Георги Марков: КС се самоуби, студентите имат право да протестират както искат
Окупациите щяха да нарушават закона, ако бяхме правова държава. Това лято обаче България престана да бъде такава. Така че студентите са прави да протестират и то както намерят за добре.
Това заяви пред bTV бившият конституционен съдия Георги Марков.
Повратният момент, довел до погазване на конституцията от парламента и от висши магистрати, е „когато се допусна едно лице да отиде при главния прокурор в двойно качество – депутат и силен шеф в изпълнителната власт“, коментира Марков, визирайки назначението на Делян Пеевски за шеф на ДАНС.
„КС трябваше да установи тази несъвместимост и да го отстрани. Но съдиите предпочетоха да не спазят основния закон, поради което КС се самоуби и е изкаран за продан в интернет. Всичко вече е възможно в тази държава, щом КС и Народното събрание погазват Конституцията“, посочи Георги Марков.
Студентите са прави да искат нови избори, на
които се очаква много по-голяма активност, която ще промени картината на
партиите в парламента, категоричен е той.
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование

Пенсионирах са в МВР, сина ми и той е полицай, а неговия син завършва школата в Симеоново и работата в МВР го чака. Дъщеря ми е съдийка, нейният син учи право в СУ и работата му в съдебната система е също сигурна.
Значи кадърните и инициативните успяват в България а вие, неудачниците им пречите.
Пуста сопа!