×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бесен бургазлия: Чиновници, засрамете се! Вече наричат ж.к. "Възраждане" миризливия квартал заради изпражнения по улиците


Бесен бургазлия: Чиновници, засрамете се! Вече наричат ж.к. "Възраждане" миризливия квартал заради изпражнения по улиците
Проблемите с вонящите изпражнения по улица „Цар Калоян” не са единствените, които бодат очите на бургазлии. На това място преди 4 месеца Ауди връхлетя в магазин, изпочупи и жълтите бетонни ограничителни блокчета. И до ден днешен не са възстановени
17 Април 2014, Четвъртък, 06:47 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка Женя ГАЙТАНДЖИЕВА

Проблемите с вонящите изпражнения по ул. „Цар Калоян” не са единствените, които бодат очите на бургазлии

„Докога Община Бургас ще търпи кучкарите, които оставят лайната на кучетата в градинките, парковете и тротоарите? Нали уж има контролни органи. Къде са? Минавам по ул. „Цар Калоян" и това е редовно - сутрин от 6.00 до 8.00 и вечер от 18.00 до 20.00 часа. Чиновници, да знаете че вече наричат Възраждане "миризливия квартал" заради вонящите изпражнения по улиците. Поставете табели да си прибират лайната и глобявайте наред за да има чистота в "най-добрия" миришещ град за живеене!”
С това обръщение бесен бургазлия и изразил възмущението си в сайта Активен.бг, където от цялата страна будни граждани подават сигнали за нередности.
Проблемите с вонящите изпражнения по улица „Цар Калоян” не са единствените, които бодат очите на бургазлии.
„Тук преди време е имало катастрофа или някой пишман шофьор е счупил жълтите бетонни блокчета. Надявам се общината да вземе мерки да се възстановят. А и не само до училището, а по цялата улица "Цар Калоян". Още по-добре би било вандалът да плати ремонта от джоба си. Добре би било това да стане практика в Бургас.”, предлага друг бургазлия.
Точно на кръстовището на улиците „Цар Калоян” и „Македония” в края на декември м.г. стана катастрофа. „Ауди”, управлявано от млада жена се заби в късните часове в магазин. Немското возило бе блъснато от идващия с бясна скорост и без предимство "Опел Корса” със сливенска регистрация. Опелът буквално връхлетя върху Ауди-то, което изкърти бетонната колона на тротоара и полетя към магазин за блеьо. Водачът на сливенското возило избяга от местопроизшествието.
До ден днешен жълтата колона не е възстановена.

В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
22
Коментара
22
Коментара по темата
22.
Веси
18.04.2014 12:09:33
0
3
Не само във Възраждане,бях на бившата сладкарница Неделя с детето си когато от блока на ул.Цар Симеон излезе жена с куче и от входа направо в градинката пред сладкарницата,животното си свърши нуждите и тя си продължи разходката!Моля ви сложете табели с тел номера да звъним веднага на който трябва и слагайте солидни глоби за да се научим да пазим, ане да рушим!Кой ще й чисти на госпожата лайната от кучето?Лепни и 500лв глоба да видим другия път дали ще повтори!!!
21.
Бургазлия
18.04.2014 09:55:55
0
7
Уважаеми,наистина Общината е крайно време да започне да глобява недобросъвестните собственици на кучета,но имаме ли ние рефлекс като Общество да спрем този проблем?Огромната популация на котки в Бургас също е нетърпящ отлагане проблем,защото котките и децата ни съжителстват в градинките и пясъчниците,което е неприемливо.Мечтая някога да имаме зелени площи,в които да може да се седне за отмора без страх,че ще настъпим или ще ни полази нещо...
20.
Бургазлия
18.04.2014 09:55:55
0
6
Уважаеми,наистина Общината е крайно време да започне да глобява недобросъвестните собственици на кучета,но имаме ли ние рефлекс като Общество да спрем този проблем?Огромната популация на котки в Бургас също е нетърпящ отлагане проблем,защото котките и децата ни съжителстват в градинките и пясъчниците,което е неприемливо.Мечтая някога да имаме зелени площи,в които да може да се седне за отмора без страх,че ще настъпим или ще ни полази нещо...
19.
.....
17.04.2014 23:09:36
1
0
A , бе не мога да ви разбера ... искате кмета да върви подир г**а Ви и да Ви събира Л****та ??? А , не искате ли да дойде до Вас и да Ви изхвърли боклука ?! .... Сигорно си има основателна причина хората да се оплакват и да са недоволни ... ,но преди с лекота да обвините някого , че не си е свършил работата , се замислете - а , вие с какво сте допренесли за решаването на проблема ?
И до 18. / катина / това значи , че хората въпреки малките си зaплати и пенсии имат сърца и могат да им помогнат и да се грижат за тях .
Весели Празници !
18.
Катина
17.04.2014 19:50:16
5
2
Абе не мога да разбера тия с кучетата и котките. Уж заплатите и пенсиите им не стигат, ни за топло ни за манджа, а и животни издържат. Не само във Възраждане, Бургас , но и в цяла България всичко е объркано. Най добре да и се дръпне шалтера на Милата ни Татковина. То така и така децата ни не са вече тук и няма да се върнат. Болно, болно ми е , но орис, която сами си причинихме.Хайде със здраве!
17.
Tanq
17.04.2014 19:00:41
3
4
Dimitar Nikolkov napravi mnogo za grada neblagodarnici!
16.
Луков
17.04.2014 17:07:38
3
4
Всички от предните постове благодарете на кмета си и о поздравете за празниците.
Той ще бъде с Боцко някъде по партийни дела!
15.
михаил
17.04.2014 16:44:00
2
4
наистина навсякъде е осрано в целия град а градинките около блоковете най вече, никакъв комфорт не усещам, и няма да гласувам за кмета поради тази причина!!!!!!!!!!!!
14.
СБ
17.04.2014 16:12:57
0
8
и в Борисовата градинка е същото.Водят си там кучетата да си свършат нуждите и след тях всичко си остава.Срамота е това.За толкова години веднъж не съм попаднала на контролен орган,който да глобява за това,че стопаните на кучета не им събират изпражненията.Децата ни играят в мизерия и кучешки изпражнения!!!Не мога да отрека,че съм виждала 1-2-ма съвестни стопани на кучета,които наистина си почистват след тях,но 99,9% са мизерници.Общината и контролните органи на които тя плаща да си вършат работата,защото техните заплати излизат от нашите джобове,а от такива,които стоят по кафетата и се мотаят нямаме нужда.ИСТИНАТА Е ЧЕ НЯМА КОНТРОЛ И ГЛОБИ И ЗА ТОВА НЯМА И ЧИСТОТА В ГРАДА!!!!!!!
13.
Ван
17.04.2014 15:41:50
0
0
"... изкърти бетонната колона на тротоара и полетя към магазин за блеьо..."

Аз само да попитам дали блеят много в този магазин?
12.
burgazlia
17.04.2014 15:34:21
0
0
А В БРАТЯ МИЛАДИНОВИ СЕ РАЗХОЖДАМЕ ВЪРХУ КОТКИ И ПОМИЙ
11.
едродепутат
17.04.2014 14:49:16
3
8
Най-добрия град за живеене е заприличал на кучешка тоалетна.
10.
besen
17.04.2014 14:13:13
3
13
Хора! Давайте да се обединим и да се спасим от тези безотговорни стопани на домашни любимци.Санкциите трябва да са жестоки и не само управниците, а и всеки от нас трябва да ги укорява.Омръзна ми!
9.
вал
17.04.2014 13:35:42
1
12
Изгрев и той е много зле,няма чист тротор а пък за детските площадки да не ви говоря лайно до лайно.
8.
Стоян
17.04.2014 13:25:01
1
16
Не е само във ж.к. Възраждане почти във всички квартали е така. Собствениците на кучета не си чистят след кучетата.Но няма органи който да следят за това "уж" сме първият град със зоополиция а КЪДЕ Е ТЯ ?? Никой не знае !!! и дали изобщо има така или само на приказки сме много смели ...
7.
съвест
17.04.2014 13:23:30
1
8
Комплекс Зорница също е осран целия,тротоари,градинки, всичко е леш.Добре че вече заключват детската градина защото се беше превърнала в кучкарник.
6.
Dimitar
17.04.2014 13:19:57
1
11
Така е,като се напълни града с всякаква шоплоч от ямбол и сливен,и места за паркиране няма,оправете го тоя квартал,няма тротоари по който човек да ходи
5.
Диди
17.04.2014 13:18:24
2
11
Не само кучетата ами и котките са проблем във Възраждане .Откъм улицата мирише на кучешки лайна ,а в двора ни редовно прескачат котки и го ползват за тоалетна.Няколко любители на котки редовно им хвърлят храна от съседните кооперации без да ги е грижа ,че после под прозорците ни вони страшно на урина и лайна.Именно такива хора не мога да приема,които уж обичат животните но хигиената им е на най долно ниво .Що не си останаха на село и да си живеят в любимата смрад?
4.
мисли и забогатявай
17.04.2014 13:05:07
3
10
тия глупаци с моторчетата дето обикалят за никакъв хуй не става само седят по кафетата и се правят на лоши ченгета пред старите баби пълни смешници
Кмете Ако четеш те съветвам направо да уволниш целият отдел ще видиш че градът ще е същият а ще икономисаш доста пари които можеш да налееш в инфраструктората ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
3.
гларус
17.04.2014 12:01:07
2
11
Пълно е с акич в Бургас.
2.
аз
17.04.2014 11:49:59
4
22
Собственик съм на куче и с чиста съвест мога да кажа,че си почиствам след кучето(все едно да направи белята вкъщи и всички да го разнасяме–така поне го приемам аз).Но много често в парка до нас съм виждала майки,които с радост насърчават невръстните си дечица да се облекчат,като след това нито събират изпражненията,нито мокрите кърпи,с които са бърсали децата.
1.
коско
17.04.2014 11:49:09
2
20
Постоянно трябва да си гледаш в краката като вървиш там за да не настъпиш нечия " изненада"...толкова неуредено за живеене. Няма паркоместа.... Иначе данъци да се прибират СМЕ ПЪРВИ В СВЕТА!!! Нужен е тотален ремонт там на улици и бордюри.... Атея служители от общината къде са един бог знае.....Същия е проблема и с просещите по улиците....?????
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Вижте чудесата, които авторът на външната декорация на знакова сграда в Бургас е направил! Вижте чудесата, които авторът на външната декорация на знакова сграда в Бургас е направил! Показани са впечатляващи скулптурни композиции и орнаментални елементи, които украсяват някои от най-познатите архитектурни забележителности в страната Как да си приготвим сок от орехи и защо е полезен Как да си приготвим сок от орехи и защо е полезен Орехите и тънката среда между ядките – древно средство с впечатляващи ползи за сърцето, метаболизма и нервната система Пето РУ-Бургас в действие: Разкриха сложна кражба и спасиха човешки живот Пето РУ-Бургас в действие: Разкриха сложна кражба и спасиха човешки живот Отмъкнат от междуетажна площадка велосипед и потеглил сам автомобил, завлякъл жена - това е само част от ежедневната работа на служителите на реда „Акулите“ с трета поредна победа, „изядоха“ и Севлиево „Акулите“ с трета поредна победа, „изядоха“ и Севлиево Бургаският тим е вече на 8-мо място във Втора лига Бойко Борисов: Планът на САЩ за Украйна е добра основа за мир Бойко Борисов: Планът на САЩ за Украйна е добра основа за мир Той приветства усилията на Доналд Тръмп за край на войната Зала „Бойчо Брънзов“ се пръска по шевовете от публика, причината е световното по спортни танци Зала „Бойчо Брънзов“ се пръска по шевовете от публика, причината е световното по спортни танци През следващите два дни Бургас ще бъде епицентър на световната танцова сцена Предложението на Тръмп за мир или бизнес за милиарди? Предложението на Тръмп за мир или бизнес за милиарди? Планът за Украйна трябва да се разглежда по-скоро като основа за бъдещи преговори, отколкото като готово споразумение Петър Стоянович: Да смятате, че властта има сърце е като алкохолик има два черни дроба Петър Стоянович: Да смятате, че властта има сърце е като алкохолик има два черни дроба Той коментира казаното от баба Милка, която трогна Бойко Борисов, който предложи 120 лева надбавка на пенсионерите Вместо маркови обувки жена получи парче дърво от онлайн магазин Вместо маркови обувки жена получи парче дърво от онлайн магазин Ямбол се оказва градът с най-висока средна стойност на поръчки в страната Превърнаха в кръчма българското училище в Чикаго (СНИМКИ/ВИДЕО) Превърнаха в кръчма българското училище в Чикаго (СНИМКИ/ВИДЕО) Родители са потресени от случващото се - снимки от купоните се публикуват в официалната страница на Малко Българско Училище
Силиконът на Джулиана Гани взриви нета Силиконът на Джулиана Гани взриви нета Вниманието на феновете бе приковано не толкова от очите, колкото от другите, далеч по-щедро подчертано изложени на показ части на тялото на риалити звездата Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Очаква се и революция в медицината  Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Очаква се и революция в медицината  Бури и наводнения в Гърция нанесоха значителни щети и свлачища Бури и наводнения в Гърция нанесоха значителни щети и свлачища Извънредно положение е обявено в няколко населени места 25 души в истанбулска болница заради хранително отравяне 25 души в истанбулска болница заради хранително отравяне Те са поръчали лахмаджун – традиционен плосък хляб, покрит с кайма, зеленчуци и подправки – в един и същ ресторант Украйна създаде делегация за консултации по стъпките към спиране на войната Украйна създаде делегация за консултации по стъпките към спиране на войната Президентът подписа указ за сформирането на делегация на Украйна за участие в преговорния процес със САЩ и други международни партньори Арестуваха Жаир Болсонаро Арестуваха Жаир Болсонаро Бившия президент на Бразилия тази сутрин е преминал медицински прегледи преди влизането в затвора Скандално разкритие: Трагедията в Кочани причинена с пиротехника от България Скандално разкритие: Трагедията в Кочани причинена с пиротехника от България В обвинителния акт пише, че е купена от страната ни Мощен взрив в пристанището на Лос Анджелис Мощен взрив в пристанището на Лос Анджелис Има евакуирани, а жителите са блокирани по домовете си Индийският океан е създал днешното Червено море Индийският океан е създал днешното Червено море Преди приблизително 6,2 милиона години Червено море претърпя толкова екстремни промени, че напълно изчезва
Петър Стоянович Петър Стоянович Да смятате, че властта има сърце е като алкохолик има два черни дроба Виц на деня Виц на деня Нощ, Дядо и баба в кревата. При дядото не се получава и почва да псува Путин.
Бабата:
- Какво ти е виновен Путин?
Дядото:
- По времето на Брежнев не беше така!
Виц на деня Виц на деня - Госпожице, може ли една ваша снимка?
- Защо ви е?
- Искам да покажа на дядо Коледа какъв подарък искам!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един мъж винаги ще получи от една жена това, което тя иска!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори