×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • КЕВР обсъжда по-високите цени на тока от 1 юли
  • Силно земетресение разтърси кубинската столица Хавана
  • До два-три дни ще има много добро мирно споразумение с Иран, твърди Тръмп
  • Президентът на Северна Македония идва в София за среща с Илияна Йотова
  • Продължава издирването на оцелели след мощния трус във Филипините, потвърдените жертви вече са 41
  • СГС разглежда искането за регистрация на „Прогресивна България“
  • Горивата поевтиняват въпреки напрежението в Близкия изток
  • Емил Пармаков временно ще заеме поста на Георги Кандев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тийнейджърка се усмихва от концентрационен лагер, направи си селфи там


Тийнейджърка се усмихва от концентрационен лагер, направи си селфи там
Американската тийнейджърка Бриана от Алабама си направило ухилено до уши селфи при посещението си в концентрационния лагер. Снимка Twitter
25 Юли 2014, Петък, 09:17 ч.

Бриaна започнала да получава остри критики, че се подиграва с жертвите на нацистките концентрационни лагери и проявява неуважение към трагедията им

"Аушвиц" е може би най-страшният концентрационен лагер, останал от Втората световна война. Лагерът е запазен като мемориал в памет на жертвите на Холокоста и всяка година се посещава от над 700 000 туристи. Огради от бодлива тел, затворнически халета и газови камери са само част от потискащите гледки, които можете да видите в "Аушвиц". На фона на тази картина ухилено до уши младо момиче би изглеждало меко казано странно. Американската тийнейджърка Бриана от Алабама обаче не смята така.
Момичето, чиято фамилия не се споменава заради новата политика на Google за личните данни в Интернет, си направило ухилено до уши селфи при посещението си в концентрационния лагер, съобщава КЛУБ Z. Само за няколко часа снимката е получила над 4500 ретуита, а почти 3200 души са я добавили към любимите си туитове (favourites). Огромната ѝ популярност в социалните мрежи обаче далеч не е само в положителна посока. Бриaна започнала да получава остри критики, че се подиграва с жертвите на нацистките концентрационни лагери и проявява неуважение към трагедията им. Други откровено започнали да я обиждат и дори ѝ изпращали смъртни заплахи, казва самата тя.
В туитър профила си (@PrincessBMM ) Бриана заявава, че поводът за селфито е годишнина от смъртта на баща й. Той споделял интереса ѝ към изучаването на историята и последната тема, която изучавали преди смъртта му, бил именно Холокостът. Това мотивирало Бриана да направи обиколка из "Аушвиц" година след като починал, тя дори искала да се срещне с оцелели хора от лагерите. Въпреки острите критики ученичката не смята, че е извършила нещо нередно.
"Ако трябва да съм честна, не възнамерявам да променям нищо в поведението си, защото не смятам че съм сторила нещо нередно,“ споделя тя пред медиите. „А и все пак разказах каква е историята зад моята екскурзия до там - затова и не съжалявам за нищо.“
Тийнейджърката добавя също така, че е била шокирана от небивалия интерес към снимката и смъртните заплахи, които ѝ били изпратени.
Американската психоложка Андреа Летаменди казва, че селфитата не са просто обикновен нарцисизъм, а начин за изразяване на емоции и най-важни преживявания, особено в живота на по-младите хора. Бриана има и защитници в социалните мрежи, които ѝ изказват съболезнования за загубата и подкрепят начина, по който е отбелязала годишнината от смъртта на баща си.
Тя не е първият потребител на социалните мрежи, остро разкритикуван за „неуместни“ снимки. Дори снимка на американския президент Барак Обама с британския премиер Дейвид Камерън и министър-председателя на Дания Хеле Торнинг-Шмит от церемонията в памет на Нелсън Мандела беше цензурирана, защото е била приета за „неподходяща“.
Друг американски тийнейджър Джейк Флетчър също получи много негативни коментари заради "шега" с трагедията в Чернобил. Флетчър пуснал в туитъра си снимка с коментар "Правя си селфи на радиоактивен фон".
Чернобил също е "атрактивен фон" за тийнейджъркси селфита.
Друг туитър потребител пък се е щракнал усмихнат заедно със спящ бездомник.
Заради новата мода с "неуместните селфита" е създаден блогът selfiesatseriousplaces.tumblr.com, в който американецът Джейсън Фейер (@heyfeifer в туитър) събира странните приумици за снимки на потребителите в социалните мрежи. На страниците на блога му могат да се видят селфита не само от концентрационни лагери, а и такива пред останките на Световния търговски център, и дори момиче направило физиономия duck face (патешка човка) пред Берлинската стена.

В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
Флагман.БГ Камион прегази дете в Лъки Камион прегази дете в Лъки 09/06/2026, Вторник 15:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Варненският кмет уволни най-близкия си заместник Варненският кмет уволни най-близкия си заместник 09/06/2026, Вторник 14:41 0
Флагман.БГ Андреа направи опит за самоубийство Андреа направи опит за самоубийство 09/06/2026, Вторник 14:40 3
3
Коментара по темата
3.
Mitkui
25.07.2014 22:14:34
0
0
Прав си док. :)
2.
dr mengele
25.07.2014 14:33:51
0
2
E normalno e na ekskurziq da se snimash za spomen tam ne se hodi vseki den na takava zabelejitelnost nishto losho nqma v tova.
1.
:-)
25.07.2014 11:18:37
0
8
Значи да направим атракцион Аушвиц може, пък да се снимаме не може.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Новият роман на Даниел Вълчев "Седем дни в Парория" ще бъде представен на 10 юни в Библиотеката Новият роман на Даниел Вълчев "Седем дни в Парория" ще бъде представен на 10 юни в Библиотеката Модератори на срещата в Бургас ще бъдат Диана Саватева и Михаил Михайлов Димитър Стоянов: България спира изпращането на оръжия за Украйна Димитър Стоянов: България спира изпращането на оръжия за Украйна София затваря военните складове за Киев след 13 изпратени пакета с помощ Спортно бижу в зелен оазис: Бургас официално откри реконструираната зала „Младост“ с мащабен фестивал Спортно бижу в зелен оазис: Бургас официално откри реконструираната зала „Младост“ с мащабен фестивал След пълното завършване на парковото пространство около залата, стотици граждани се включиха в празничния „Движи града Фест“ България заема 25-о място в Европа по привлечени чуждестранни инвестиции България заема 25-о място в Европа по привлечени чуждестранни инвестиции Световният доклад на ООН отчита под 3,1 милиарда долара за страната ни, докато Люксембург води класацията на континента Камион прегази дете в Лъки Камион прегази дете в Лъки В Пловдив лекарите се борят за живота му Дългогодишният кмет на Руен Исмаил Осман става зам.-председател на ЦИК, ще получава министерска заплата Дългогодишният кмет на Руен Исмаил Осман става зам.-председател на ЦИК, ще получава министерска заплата Бившият депутат от „ДПС - Ново начало“ е номиниран за заместник-председател на професионалната изборна администрация От „Коминочистачът“ до духовния дзен: Животът-палитра на неповторимата Елвира Георгиева От „Коминочистачът“ до духовния дзен: Животът-палитра на неповторимата Елвира Георгиева Голямата шлагерна звезда посреща личния си празник напълно отдадена на медитацията и далеч от суетата на шоубизнеса Самоуби се главният надзирател на затворническото общежитие в Дебелт Самоуби се главният надзирател на затворническото общежитие в Дебелт Диян Петров издъхна след двудневна битка за живот  Варненският кмет уволни най-близкия си заместник Варненският кмет уволни най-близкия си заместник "Баба Алино" продължава да взема глави Таксиметровите шофьори настояват за незабавен статут на „защитена професия“, много ги биели Таксиметровите шофьори настояват за незабавен статут на „защитена професия“, много ги биели Кървавите инциденти на пътя принудиха МВР и Министерството на транспорта да свикат извънредна работна група под заплаха от протести
Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Симпатичните дебютанти отказаха лъскавите возила и доказаха, че във футбола все още има място за чиста и искрена страст Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Яростни протести заляха Париж заради дефектната съдебна система, оставила на свобода насилник с тежко криминално досие Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Шефът на месинджъра Офир Еял взриви ефира с ексклузивна новина за пълна интеграция на изкуствения интелект и разкри крие ли това риск за личните ни чатове БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин
Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Когато големите вериги започнат да продават на много ниски цени, това винаги е заплаха за малките търговци Виц на деня Виц на деня В съда:
- Познавате ли подсъдимия?
- Да, ваша светлост. С него работехме заедно в една банка.
- Кога беше това?
- Не помня датата, но помня, че беше на разсъмване, около три часа.
Виц на деня Виц на деня В кръчмата:
- Дай акъл какво да купя на жената за рождения и ден.
- По-добре да попиташ нея какво иска.
- А, не! Толкова пари нямам!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Богат е този, който умее да се задоволява с малкото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори