Убиец на котки и кучета започнал да стреля по деца?
26 Юни 2014, Четвъртък, 13:39 ч.
Трябва да ходим с каски на главата, защото куршумите свистят край ушите ни, оплакват се съседи
Убиецът на котки и кучета от Бяла Слатина е започнал да стреля по деца, съобщиха пред камерата на бТВ възмутени граждани. Те поискаха държавата да вземе мерки, за да не се повтори трагедията в Лясковец. Хората разказват, че от четири години съседът Траян държи на мушка всичко, което се движи по улицата му. Първите потърпевши са хората в отсрещната къща.
Тъкмо се нанесохме и той застреля кучето му, споделя Шермин Златанова.
„Копаех лозето. Както се бях навела, чух изсвистяване покрай ухото си и кучето изскимтя.
Лапата му беше простреляна“, добавя жената. Тя се обадила в полицията. Служителите на реда прибрали въздушната пушка на съседа и гарантирали, че той повече няма да ги тормози. Улицата обаче заприличала на бойно поле.
„Той стреля по котки, кучета, птици.. Трябва да ходим с каски из дворовете. Както си стоим, свистят куршумите“, заяви Димитър Цеков.
64-годишният стрелец е прострелял и две котки на по-възрастен гражданин. Чувството на безнаказаност на съседа-терорист обаче започнало да придобива застрашителни размери.
„Бях решил да почивам, но децата влезнаха и ми казаха, че съседът е стрелял по тях. Излязох да го питам, а той ми заяви, че не гърмял по хора, а по плъхове“, разказва Николай Димитров.
За стрелба по домашни животни законът предвижда до три години лишаване от свобода или глоба до 5000 лева.
В категории:
Крими
Иран и Оман на крачка от сделка за Ормуз, но протокът едва ли ще бъде отворен скоро
Европа гори: 2000 евакуирани в Хърватия, 25 активни огнища в Сърбия
Руски ракети удариха Украйна, дронове полетяха през нощта към Москва
Трансферен удар: "Барселона" се разбра за Родри срещу 70 млн. евро плюс бонуси
Стотици изпратиха Бони Тайлър: Уелс се сбогува с една от големите си звезди
Как КАТ ще убие Waze
Строител откри зазидано злато за 9 млн. евро под стара пивоварна
Дизелът поскъпва двойно по-бързо от бензина, войните удариха рафинериите и доставките
Дрехите втора употреба вече са масов избор: 58,1% са пазарували second hand за година
Часове след първия курс: Новите влакове „Шкода“ осъмнаха с боклуци
Пожар пламна край Слънчев бряг, страховитият вятър усложнява гасенето
Вижте къде живее „наркоманката от тавана“, използвана за примамка на убития Георги Кузев
