Солена глоба за созополски бар, продавал алкохол с незаконни бандероли
Митничари друснаха солена глоба от 2000 лева на созополския бар „Липстик” в Стария град, собственост на фирма „Афродита Г” затова, че бандеролите на част от алкохола били с изтекъл срок на годност. В разгара на лятото, когато оборотите драстично скачат собственикът бил неприятно изненадан от нахлуването на полицаи в заведението. Сцената се разиграла на 27 юни м.г. , а проверката е извършена от инспектор Георги Дапчев и негови колеги от РУП Созопол. Същият ден били инспектирани няколко заведения, сред които и „Липстик”, стопанисвано от бургаската фирма.
Полицаите установили бутилки с алкохол, които били изложени на видно място в заведението - под стъклена витрина, в шкафове под барплота и на самата витрина, облепени с акцизен бандерол с изтекъл срок на валидност – общо 42 на брой. : броя били водка „Абсолют”, 4 бр. водка „Собиески”, имало ром, уиски, текила, ликьори и пастис.
Униформените конфискували алкохола и съставили констативен протокол. Собственикът на фирма „Афродита Г” заявил, че е закупил бутилките преди 5-6 години, нямало достатъчно оборот в заведението и затова залежавал. В същото време признал, че знае, че е забранено държането на алкохолни напитки със стар бандерол.
Проверката установила, че все пак алкохолът е истински. Акцизът на бутилките бил в размер на 426,34 лева.
„Афродита Г” обжалвали акта в Бургаския районен съд, който пък от своя страна го потвърждава в свое решение от 22 ноември т.г.
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория
Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове
Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни
Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО
Тези зодии получават шанс, който идва веднъж на 12 години
Как OnDrive променя обслужването на автомобили на локално ниво?
След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга
Най-шокиращите трагедии в света на екстремните спортове
Една от най-големите групи за трафик на мигранти у нас е действала в Айтос, разбиха я при мащабна акция
Петролът поевтинява, но кога ще паднат цените на горивата

Грях е да не обичаш ближния!
Грях е да мразиш!
Грях е да крадеш!
Грях е да прелюбодействаш!
Грях е да убиеш!
Грях е да не дадеш втората си риза на ближния!
Грях е да завиждаш!
Грях е да не признаваш успехите ,постигнати с труд на другите!
Грях е да замазваш проблемите на отрочетата си!
Грях е многоженството в християнството/педерастията също/!
Простотия е господ да ти дава толкова сигнали ,че грешиш ,а ти да нападаш ближните!
Черния цвят е на мода...
Черна земята е, черна нощта...
Черен, димът над завода...
Черни костюми, рокли за бал...
Подходящи за приеми разни...
В черно извършват и друг ритуал...
Който съвсем не ни блазни...
Черна учаcт очаква те щом...
Кажеш на черното черно...
Ставаш черен, оставаш без дом...
Виновен цветът е наверно...
Има още много неща...
Черни, и те са на мода...
Черни кроежи, черни дела...
Черно тегло за народа...