Засякоха в интернет екстрасенска, завлякла отчаяни мъже и жени с десетки хиляди левове
09 Февруари 2014, Неделя, 15:17 ч.
Тамара Лазарова се е върнала в родната си Русия и сменила името си
Екстрасенска, завлякла десетки хиляди левове от благоевградчани и изчезнала безследно преди няколко години, бе случайно засечена в интернет от една от измамените, предава "Струма.бг".Оказва се, че представялата се 20 години в Благоевград като екстрасенска и биоенерготерапевтка Тамара Лазарова се е върнала в родната Русия, сменила е самоличността си с артистичното име Магдалена Велт и в момента мами сънародниците си, продавайки им от името на някакъв „Коралов клуб“ т.нар. „сензационен продукт жива вода за японско дълголетие“. В сайта й не е посочена цената на „мегапродукта”, но едва ли е евтин, защото е кръстен с помпозното име „Корал Майн“ и върви заедно с програма за изчистване „Коло-Вада-2-плюс“. В комбинация „коралът“ и програмата „възвръщат паметта на молекулата ДНК и изчистват енергийно клетките на организма“, обяснила несъвсем грамотно т.нар. биоенерготерапевтка.
Освен че предлага без ограничение в количеството японско дълголетие на руснаците, „Магдалена Велт” се подвизава в мрежата и като нежен лирик, автор на 5 книги - 2 на български и 3 на руски, освен това е директор на международен фонд, занимаващ се с духовното развитие на човека, автор на няколко песни, писани съвместно с композитора Александр Щипков, изпълнител е на стихове в уникални творчески вечери „Духът на любовта“ в съавторство с българския певец Васил Михайлов и т.н. „Велт”, която хич не се плаши от титли и да споменава за свръхестествените си способности, в един от рекламните си сайтове дебело е подчертала, че песните й чистят от негативни настройки и носят позитивни такива.
Естествено, във визитката й е включено и „последователка на знаменитата баба Ванга“, както и свръхспособностите й единствена да направи връзка между постъпките на отделния човек и Космоса.
Не е ясно колко от руснаците са се впечатлили от параспособностите на „Магдалена Велт“, но във всички случаи в Благоевград има няколко души, които хич не й се радват. Оказа се, че преди да напусне мистериозно града, където живя като снаха в продължение на 20 години и се препитава доста добре като собственик на Духовен център „Време е да бъдеш здрав“, Тамара Лазарова е завлякла доста доверчиви благоевградчани с кредити. Всички те й станали поръчители. Тамара теглела обикновено по 15 000 лв., а на поръчителите си обяснявала, че й трябват за лечение на болния й син. Доверчивите й познати охотно й помагали да вземе парите и в момента й връщат кредитите. Сред ужилените е и журналистка от Регионалния телевизионен център в Благоевград.
Проблемът е, че синът на Тамара действително е болен, но сега и той покрива част от дълговете на майка си, която забягнала в Русия, като го зарязала в Благоевград заедно със сестра му.
В категории:
Животът
3 основни правила за щастлива и стабилна връзка
Министър Тахов: "Магазин за хората" ще обхване цялата страна през 2026 година
Почина обичан български кмет
СДВР опроверга майката на задържан по време на протеста - не е бит
Притеснителна прогноза за времето за утре - 5 декември! Много силен вятър по Черноморието, обилни валежи в Югозападна България
Похвално: Левскари дариха пари за лечението на Любо Пенев
Немско издание излезе със скандален материал за Макрон, Мерц и САЩ
Кубрат Пулев с коментар за сензационния бой между Джошуа и Джейк Пол
Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим
Организират специална вечеря за Путин в Индия, президентът на Русия отговори с красноречив жест
Транспортираха много болна жена директно в моргата, впоследствие тя почина
Защо трябва да имате краставица в колата си през зимата
