×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьорът, причинил трагедията на АМ "Тракия", иска по-лека мярка
  • Парламентът решава за новото ръководство на НЗОК
  • 485 камиона нарушители в изпреварващата лента са засекли тол камерите само за ден
  • ЕС премахна митническите бариери за американски индустриални продукти
  • Подготвят шестдневно погребение на Али Хаменей в Иран и Ирак
  • ДБ ще настоява за дефицит под 3% и реформи между първо и второ четене на бюджета
  • Белгия и САЩ си уредиха сблъсък на осминафиналите след трудни победи
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаски жандармерист, задържал 42-ма наркопласьори, стана Полицаи на годината


Бургаски жандармерист, задържал 42-ма наркопласьори, стана Полицаи на годината
Иван Транев е петият полицай от бургаската жандрамерия, който е отличен за безукорната си служба
21 Декември 2013, Събота, 15:15 ч.
Автор: Флагман

Иван Транев има и десет случая на арестувани лица, обявени за общодържавно издирване

Главен полицай Иван Транев от Специализирано полицейско управление – Бургас (бургаската жандармерия) е отличен с първо място на 20-тата юбилейна церемония „Полицай на годината”, проведена преди ден в София.

Полицейският служител е награден за работата си, като старши на екип, като от началото на 2013 година има 42 случая, при които са установени лица, притежаващи наркотични вещества. Сред тях най-ярки са :

На на 19.08.2013 г. около 22.15 ч. в района на,,Слънчев бряг”, гл. полицай Иван Транев задържа двама мъже, притежаващи марихуана, метамфетамин и амфетамин. По-късно същата вечер установява лица с три скимиращи устройства за банкомати, сумата от 2 000лева, кабел за пренос на данни и флаш памет с размер 4 гигабайта. Лицата са задържани в РУП - Несебър.

На 08.09.2013 г. в района на,,Слънчев бряг”, в близост до хотел „Кубан”, гл. полицай Иван Транев извършва проверка на автомобил с три лица, като намира пакетче, съдържащо амфетамин, пет хапчета амфетамин и цигара марихуана. Впоследствие при извършеното претърсване в квартирата на трите лица, разположена в курортния комплекс, са намерени още 24 хапчета амфетамин и метамфетамин и суха тревна маса / марихуана/.

Главен полицай Иван Транев е постигнал резултати и в други случаи на изпълнение на служебните си задължения, като пример за това са задържаните четири криминално проявени лица на 16.07.т.г. и 31.08.т.г. в Слънчев бряг с два газови пистолета и общо 60 боеприпаса 12-ти калибър, 16 ловни патрони и пет газови патрони, за които не е представен документ. Оръжията са предадени на РУП - Несебър за експертиза, поръди съмнения, че същите са пригодени за използване с бойни патрони.

При изпълнение на задачи по охрана са селскостопанската продукция на територията на РУП – Поморие на 26.09.т.г. отличения полицейски служител е задържал трима мъже с общо 220 кг. грозде, откраднато от лозов масив, разположен в землището на с. Каменар, а на 30.09.т.г. отново установил мъже и жени, извършващи кражба на грозде в лозов масив в землището на с. Лъка.

Главен полицай Транев има и десет случая на задържани лица, обявени за общодържавно издирване.

Той е на 36 години, като е започнал работа в МВР от 17.09. 2003 г. в Специализирано полицейско управление – Бургас към Дирекция “Специализирани полицейски сили”. От януари 2013 г. и понастоящем заема длъжността командир на отделение.

Иван Транев не е единствения служител от бургаската жандрамерия, който е отличен за безукорната си служба. През последните четири години от Специализирано полицейско управление – Бургас са наградени трима служители с индивидуални отличия на церемониите „Полицай на годината”. Иван Транев е петият отличен, който получи наградата си под зоркото око на началникът на бургаската жандармерия – главен инспектор Ганчо Николаев.


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Нова изящна придобивка за Ахелой Нова изящна придобивка за Ахелой 02/07/2026, Четвъртък 19:36 0
Тервел ИЛИЕВ Българин уби баба си по зловещ начин Българин уби баба си по зловещ начин 02/07/2026, Четвъртък 19:11 0
Михаил ДИМИТРОВ Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия 02/07/2026, Четвъртък 19:07 1
12
Коментара по темата
12.
Стоян
29.12.2013 14:55:17
0
2
Браво на полицая!Само искам да добавя че преди около година,двама наркомани ми разбиват апартамента в к-с"Възраждане"взимат ми всичкото злато и ЛЕД телевизора,но при излизане от кооперацията са задържани от екип именно на Жандармерията,която се е усъмнила в тях,комшийте естествено нищо не са чули!Благодарение на тези момчета от бургас не съм поредната обрана жертва с"нейзвестен извършител"!Е вярно,че ги бяха поступали малко повечко,но аз съм и много благодарен на момчетата от Жандармерията!
11.
иван петков
28.12.2013 21:29:01
0
2
Абе,swat вземи малко и прочети закона за МВР!От 2006г.жандармерията от самостоятелна служба в системата на МВР е прехвърлена под шапката на НС"Полиция",а от 2009г.пак с промени в закона е преименувана на Дирекция"Спациализирани полицейски сили",основно за борба с масови безредици и охрана на масови мероприятия,като в нормална обстановка изпълняват 100 процента полицейски функций!Какви глупости пишеш за населени места и дали са полицай,ти май нещо бъркаш Вътрешни Войски с Жандармерия и със "СПС"!Лично моето мнение като гражданин е че там работят малко по-надъхани,сериозни и респектиращи момчета от колкото в полицейските управления.Вземете малко прочетете законите пък тогава коментирайте ,че ставате смешни!
10.
roko
22.12.2013 17:11:57
0
0
klampiram
9.
Дилара
22.12.2013 16:39:00
0
0
Не адмирирам
8.
SAKO
22.12.2013 16:35:44
0
0
ADMIRIRAM
7.
хач бати
22.12.2013 16:03:27
1
2
браво ванка ако иполитиците всички останали работеха така че даже и наполовината което .си постигнал щеше да живеем малко по добре.
6.
ФБР
21.12.2013 23:38:57
0
3
Брей тоя май не спи
5.
ceco
21.12.2013 21:16:35
1
2
ako vsichki raboteha kato nego 6te6e da e drugo vse pak imaq bqlata lqstovica Burgas za poreden pat dokazva che e razlichen blagodarenie na horata koito rabotqt tuk
4.
БИЛКАРЯ
21.12.2013 19:09:12
1
2
БРАВО НА ПОЛИЦАЯ ,ПРОФЕСИОНАЛ Е . а,сега публикувайте колко от задържаните са осъдени и лежат в затвора да сравним КОЙ ,КАК СИ ВЪРШИ РАБОТАТА И ИМА ЛИ ЗАВЪРШЕН ВИД
3.
ss
21.12.2013 17:38:52
0
7
ванката ги накъса килааааа хвана лабораториии плантациии паляциии
само мишките можете да хванете и някой друг консуматор къде си е взел за седмицата
2.
S.W.A.T.
21.12.2013 17:22:53
5
5
че от кога жандармерията е полиция?И от кога има право да арестува в градовете>
1.
бившо ченге
21.12.2013 17:17:41
2
4
Браво Ванка!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Кошмар на пътя за „Лесово“: ТИР излетя от шосето край Елхово, пожарникари режат ламарини, за да спасят шофьора Кошмар на пътя за „Лесово“: ТИР излетя от шосето край Елхово, пожарникари режат ламарини, за да спасят шофьора Движението към границата е напълно блокирано, десетки камиони изчакват на място, докато спасителните екипи се борят за живота на международния водач Автовоз със скъп Рейндж Роувър се заби в автобус на бул. "Стефан Стамболов" в Бургас Автовоз със скъп Рейндж Роувър се заби в автобус на бул. "Стефан Стамболов" в Бургас  Щетите са материални, няма пострадали Седем арестувани при акцията в Созопол, палетът с райски газ иззет на паркинг (ОБНОВЕНА) Седем арестувани при акцията в Созопол, палетът с райски газ иззет на паркинг (ОБНОВЕНА) Задържаните са част от организирана схема за разпространение на диазотен оксид по морето Автобус потроши Ауди край Иракли Автобус потроши Ауди край Иракли  Движението към Варна бе затруднено след катастрофата Разкритието за полета на Пеевски с Десислава Атанасова до Дубай-катарзис или резил Разкритието за полета на Пеевски с Десислава Атанасова до Дубай-катарзис или резил Две опозиционни партии подканиха конституционният съдия да си подаде оставката, тя се ослушва  Хазартният капан на „Арена София“: Ще изяде ли главата на столицата един онлайн залог за Евровизия 2027? Хазартният капан на „Арена София“: Ще изяде ли главата на столицата един онлайн залог за Евровизия 2027? Часове преди финалния срок за документите, спортното министерство влезе в спешни преговори с „8888“ за временно заличаване на името на залата Познавате ли ги? Вижте как тези младежи разбиха пейка в Борисовата градинка на Бургас (ВИДЕО) Познавате ли ги? Вижте как тези младежи разбиха пейка в Борисовата градинка на Бургас (ВИДЕО) Психолози често свързват вандализма с липса на граници, нужда от внимание и подражание в група "Не я приех поради отсъствие при зачеването" или защо отношенията между Йосиф Сърчаджиев и дъщеря му Алекс бяха толкова сложни "Не я приех поради отсъствие при зачеването" или защо отношенията между Йосиф Сърчаджиев и дъщеря му Алекс бяха толкова сложни Срамувам се, че този човек ми се води баща. Не може да ти е баща човек, който никога не се е грижил за теб, той не ми е баща, води ми се биологичен баща. За мен той е безразличен, а безразличието е най-страшното, каза преди години Алекс за баща си Стана ясно каква е причината митничарят Георги Ламбов да се самоубие Стана ясно каква е причината митничарят Георги Ламбов да се самоубие Дълбоколичностни мотиви, свързани с емоционален тормоз, стоят в дъното на тежкото решение на 32-годишния служител на ТД "Митница"-Бургас Забравете за Truck Simulator.Ето ги първите ученици на Автото с професионални книжки категория „C“ Забравете за Truck Simulator.Ето ги първите ученици на Автото с професионални книжки категория „C“ Гимназията обучава кадри за транспорта, индустрията и зелените технологии с нов камион, роботи, кранове и водородни проекти
Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Извънредното производство срещу певеца, чието истинско име е Пол Гад, се основава на свидетелските показания на жена, която наскоро е съобщила в полицията за преживяното малтретиране в края на миналия век Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Британи Кларк изгуби живота си след атака на хищник, а записите от телефона за спешни случаи 911 разкриват невиждан ужас Риалити скандал! Арестуваха британския Ерген - изнасилвал момичетата Риалити скандал! Арестуваха британския Ерген - изнасилвал момичетата Всички епизоди на хитовото шоу бяха изтрити от стрийминг платформите, след като три от участничките повдигнаха обвинения за насилие по време на снимките Сбогом на заплатите до 10 000 евро: Закриват най-скъпите ИТ работни места в София Сбогом на заплатите до 10 000 евро: Закриват най-скъпите ИТ работни места в София Всички засегнати кадри ще получат солиден социален пакет и финансово обезщетение в размер на шест брутни месечни заплати Битката за Берлин: Спор за разрушаването на нацистки бункер скара историци и строители в Германия Битката за Берлин: Спор за разрушаването на нацистки бункер скара историци и строители в Германия Властите настояват за изграждането на нови жилища върху руините на Хитлеровата Райхсканцелария, докато експерти алармират, че се заличават последните парчета от историята Невероятно предложение за брак приключи с арест Невероятно предложение за брак приключи с арест Двойката проникнала в забранена зона на "Емпайър Стейт Билдинг“ Нахална маймуна открадна и изяде чанта Gucci на турист Нахална маймуна открадна и изяде чанта Gucci на турист Луксозният италиански аксесоар бе изтръгнат за секунди от див макак в популярен резерват в Китай, а липсата на храна в него вбесила животното Късни драми на Световното, само Хърватия остана от Балканите, а ние спим летен сън Късни драми на Световното, само Хърватия остана от Балканите, а ние спим летен сън "Червените дяволи" с епичен обрат Дневен хороскоп за 2 юли 2026: Телецът среща любовта, а Стрелецът да се пази от измамници Дневен хороскоп за 2 юли 2026: Телецът среща любовта, а Стрелецът да се пази от измамници Денят носи важни решения, професионални възможности, романтични изненади и предупреждения за прибързани действия Спешно изтеглят продукти на „Нутела“ в Европа заради метални частици Спешно изтеглят продукти на „Нутела“ в Европа заради метални частици Хранителният гигант „Фереро“ призовава потребителите незабавно да изхвърлят засегнатите партиди кексчета, България за момента не е в черния списък
Георги Димитров, кмет на община Карнобат Георги Димитров, кмет на община Карнобат Когато започнеш да омръзваш сам на себе си, значи си омръзнал и на другите Виц на деня Виц на деня Майка води дъщеря си на гинеколог.
- Докторе, бихте ли прегледали дъщеря ми? Май са и обрали цветето.
След прегледа:
- Не само са и обрали цветето госпожо, а направо са и пръснали саксията.
Виц на деня Виц на деня - Шефе, кога ще си получим заплатите?
- Когато се върне счетоводителя.
- В отпуск ли е?
- Не, в затвора.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не и върви на Марчето и това е. Мъжът и моряк в Океански риболов, любовникът и - тираджия, а комшията стар...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори