Евродепутатът от ГЕРБ Андрей Ковачев: Следим внимателно за турска АЕЦ до Резово
Андрей Ковачев потвърди, че в началото турската страна е отричала за намеренията си да строи ядрена електроцентрала близо до границата си с България, но по-късно признала
02 Април 2014, Сряда, 14:23 ч.
Опасността не е на дневен ред, но ще бъдем нащрек, допълни той
Опасността от изграждане на турска АЕЦ до Резово не е на дневен ред, но ще следим нащрек какво се случва по този въпрос, каза днес за „Флагман.бг“ евродепутатът от ГЕРБ Андрей Ковачев. На специална пресконференция с журналисти европейските пратеници на ГЕРБ в Брюксел дадоха отчет за свършеното от тях по време на целия им мандат.Андрей Ковачев потвърди, че в началото турската страна е отричала за намеренията си да строи ядрена електроцентрала близо до границата си с България, но по-късно признала, че районът около селището Инеада е едно от трите потенциални места, където може да се изгради АЕЦ, тъй като там сеизмичната активност е много ниска.
Въпросът бе дискутиран в Европейския парламент и евродепутатът Андрей Ковачев се обърна към Гюнтер Йотингер, който е член на Европейската комисия.
България категорично възрази срещу подобни планове, които биха застрашили както безопасността на хората, живеещи в Бургаска област, така и развитието на туризма.
В категории:
Политика
Бургас изстина след еврото: Сделките се сринаха с 23,9%, но цените още летят
Нова следа в случая Петрохан: Групови ритуали с аяуаска преди трагичния край
Градински мебели за уютно и красиво външно пространство
Фонд "Култура" плащал бельо, боксери и туристически обувки като работно облекло
Всичките ни документи в телефона: Какво става, ако го изгубим или ни хакнат
13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания
От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор
Демерджиев след визитата в САЩ: Предадохме данни за много хора, ще дадем за още повече
Отиде си Наско Курито - бохемът, който наби сина на Тодор Живков
Дизелът прехвърли 1,60 евро, ново поскъпване се задава до края на седмицата
Криминален психолог за мистерията „Петрохан“: Пъзелът до голяма степен е подреден
Нощна спецакция в Созопол: Петима задържани с кокаин, метамфетамин и канабис

Той следи, ама те не знаят?