×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ВG-парадокс! Виновните за "Дюнигейт" от Несебър със златен приз в строителството


ВG-парадокс! Виновните за "Дюнигейт" от Несебър със златен приз в строителството
Нахиленият Станимир Стоянов - управител на "СЛЕ - Груп", пред несъстоялия се строеж. Сега той е обявен за еколог номер 1 и върхов строителен предприемач
28 Октомври 2013, Понеделник, 04:07 ч.
Автор: в. "Черноморски фар" снимка Архив Флагман.Бг

Станимир Стоянов и Лъчезар Богданов са наградени в раздела "Благоустройствената  инфраструктура и опазването на околната среда"на връх Димитровден
Двама бизнесмени, чиито имена нашумяха покрай скандала "Дюнигейт", грабнаха златен приз в строителството. Това стана на пищна церемония по повод Деня на строителя, 26 октомври. Домакини бяха министърът на регионалното развитие Десислав Терзиева и председателят на Камарата на строителите в България (КСБ) инж. Светослав Глосов. Най-добрите в строителството получиха така наречените строителни "Оскари" в зала "Роял" на хотел "София Балкан".

Сред блясъка и лукса никой не се впечатли от факта, че златен приз в раздела "Малки строители" на благоустройствената инфраструктура и опазването на околната среда бе връчен на двама бизнесмени, набъркани в скандала "Дюнигейт", който взриви държавата през януари м.г. Този "Оскар" бе присъден на "СЛЕ - Груп" ООД - Несебър.

Собственици на дружеството са Станимир Стоянов и Лъчезар Богданов, които са управители на "СЛЕ - Груп". Двете фирми са регистрирани на един и същ адрес - ул. "Отец Паисий" 27 в Несебър.

Скандалът гръмна по Коледа миналата година, когато започна ударно строителство върху 29 дка терен със защитени дюни. Това стана след прокарано тихомълком решение на експертния общински съвет в Несебър, с което е одобри инвестиционният проект, непосредствено преди Коледните празници. Веднага след това тръгнаха и багерите.

Тази година обаче Богданов и Стоянов грабнаха златен приз в раздела за благоустройство и опазване на околната среда.
Сред десетките наградени има само една бургаска фирма - "Понсстрой инженеринг" ЕАД, която спечели "Оскар" в същия раздел при "Големи строители".

Сред призьорите са най-вече софийски фирми и тук-там от Варна и Пловдив. В раздел "Строежи от високото строителство и прилежащата му инфраструктура" на първо място в "Големи строители" е класиран "Геострой" АД - София, на второ - "Комфорт" ООД - Варна и на трето - "Планекс" ООД - Варна.
В "Строежи от транспортната инфрасктруктура", "Големи строители", със златен приз бе награден "СК 13 Холдинг" АД - София.
При "Строежи от енергийната инфраструктура" като най-добър бе признат "Филкаб" АД - Пловдив.
В класацията участват само строители, вписани в Централния професионален регистър на строителя. Общият брой на фирмите, участващи в класирането, е 3814. Те бяха определени от техническа комисия, оглавена от бившия зам.-председател на КСБ, вече член на Контролния съвет, Венелин Терзиев, и след съгласуване с областните председателства. Зам.-председател на комисията бе изпълнителният директор на Камарата инж. Иван Бойков. В нея бе включен и ръководителят на звено "Регистър" Георги Грънчаров. Журито избра победителите на основание декларираната информация от годишните отчети за 2012 г. в електронната система на ЦПРС. Показатели за оценка са НПП за последната финансова година, носещ 15 т., ДМА - 5 т., персонал - 10 т.


В категории: Бизнес


3
Коментара
Флагман.БГ Фалира голяма авиокомпания Фалира голяма авиокомпания 02/05/2026, Събота 14:00 0
3
Коментара по темата
3.
Несебърчанин
31.10.2013 16:02:07
0
4
Е,те двете момчета заслужват,по-добри са и от Кольо Фичето. Не им завиждайте,те много работят.
2.
Greenpeace
28.10.2013 21:12:03
1
3
БГ Помяри
1.
непочтен бизнесмен
28.10.2013 10:20:10
1
11
Ми тя и виолина маринова е обявена за мениджър там на не знам какво си, и орден стара планина!!! А бе вие къде живеете, че се правите на възмутени!!!Предлагам България да се прекръсти на корпоративна република българия
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол Рискът от увеличаването на популацията им е заради прекратена обществена поръчка и неефективност на местните пръскания Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда Разливът застрашава питейната вода и водните организми в района Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции Над 4000 гости се събраха в града за фиестата, която включваше състезания, кулинарен конкурс и музика, посветени на яйцето На Зеленски му писна от Тръмп: Какво означава това за отношенията му със САЩ? На Зеленски му писна от Тръмп: Какво означава това за отношенията му със САЩ? Риториката на украинския президент се промени Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището Проверките са направени с дрон  Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда Предстои значително застудяване и слаб вятър, с възможни валежи на места „Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност „Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност От коалицията на Румен Радев заявява, че няма общо с новоучредената група в Общинския съвет Първо във Флагман! Най-големият инвеститор на юг от Бургас купи и резиденция "Перла", нямал връзка с Маджо (ВИДЕО) Първо във Флагман! Най-големият инвеститор на юг от Бургас купи и резиденция "Перла", нямал връзка с Маджо (ВИДЕО) С Атанас Бостанджиев развивам и марината в Созопол, където ще инвестираме около 75 млн.евро, казва Ненчо Михалев, който е и новият съсобственик на ПФК "Левски" Мадан скърби след трагедията край Ботевград с петте момчета Мадан скърби след трагедията край Ботевград с петте момчета Трагичният инцидент отне живота им. Петимата пътували към София за работа. Семействата и близките им изпълнени с болка Митрополит Арсений в Царево: България я има, защото цар Борис избра Христос! Митрополит Арсений в Царево: България я има, защото цар Борис избра Христос! Негово Високопреосвещенство възглави Света литургия в храм „Св. Цар Борис-Михаил“ в Царево
Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години Италианецът, който завладя сърцата на феновете със своите подвизи и дух на победител, си отиде внезапно Край на евтините полети? Войната в Близкия изток и поскъпналото гориво удрят самолетните билети Край на евтините полети? Войната в Близкия изток и поскъпналото гориво удрят самолетните билети Цените се увеличават, а авиокомпаниите съкращават маршрути. Какво очаква пътуващите през идните месеци? Румяна от флотилия Сумуд в неизвестност, 31 активисти ранени при прехващането от израелските сили Румяна от флотилия Сумуд в неизвестност, 31 активисти ранени при прехващането от израелските сили Плавателните съдове бяха атакувани от израелските военни. 31 души са настанени в болница Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ Самолетът е летял с висока скорост преди да се разбие Дневен хороскоп за 2 май 2026: Везните са магнит за пари, Телецът да внимава Дневен хороскоп за 2 май 2026: Везните са магнит за пари, Телецът да внимава  Ден на възможности и рискове – разумът и търпението ще определят посоката Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо жените отделят толкова много време и средства за външния си вид, вместо за развитието на интелекта си?
- Защото слепите мъже са много по-малко, от глупавите...
Виц на деня Виц на деня - Ти ме търсиш само за с*кс.
- Добре, ела утре... утре ще бъркаме бетон!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Караш ме да гася лампата по време на с*кс, а после ми се сърдиш, че не съм те познал на улицата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори