Крадци взломиха джамия и манастир навръх Никулден в Бургаско

Отмъкнаха персийски килим от джамията в Карнобат и телевизор от почивната станция на Соколовския манастир в Черноморец
Ключови думи:
Карнобат, джамия, кражба, персийски килим, Соколовски манастир, телевизор, почивна станция, Черноморец
09 Декември 2013, Понеделник, 11:09 ч.
Автор: Флагман.БГИзвършителите се издирват
Взломна кражба от джамията в Карнобат е извършена на 6 декември сутринта. Грабежът е осъществен чрез изкъртване на металната решетка на прозорец. След проникване в помещението на джамията е извършена кражба на един персийски килим.
Крадците се издирват. "Вероятно кражбата е извършена от хлапета. Отворът, който са срязали, е около 50 см широк. Бързали са явно, затова само килима са отнесли. Няма посегателство на верска или етническа основа. Криминално деяние е", коментираха запознати.
Също 6 декември около 10.30 ч. в полицията в Созопол е получено съобщение от управителя на почивната станция на Соколовския манастир в Черноморец за това, че чрез взломяване на дървената врата на складовото помещение е проникнато в столовата на станцията, откъдето е извършена кражба на LCD телевизор 42 инча. Работата и по двата случая продължава.
В категории:
Крими








Медведев отсече: Русия и САЩ са...
29/04/2025, Вторник 21:33
2

Световен шампион пристига в Бургас
29/04/2025, Вторник 21:24
0





Големи проблеми с водата в...
29/04/2025, Вторник 20:40
0

Разговор на високо ниво между България и САЩ
29/04/2025, Вторник 20:24
1

Млада жена нападна полицаи
29/04/2025, Вторник 20:00
0





Промяна в движението по "Тракия" утре
29/04/2025, Вторник 19:00
1

