България в траур заради водния ад, бедствено остава положението в Добрич
В Добрич все още не е отменено бедственото положение. Очаква се след оттичането на водата в северната зона на града, да се нормализира.
23 Юни 2014, Понеделник, 05:04 ч.
Няма опасност от приливна вълна след като снощи стената на язовир Ботево се скъса
Днес е ден на национален траур в памет на жертвите от наводнението. 11 души загинаха в потопа във Варна. По този повод се отменят всички тържествени и масови прояви.Националният флаг на държавните институции ще бъде спуснат наполовина. Във варненския катедрален храм „Свето Успение Богородично“ ще бъде отслужена заупокойна молитва в памет на загиналите. На нея ще присъства и президентът Росен Плевнелиев, съобщава Нова телевизия.
За риск от внезапни наводнения предупреждават от Министерството на околната реда и водите. Днес се очаква да се повишат нивата на реките Арда, Марица и Тунджа. Най-пълноводни са Русенски Лом, Тунджа при Елхово и Янтра. Възможно е в някои райони да се
повиши драстично нивото от преливане и контролирано изпускане на язовири, обявиха от екоминистерството.Стената на язовир Ботево се скъса, но за щастие няма приливна вълна. Бетонният праг на стената на язовира пропадна малко преди 20 часа снощи. Постепенно се покачва нивото на Сухата река, като водите й заливат обширна ливада, която се намира под стената на язовира.
Тя е с размери 0,5х1 км. Жителите в ниските места и в Ново Ботево са временно изведени. За момента няма пострадали хора.
В Добрич все още не е отменено бедствено положение, съобщава БНТ. Очаква се след оттичането на водата в северната зона на града да се нормализира.
От днес се възстановява работният процес в училищата и детските градини. Затворени обаче остават три учебни заведения, а децата ще бъдат прехвърлени временно на други места.
Продължава отводняването на жилищните сгради. Проблем създава канализацията на града, която беше затлачена след потопа. Все още има хора без ток.
В категории:
Животът
Един от изпълнителите на „А дано, ама надали“ навършва 38 години
Пътят, по който можеш да поемеш, ако си студент или млад творец с дух на предприемач
Нямаме никакви сили повече да се борим - съобщение до майката на собственика преди трагедията в хижа „Петрохан“
Кметът Николай Димитров представи стратегията за туризма като основа за устойчивото развитие на Несебър
Уроци за хигиена хранене и отношения влизат в училище
Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си
Бургас посреща елита на шаха за 17-ия турнир „Купа Янко Гюзелев“
ДПС Ново начало изпрати изцяло женска делегация на консултациите при Илияна Йотова
МВР тотално е проспало случващото се около хижа "Петрохан", смята топ криминалистът Ботьо Ботев
22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест
Български град завря заради освободен педофил
Всеки ден 10 жени в България чуват диагнозата рак на гърдата
