Управителят на БНБ Иван Искров бил за затвора заради „операта“ КТБ
18 Август 2014, Понеделник, 18:34 ч.
В четвърто действие очаквам да бъде задържан Управителят на БНБ, за да се отпуши целият проблем, каза Кольо Парамов
КТБ е опера в трето действие, а в четвъртото очаквам да бъде задържан Иван Искров, за да се отпуши целият проблем, каза в „Здравей, България” по Нова телевизия Кольо Парамов. Той прогнозира, че държавата ще загуби много пари.
„Искров не осъзнава, че той е потенциален затворник. Нещата ще се развиват в негативна посока, ако той не напусне банката. 1 600 000 000 са парите над онези 100 000 евро за онези елитни вложители в банката, които трябва да бъдат обезвъзмездени плюс парите на няколко от държавните предприятия, фирми и фондове. Ние трябва да осигурим до 100 000 евро на всички вложители, които имат тези суми около 2 100 000 000 евро. Тези пари обаче са целият фонд за гарантиране на кредитите. Ние събираме 15 години тези пари и сега трябва да ги осигурим и оголваме цялата банкова система”, заяви финансистът.
„Ако тази работа се мотае до изборите, ясно е, че тази зависимост ще стигне до по-тежък фалит, отколкото се очакваше Стив Ханке”, прогнозира Кольо Парамов. Според него заради това, че в банката има пари на елитни хора, това бързо няма да стане. Той обясни, че в тази банка си държат парите политици, общественици и хора от съдебната система.
В категории:
Животът
Опасно време по Черноморието: Очакват се вълни до 4 метра
Какво променя живота на днешния провокативен и звезден рожденик
Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано
Президентът Илияна Йотова: Радев постави точна диагноза
Билгин направил два неуспешни опита за самоубийство
БК "Черноморец" Бургас фалира
Бедствие в Киев: Спрян ток и минус 24 градуса
Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+)
Отбелязва 144 години от рождението на символа на българското изкуство
Маколи Кълкин потъна в скръб: Обичам те, ще се видим по-късно
Цените обърнаха посоката - турци пазаруват в Гърция, а гърци в България
51 души са спасени от блокиран кабинков лифт край турския град Бурса
