Нов гаф в БДЖ, влакът от Бургас за Зимница едва не катастрофира
22 Октомври 2014, Сряда, 08:57 ч.
В гара Церковски машинистът спира машината за 13 минути пред стрелка 9 по съмнение, че входният сигнал свети за права, а стрелката сочи за отклонение към шести коловоз
Машинистът на влака от Бургас за Зимница предотврати катастрофа. Той спрял машината при влизане в гара Церковки и влакът с номер 80122 престоява 13 минути пред стрелка 9 по съмнение, че входният сигнал свети за права, а стрелката сочи за отклонение към шести коловоз, съобщи зрител на Нова телевизия в рубриката „Моята новина“.
Влакът престоял в гара Церковски от 17:36 до 19:08 часа за изясняване на случая и за трасето на влакове 8601 и 8632.
Преди около две седмици заради друг гаф на служители от БДЖ, се стигна до тежка катастрофа. Мъж загина на жп прелез в столичния квартал "Обеля", след като локомотив помете лек автомобил, в който са пътували двама души. Според очевидци, бариерата на прелеза в този момент била вдигната и затова шофьорът преминал.
В категории:
Животът
Грешка за милиард долара: Как Yahoo позволи на Google да се превърне в световен гигант
Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години
Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето
Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи
"Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора
Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“
Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт
Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна
