеря й няма как да е зомбирана от някой незнаен пастор.

"Тя не е способна да извърши подобно нещо. Тя е много силен човек!", убедена е жената. "Не го е направила тя. Тя не е психично болна!", повтаряше вчера на журналистите пред "Пирогов" майката на Лидия. И попита: "Има принуда, къде й е раницата, не може да слезе от кола и да се самозапали. Тази раница беше винаги с нея, къде изчезна после, защо никой не я намери?". "Това не е тя, не е детето ми, видях един овъглен труп, не мога да повярвам. Трябва да се търси истината, Тя бе и журналистка, работеше с Анна Заркова, разберете истината!", призова съкрушената майка на Лидия.
Икона на Света Богородица, запалени свещички и червена роза. Това е молитвата и подкрепата за Лидия на столичани, които минаваха вчера край фонтана пред Президентството, където се запали фотографката Лидия. Демонстрация в подкрепа на младата жена се организира вчера и в социалните мрежи под наслов "Не на отчаянието". В съобщението си организаторите призовават: "Нека запалим свещ пред кметствата в цяла България, за Лидия и знайните и незнайни жертви на безверието и отчаянието!



Изход има, но не трябва да е такъв! Лидия е в критично състояние в "Пирогов". Изгарянията са по цялото й тяло, а лекарите не дават шанс за живота й. Полицията проверява записите от всички камери на мястото на трагедията. Според запознати, жената е дошла пред Президентството сама и пеш от Булбанк, с раница на гърба си. След огнения кошмар на мястото се усещала силно миризма на бензин, твърдят свидетели. Така другата разпространена версия - че Лидия е пристигнала с кола, седнала до шадравана спокойно с черна раница в ръце, после е клекнала и пламнала, се оказва несъстоятелна.

Майката на живата факла разказа още, че дъщеря й е завършила учителския колеж, след това рехабилитация. Работила е и като фотограф във в. "Труд". Баща й Петър Петров пък заяви пред ТВ7, че не е виждал дъщеря си от години, тъй като с майка й са разделени отдавна. Той живее на семейни начала с друга жена и работи като охранител.
38-годишната жена Лидия е от Нови Искър, но живее на квартира в София. "Много добър човек, лъчезарна, отдадена на професията си", казват за нея близките й. С мъжа й Красимир живеят отделно. Имат син на 11 г., за когото се грижи бащата. Въпреки това младата жена е обожавала момченцето си. Посветила му и детска книга за 10-ия рожден ден.

Успяла съм, снимала съм от Бойко до обречени майки

Дали депресия или шизофрения са мъчели Лидия е невъзможно да разбереш от постовете й в интернет. Виртуалният образ на фотографката е на жена, заредена с оптимизъм и самочувствие. Ето какво разказва за себе си Лидия в Мрежата и на лекция по фотография:

* Не се срамувам че съм успял човек, имам дете, професия, самочувствие и желание да направя този свят по-добър! Добра съм като фотограф, с това мога да бъда полезна! Мога да правя и страхотна бисквитена торта, но с това ще зарадвам любителите на сладкиши, които не могат да пътуват сами в автобуса, защото са малки.

* Добра съм в областта си! Снимала съм и Б. Борисов, и Царя, и президенти, и обикновени баби в забутани места. Деца, на които им предстоят трансплантации. Майки, които оставят децата си сираци, защото не дочакват дарено сърце, докато живеят с изкуствено. Убийства на мутри, паметници на загинали войничета, взривове, катастрофи и всякакви гадости!

* Любимец ми е Луис Карол, професор по математика и автор на "Алиса в страната на чудесата". Той обичал да разказва приказки и да снима портрети на малки момичета. На последната страница на книгата има залепена снимка на Алиса Лидел - момиченцето, за което е написал приказката. Книгите за нея разнесли славата му на писател, но той оставя 2000 портрета на знаменитости, като най-непосредствени и живи са детските му портрети.

* Най-важното в човешкото лице са очите!!!! Те са прозорец на душата! В тях са бликовете, онези мънички светлинки, които съживяват снимката!!! Човешкото лице не е абсолютно симетрично и точно това го прави уникално. Тези отклонения от симетрията имат граници, които, ако са прекалено големи, привличат вниманието. Краен пример за такова отклонение е липсващо ухо. Затова задачата на фотографа е да умее да надхитри природата и да избегне или подчертае някоя специфична черта на обекта, който снима. Добрата портретна снимка означава да си се сприятелил с човека, когото снимаш, да си спечелил неговото доверие и с добро познаване на фотоапарата си и светлината да създадеш снимка, която да говори без думи! Сякаш ви се изповядва и ви разказва най-големите болки, радости и тайни на човека или животното, които сте снимали.

В категории: Животът


3
Коментара
Сбогуваме се с този сериал
Сбогуваме се с този сериал 14/06/2025, Събота 19:00 0
Тир удари каруца, уби коня
Тир удари каруца, уби коня 14/06/2025, Събота 18:40 1
Боцка се от 24-годишна
Боцка се от 24-годишна 14/06/2025, Събота 18:00 6
Жени се за трети път
Жени се за трети път 14/06/2025, Събота 17:40 0
3
Коментара по темата
3.
trapera
05.11.2014 14:03:47
1
7
Възможно ли е Лидия да знае нещо за атентата в Бургас, което се крие от чуждите служби. Тя е и ФОТОГРАФ! Възможно ли е да е свързано и с работата на бащата на сина й? Той е "компютърен спец по информацията" и "работи в едно посолство много, много голямо и с много етажи под земята" !. ЗАЩО ЛИДИЯ СЕ Е ПРИТЕСНЯВАЛА ТОЛКОВА МНОГО ДА НЕ СЕ СЛУЧИ НЕЩО НА ДЕТЕТО Й!? Лекарите от Пирогов казаха, че се е притеснявала за детето си. Значи са го чули от нея. Възможно ли е да е изнудена да се самозапали, за да "не се случи най-лошото на детето й"? Всяка майка би се жертвала при такива обстоятелства.
Да се върнем към бащата на детето. Кой изработи фото-робота на евентуалния атентатор на летището в Сарафово? Майката на Лидия каза пред медиите: "Притесненията й тръгнали СЛЕД АТЕНТАТА В БУРГАС. Търсете кой е подтикнал Лидия към самоубийство!"
Атентатът на летището в Бургас се случи по времето на държавното управлението на ПП ГЕРБ. На 2 метра от обгорялото тяло на Лидия пред Президентството бе открит рекламен кибрит на ПП ГЕРБ.
СЛЕД АТЕНТАТА НА ЛЕТИЩЕТО В БУРГАС ЛИ ПРЕМЕСТВАТ СИНА НА ЛИДИЯ В ЕВРЕЙСКО УЧИЛИЩЕ, В КОЕТО ДЕЦАТА СА ПОД СПЕЦИАЛНА ОХРАНА??? КОЙ ПЛАЩА ОБУЧЕНИЕТО МУ В ТОВА УЧИЛИЩЕ И ЗАЩО ГО ПРЕМЕСТВАТ ТАМ?? Лидия е била в затруднено финансово положение! КЪДЕ СЕ НАМИРА СИНЪТ Й СЕГА?

ИМА ЛИ В МОМЕНТА ОХРАНА ПРИ ЛИДИЯ В БОЛНИЦАТА??? АКО ПОЛИЦИЯТА РАБОТИ ПО ВЕРСИЯ "ОПИТ ЗА УБИЙСТВО И/ИЛИ ПОДТИКВАНЕ КЪМ САМОУБИЙСТВО", А ТЯ РАБОТИ И ПО ТАКАВА ВЕРСИЯ, ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОХРАНЯВАНА. ОХРАНЯВАНА ЛИ Е?
2.
Радина
05.11.2014 10:24:48
7
2
Атентата в Бургас и събудил демоните,събедил и тъпата глава,че има и дете и на кой го остави?
Мъжът й затова е оставил,такива откачалки да се лекуват,какво ни занимавате с тях!Като е решила да се самооубива,никой не може да я спре,трябвало е много преди това да я разберат и да и помогнот,сега каквото и де се говори,няма смисъл!
дано да я спасят,от такива като тези самооубийци човек не може да се лекува,те изяждат здравната каса!
1.
жхт
05.11.2014 08:34:27
6
3
E teq raboti koito e pisala v facebook kato prochetesh moje da ti stane qsno che e luda ?! A i kakvo kamekadze s kruv kato to se e izparilo sled bombata
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето Боцка се от 24-годишна Боцка се от 24-годишна Това решение е продиктувано от желанието й да поддържа свеж и младежки вид Само това ни липсваше! Ескалация и в Косово Само това ни липсваше! Ескалация и в Косово Арестувани са били представители на сръбското вътрешно министерство и пенсиониран полицай Страни от ЕС обмислят забрана на социалните мрежи за подрастващи Страни от ЕС обмислят забрана на социалните мрежи за подрастващи Засега Брюксел не е проявил инициатива за законодателни промени, но няколко държави вече са пред консенсус по темата Ще спечели половин милион това лято Ще спечели половин милион това лято Хитовата певица ще реализира над 50 участия през месеците юни, юли и август и трябва да събере енергия Залюбиха се тайно Залюбиха се тайно Още по време на снимките на последния сезон на „Ергенът“ двамата не криеха симпатиите си един към друг, като тв зрителите бяха сигурно, че плейбоят бохем ще избере Мартина за победителка Скандал в НУМСИ-Бургас: Над 20 родители искат изключване на ученичка заради системен тормоз Скандал в НУМСИ-Бургас: Над 20 родители искат изключване на ученичка заради системен тормоз Класната среда е нетърпима, децата ни се страхуват, твърдят родителите на децата  Става все по-грозен, но си намери ново гадже Става все по-грозен, но си намери ново гадже Твърди се, че смуглият плейбой и новата му половинка са заедно от няколко месеца
Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино Стрелба по щатски депутати в Минесота – един е убит, друг е ранен Стрелба по щатски депутати в Минесота – един е убит, друг е ранен Простреляни са в домовете си, вероятно от представящ се за полицай човек Откриха мъртъв българин в каравана в Гърция, разследват убийство Откриха мъртъв българин в каравана в Гърция, разследват убийство Според неофициалната информация е убит с огнестрелно оръжие Убиецът на съдия Фалконе излезе на свобода Убиецът на съдия Фалконе излезе на свобода Той беше осъден за над 100 убийства  Жени се за трети път Жени се за трети път Готви се пищна сватба и шеметен предбрачен договор Това са хитовите бански за дамите над 50 години Това са хитовите бански за дамите над 50 години Актуалните цветове са тъмносиньо, бордо, масленозелено и пясъчно златисто Качи се на яхта за милиони с богатия си съпруг Качи се на яхта за милиони с богатия си съпруг Бившата тв водеща и мъжът ѝ Тодор отмарят в Гърция Може ли да повярвате, че е на 54 години Може ли да повярвате, че е на 54 години Има тяло за грях Две от големите звезди на турското кино се разделят Две от големите звезди на турското кино се разделят Макар вече да не живеем заедно, си оставаме много близки. Няма как да не го запазим добри отношения – все пак имаме две деца, сподели красавицата пред турска медия. Мъжът й ще влиза в затвора, а тя празнува на морето Мъжът й ще влиза в затвора, а тя празнува на морето Г-жа Корел курортува в много неподходящо време
Костадин Ангелов Костадин Ангелов Не сме доволни от резултатите, които постига МВР Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Виц на деня Виц на деня Внучка след медения месец се хвали на баба си:
- Ходихме до Малдивите, Сейшелите, Баден Баден и накрая си починахме. Бабо, а вие с дядо къде ходихте след сватбата?
- В леглото, чедо. Хубаво беше, дядо ти не почиваше.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Петък в пернишка дискотека - буташ един, бият те двама
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори