×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Намушкаха жена в дланта и бедрото, задържаха мъжа ѝ
  • Антракс може да доведе до смърт: Шефът на БАБХ за опасната зараза по животните
  • Почти 150 случая на морбили: Заради епидемията ударно са поставени близо 20 000 ваксини
  • Стрелба край пирамидите в Мексико, убита е канадка и много ранени
  • Учителският синдикат с икане: Учебният материал да бъде намален с 35% сега, а не през 2029 г.:
  • 61-годишен турски шофьор е загиналият в тежката катастрофа с полетял в дере ТИР край Велико Търново
  • Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
  • Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
  • Турция остава най-младата нация в региона, близо 25% са непълнолетни
  • Окончателните резултати от изборите: Очаква се ЦИК да ги обяви до дни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Таня е влюбена в Давид и той ще я чака в австрийска клиника на 11 февруари 2014 г., също в инвалидна количка


Таня е влюбена в Давид и той ще я чака в австрийска клиника на 11 февруари 2014 г., също в инвалидна количка
19-годишната Таня изглежда така, но душата й копнее за споделена любов. Вярва, че ако има 5 хил.лв. ще проходи и ще е щастлива с избраника на сърцето й. С нея са майка й и благодетелят Моновски
04 Декември 2013, Сряда, 08:49 ч.
Автор: Фагман.бг Снимка Катя КАСАБОВА

Ако купите прекрасна картина за 100 лв., ще помогнете на една бургазлийка да сбъдне най-съкровеното си желание

Таня е на 19 години и е в инвалидна количка. От самото й раждане. Страда от квадрицеребрална пареза, но съзнанието й е съхранено, говори нормално, разбира всичко, може да си служи с компютър. И може да разсъждава, за съжаление, тя е в добро ментално здраве и си дава ясна сметка за всичката мъка, на която е подложена душата й. Таня е влюбена! Пише си с полячето Давид, което е на 15 години и също е влюбено в нея. Двамата се запознават миналата година в полска болница, където Давид опитва да възстанови поразени мускули на ръцете и краката. Диагнозите им са сходни.

Втората среща на двамата влюбени са определили за 11 февруари 2014 г. – в клиниката „Шпайзинг” в Австрия, където най-добрите специалисти дават надежда, че може да се продължи успешно лечението им.

„Искам отново да се видим с Давид!”, казва Таня пред репортер на Флагман.бг в почти празния Атриум на Бургаския свободен университет тази вечер. Питахме я какво най-силно желае за Коледа. В просторното фоайе сме се събрали двайсетина журналисти и не повече от десетина почитатели на изобразителното изкуство, за да разгледаме изложбата на художника Мирослав Моновски. Творецът е от Северозападна България, пропътувал е 450 км  със своята експозиция, на собствени разноски.  С Бургас го свързват многобройните му вдъхновителки от елита край морето, чиито портрети майсторът на скицата рисува от около година и дори  бе изложил в експозиция в Морското казино, предназначена за светското ни общество тази пролет. Днес Моновски отново е в Бургас, но настроението му е минорно.

Музите и техните богати обожатели не дойдоха.

Моновски е поел инициативата на журналистката Марина Костова от сайта „Бургаски репортер”, която се познава с майката на Таня – Недялка Гръкова, чрез Фейсбук. Именно там тази борбена жена, отгледала преди раждането на Таня още две живи и здрави деца, сега разпространява снимките й в инвалидната количка из социалните мрежи и една банкова сметка, за да събира пари за продължение на лечението й.

 В Атриума на вуза художникът е наредил  20 CorelDRAW графики, разпечатани на синтетична канаваца,  посветени на най-красивите улици и къщи на Бургас. Продава ги по 100 лева едната, като всичките събрани пари са за лечението на Таня.

„Не искам комисиона – на всекиго, който купи картина, аз предлагам да нарисувам като бонус портрет, за благодарност”, казва странният благодетел, чиито картини иначе са притежание на доста колекционери в Европа и САЩ. 

За съжаление, днес, 3 декември, в навечерието на Никулденските празници, при откриването на изложбата, само пратеникът на Флагман и още три дами направиха откупки на картини. Резултатът е плачевен.

„Няма да се отчайваме, нали, продължаваме напред?!”, казва  Нелито, но гласът й потрепва. Нужни са 5 000 (Пет хиляди) лева, които отруденото  нещастно семейство да прибави към спестяванията си от изминалата година, за да заминат майката и дъщерята за Австрия. Целта е да свалят част от  имплантите и да коригират основни за елементарно движение мускули.

 Нелито не работи по разбираеми причини, трябва да се грижи за болната дъщеря.

 „Синът и другото ми момиче, които се родиха преди Таня, вече са големи и са поели по своя път, те също ни помагат, но основният товар се носи от съпруга ми – Георги Гръков. Той разбира от  ВиК-инсталации и климатици, работи неуморно, но парите с честен труд никога не стигат. Пък и напоследък няма поръчки, рядко го наемат. Нещастието с Таня обаче не ни раздели, напротив – сплотени сме и вярваме, че ще й помогнем”, тихо споделя Нелито, така, че Таня да не чува колко е развълнувана. Наскоро успели да заделят малко пари и да й купят таблет, това е най-големият подарък, който досега момичето е получавало. Съдбата й се преодределя от самонадеян акушер-гинеколог, който през 80-е години се смяташе за светило на бургаската медицина. Спестяваме името му, за да не ни съди.

Този „лекар” осакатява плода още в първите месеци в утробата на майката,

  убеждавайки я, че това не е бременност,  а киста и трябва да я инжектира дълго с гентамицин. В крайна сметка Недялка ражда в края на шестия месец увредено момиченце, чието състояние се влошава още повече от неонатолозите. Продължителният престой в кувьоза предизвиква оток на мозъка и лошо зрение. Предлагат й да остави бебето за отглеждане в Майчин дом, но двамата с Георги поемат отговорността да отгледат третата си рожбата. И вярват, че могат да се преборят за оздравяването й.

Изложбата в Атриума на БСУ ще остане до 19 декември, когато вузът ще бъде затворен за Коледните празници. Флагман.бг се надява, че в Бургас има хора, които биха могли да заделят 100 лв., за да си купят от наистина хубавите цветни графики на нашия прекрасен град. За покупка можете да се свържете с журналистката Марина Костова на тел. 0884733465.

Мейлът на майката на Таня - Недялка Гръкова е  [email protected], а телефонът й е 0878923278.

 Дарителска сметка за 19-годишната Стоянка Георгиева Гръкова в ПроКредит Банк IBAN: BG77PRCB92301036576316,  DMS TANIA на 17777 * PayPal сметка: [email protected]

Уточнение: Гарантираме за почтеността на каузата, но ако изпитвате съмнения, че има риск за Вашето дарение, можете да ни пишете на редакционната поща или да се обадите на тел.0887 33 4445 – КатяКасабова, главен редактор


В категории: Лична драма


Катя КАСАБОВА Автор
Катя КАСАБОВА
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Намериха звезда от "Ергенът" мъртва и полугола Намериха звезда от "Ергенът" мъртва и полугола 21/04/2026, Вторник 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Ивет Горанова с пламенни думи след изборите Ивет Горанова с пламенни думи след изборите 21/04/2026, Вторник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Българският туризъм търси баланс Българският туризъм търси баланс 21/04/2026, Вторник 18:17 0
4
Коментара по темата
4.
dida
06.12.2013 08:07:55
1
2
Майката Нели безкрайно много спекулира със състоянието на детето си.Няма мярка,която да измери майчината болка в тази ситуация,но трябва да има морална мярка .Тя си знае!
3.
Stan
04.12.2013 14:41:44
0
3
Миме, много тъжно ми стана и за твоята история. Много съжалявам за изгубеното дете, но мисля ,че си постъпила правилно. Дано това момиче се оправи, аз ще пратя смс.
2.
mariq
04.12.2013 10:56:06
1
11
Все едно чета за мен!Не един,а всички некадърни "доктори -гинеколози"в далечната'92г. ме убеждаваха,че това не е бременност ,а киста и лечение с гентамицин.Започнах лечението.Много късно се усетих да ида до Варна за друго мнение.Там ми казаха,че нямам никаква киста,а си е чиста бременност,но не дават ниаква гаранция за плода.С една дума-аборт.Така и наравих.Бях в самото начало на 4 месец.Много трудно намерих лекар,който се съгласи да го направи.Така приключи моята сага.
Изобщо не съм съгласна,че не се пише името на лекаря.Затова сме на този хал.Такива хора трябва да бъдат линчувани и да лежат в затвора.Уви,това при нас е невъзможно!
1.
1
04.12.2013 10:09:22
0
6
Ще бъде хубаво ако има вариант на този "лекар" ако наистина носи вина да му бъде сложено името, защото утре нечия друга съдба ще предначертае по същия начин.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Драма за ГЕРБ, ДПС, ПП-ДБ и „Възраждане“: Знакови фигури изпадат от парламента Драма за ГЕРБ, ДПС, ПП-ДБ и „Възраждане“: Знакови фигури изпадат от парламента След Йордан Цонев и Хамид Хамид, от парламентарната сцена изпаднаха Красен Кралев, Маноил Манев, Васил Пандов, Цвета Рангелова и др. Проф. Иво Христов: Изборен трус сменя персонала, но не е по силите на ген. Радев да обърне земното притегляне Проф. Иво Христов: Изборен трус сменя персонала, но не е по силите на ген. Радев да обърне земното притегляне Върху него ляга чудовищна отговорност, която може да скърши не един гръбнак, коментира той Епична битка: Рибар улови 95-килограмова риба тон, влачен почти 16 км с джет Епична битка: Рибар улови 95-килограмова риба тон, влачен почти 16 км с джет За рибаря Хънтър Хикс, това е най-вероятно историята на живота му Айтос не само пусна новия градски транспорт, но е и с най-модерните системи у нас Айтос не само пусна новия градски транспорт, но е и с най-модерните системи у нас Общината работи усилено, за да постави Айтос на глобалната карта на Google Maps и Moovit, което ще улесни не само жителите, но и всеки гост на града Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Възпитаниците на училището ще покажат своите спортни умения на терасата в Морската градина Може да летим директно от Бургас до Мадрид Може да летим директно от Бургас до Мадрид Испански преподаватели са готови да идват в Бургас, за да се включат в различни обучителни програми на учениците от Гимназията за романски езици Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Вход свободен за малки и големи любители  България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад Психичното здраве в България се влошава, като тревожност и депресия засягат голям процент от населението Лесна рецепта за мраморна шоколадова торта привлича вниманието на любителите на домашните десерти Лесна рецепта за мраморна шоколадова торта привлича вниманието на любителите на домашните десерти Класическа комбинация от ванилия и какао се превръща в предпочитан избор за бърз и ефектен сладкиш у дома Иван Колев е новият главен редактор на Флагман.бг Иван Колев е новият главен редактор на Флагман.бг Катя Касабова се оттегля от активната журналистическа дейност след 34 години отдаденост на професията
Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Конфискувани са 42 имота и 76 плавателни съда, сред които и танкер Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Екипажът се е опитал да окаже първа помощ и да го реанимира, докато пилотите са поискали извънредно кацане на летище „Анри Коанда“ в Букурещ Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Имотът е придобит от холдинговата компания на олигарха Ринат Ахметов Атина въвежда ограничения за свръхтуризма Атина въвежда ограничения за свръхтуризма За да защити инфраструктурата и местните жители Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Пазаруването зад граница се превръща в редовна практика за домакинствата Най-луксозните китайски коли идват в България Най-луксозните китайски коли идват в България Първоначалната гама се фокусира върху комбинация от платформи с двигатели с вътрешно горене и електрифицирани платформи Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Популярна социална мрежа започва замяна на служители с изкуствен интелект Компанията оптимизира разходи и ускорява обслужването чрез автоматизация Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Силно земетресение разлюля Източна Индонезия Земетресението с магнитуд 6,0 e било с епицентър в морето, но не е предизвикало цунами Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Инцидентът се е случил на полигон в Япония в югозападния регион Оита   Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите  Европейски лидери поздравиха Румен Радев, очаква се позицията на България за новите санкции срещу Русия
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ След тези избори разбрах едно важно нещо - преброих си приятелите Виц на деня Виц на деня Между майка и дъщеря:
- Мамо, отивам на рожден ден.
- Ето ти няколко презе*ватива, да си имаш...
- Ама аз съм само на 14 години!
- А аз на 28.
Виц на деня Виц на деня Красива дама в лекарски кабинет:
- Докторе, имам голям проблем! Само след 5 минути, всичко забравям!
- Такааа... съблечете се и легнете на кушетката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори