×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бойко Борисов: РБ е единственият ни неоспорим партньор в новото правителство


Бойко Борисов: РБ е единственият ни неоспорим партньор в новото правителство
Може да направим правителство на малцинството, но явно по-подходяща е коалиция, каза Борисов
20 Октомври 2014, Понеделник, 20:56 ч.

Отново започват протяжни преговори с останалите партии без ББЦ, Атака и ДПС

Решихме да проведем още един кръг от консултации с четири политически сили през тази седмица. Това са Реформаторският блок, БСП, АБВ и Патриотичният фронт. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, предаде репортер на БГНЕС.

Борисов подчерта, че реформаторите са желани партньори на ГЕРБ, независимо от проблемите, които изпитва коалицията. Той допълни, че Реформаторите са "единственият неоспорим наш партньор" и каза, че те са длъжни с тях да се разберат.

Изборите, за лидера на ГЕРБ, са краен вариант. Политическите партии сме длъжни да намерим решение на проблемите и да излезем от кризата, добави Борисов. Той каза, че ще включат експерти в консултациите. "След реформаторите са БСП, патриотите и АБВ. Това е предложение на преговорния екип", съобщи Борисов. Той каза, че ще събере отново преговорния екип следващия понеделник в 11.00 часа. А вече в 14.00 в понеделник са в парламента, така че до тогава поне за партията трябва да имат изчистена концепция. "Явно е, че само с ГЕРБ не може да стане, защото тогава само подкрепа на ДПС ще имаме, което е неприемливо. Разбира се, не мога да говоря от името на другите партии, трябва да минат тези консултации, за да чуя и тяхното мнение", каза Борисов. Той заяви, че лично ще присъства на преговорите "тогава, когато има подготвено коалиционно споразумение, ако има детайли по него или компромис, който преговорният екип не е готов или не е оторизиран да направи". Лидерът на ГЕРБ даде пример с теми като данъците, енергетиката, от които не могат да отстъпят.

Борисов не смята, че коалиция с ГЕРБ и БСП в основата си е голяма. Той пресметна, че "това, което за Европа е голяма коалиция, за България е малка". Така изчисли, че между втората и третата партия е един депутат разлика. "Ако БСП имаше 60 – 70 депутати, тогава може би нямаше да ми оставите възможност да маневрирам. То щеше да е нарисувана тази коалиция и никой нямаше да ни позволи от избирателите да не го направим. За съжаление, те паднаха толкова много, че вече това не е голямо. Заедно БСП и ГЕРБ имат 123, без Киро Добрев и Кадиев – 121. Още първият ден коалицията става невъзможна", прогнозира Борисов. Според него също би било успех да преговарят още веднъж с БСП дори по теми, които биха могли като безспорно отговорна лява партия да поемат като ангажимент. За ДПС той каза, че имат време да си отчетат грешките.

За Борисов е "малко популистко" говоренето, че никой не говори за позиции. "Хората правят позициите, стига популизъм. Програмите са ясни, те стоят на сайтовете. Въпросът е кои хора могат тези програми да ги свършат и да са съвместими, да могат да заработят като един механизъм с останалите министри", каза той. Мнозинството хора в България си мислят, че изборите са почти неизбежни, защото ако има нещо по-лошо от правителство на всяка цена, това е правителство без принципи. За съжаление БСП, СДС, НДСВ заминаха в историята, поради погазване на принципи, смята Борисов. "Държавата е важна, но тя може да бъде управлявана само от стабилно, принципно правителство, което да може да взема решения", заяви лидерът на ГЕРБ.

"Гледаме отговорно. Не е честно през няколко месеца на Плевнелиев да му се вменява да прави служебно правителство и да носи отговорността на партиите и след това всеки да се упражнява чие е служебното правителство, затова партиите сме и длъжни да излезем от кризата и да намерим решение", каза още Борисов. Тук той говори за принципите, след като са твърдели през цялото време на кампанията едно, могат ли да ги нарушат. Бойко Борисов посочи и заявеното предварително от партии за различни формати, при които няма да дадат подкрепа. Според Борисов е видно, че народът им задал задача, което е "уравнение, което дори математиците не могат да решат в момента".

На въпрос дали според него най – добрият вариант е четворна коалиция с парламентарна подкрепа от БСП, Борисов каза: Това са сметки, които са без кръчмаря. Образно казано никога не бих си позволил от името на други политически партии да ги слагам в някаква коалиция – не е коректно, не е честно и с никой от тях не съм говорил лично или чрез посредник да знам дори мнението им, оставил съм всичко в ръцете на преговорния екип. Лидерът на ГЕРБ обаче не отговори на въпроса дали може да даде гаранции, че преговори за коалиция не се водят и на друго място освен в Народното събрание. "Къде на друго място?" така с въпрос, той отговори на въпроса дали има такава гаранция. /БГНЕС

В категории: Политика


4
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Очакват ни до 38 градуса днес Очакват ни до 38 градуса днес 02/08/2026, Неделя 08:00 0
4
Коментара по темата
4.
kokoban
22.10.2014 19:17:45
0
1
Ако тези ще ти са партньори,жални ти майка.Бойко,кого лъжеш ,че има партньори-просто хиените се събират,за да доядат останалото.
3.
ЖИТЕЙСКА ИСТИНА
21.10.2014 18:15:35
0
0
От всички комунисти, яхали България, ГЕРБ са най-зловещите!
2.
Радослава
20.10.2014 22:45:34
1
0
Това ще ти е най-голямата грешка
1.
десен
20.10.2014 21:46:42
0
1
Факт.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
БАБХ затвори 31 обекта по Черноморието и спря над 17 тона храни БАБХ затвори 31 обекта по Черноморието и спря над 17 тона храни Инспекторите откриха стотици нарушения, сред които лоша хигиена, продукти с изтекъл срок и храни без ясен произход Бомба разтърси елитен ресторант в Москва, трима загинаха и 21 са ранени Бомба разтърси елитен ресторант в Москва, трима загинаха и 21 са ранени Жена опитала да внесе взривното устройство, но охранител я спрял на входа Препълненият Летен театър аплодира „Бургас и морето“: Вижте емоциите на публиката (ГАЛЕРИЯ) Препълненият Летен театър аплодира „Бургас и морето“: Вижте емоциите на публиката (ГАЛЕРИЯ) Легендарни бургазлии, общественици и хиляди фенове създадоха неповторима атмосфера – открийте познати лица в нашия фоторепортаж Самуел Мануелян спечели наградата на журито на "Бургас и морето", а песен по стихове на Петя Дубарова - на публиката Самуел Мануелян спечели наградата на журито на "Бургас и морето", а песен по стихове на Петя Дубарова - на публиката Кулминация на фестивалната вечер бе рециталът на популярната изпълнителка Мария Илиева Дневен хороскоп за 2 август: Телецът покоряват с неустоим чар, Водолеят да се пази Дневен хороскоп за 2 август: Телецът покоряват с неустоим чар, Водолеят да се пази Лъвът да следват знаците на съдбата, а Скорпионите ще имат повод за гордост Завистта ви краде спокойствието по 5 начина, преди дори да го осъзнаете Завистта ви краде спокойствието по 5 начина, преди дори да го осъзнаете Постоянното сравнение с другите изтощава ума, разрушава приятелства и пречи да оцените собствения си живот 4 сигурни признака, че сте идеалната двойка 4 сигурни признака, че сте идеалната двойка Сходният начин на живот, споделеното време и свободата да бъдете себе си показват дали връзката има стабилна основа Невероятно шоу в „Арена Бургас“ за BRAVE (снимки) Невероятно шоу в „Арена Бургас“ за BRAVE (снимки) Екип на Флагман.бг отразява от препълненото съоръжение в морския град Вижте как зала „Бойчо Брънзов“ се превръща в едно от най-модерните спортни бижута на Бургас (ВИДЕО) Вижте как зала „Бойчо Брънзов“ се превръща в едно от най-модерните спортни бижута на Бургас (ВИДЕО) Проектът за 3,5 милиона лева навлезе в най-важната си фаза Стартира 43-тото издание на музикалния конкурс „Бургас и морето“ Стартира 43-тото издание на музикалния конкурс „Бургас и морето“ 11 изпълнения се състезават за отличията тази вечер в препълнения Летен театър
Руски съд издаде заповед за арест на дъщерята на убития Борис Немцов-Жана Руски съд издаде заповед за арест на дъщерята на убития Борис Немцов-Жана Жана Немцова е преследвана заради фондацията на баща си, която Москва обяви за нежелана организация Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Девет гласови съобщения прекъснаха монотонното бръмчене на честота 4625 kHz, но няма доказателства, че са свързани с падналата руска ракета в Полша Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Дванадесет души бяха спасени по море от Порто Гермено, а властите проверяват версия за умишлен палеж след откриването на две огнища Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори