×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Октай Енимехмедов чете Платон, следи политиката и има послание към Доган


Октай Енимехмедов чете Платон, следи политиката и има послание към Доган
Октай Енимехмедов в затвора следял оживено политическите процеси, наблюдавал поведението на основните фигури, имал библиотека и наблягал на образованието си
28 Септември 2013, Събота, 17:10 ч.

Не съм искал да убивам Доган, това беше моят начин да изразя гражданската си позиция, каза бургазлията, който в затвора следял политическите процеси

"Политическите ми убеждения се доближават до идеологията на Левски, а тя е именно за чиста и свята република. Това може да стане с честност, с прозрачност и добродетели", каза бургазлията  Октай Енимехмедов от затвора в интервю пред Сашо Диков. Енимехмедов пожелал да проведе диалог, за да разберат хората какъв човек е. Младият мъж стана популярен, след като на 19-ти януари насочи пистолет в главата на бившия лидер и основател на ДПС Ахмед Доган по време на национална конференция на партията.

Сега  спортувам и чета предимно Платон, Аристотел, каза Енимехмедов. Той добави, че наистина е бивш боксьор, че е бил в такива среди, но не се е откланял от правия път до крайности. В затвора сега по цял ден следял политическите процеси.

„Не съм искал, нямал съм умисъл да умъртвявам Ахмед Доган. Аз исках да изразя своето гражданско недоволство от него. Той е един от хората, които носят отговорност какво се случва днес. На една негова пресконференция, на която аз присъствах, той каза, че се готви нов Възродителен процес от страна на управляващите. Това ми показа, че той защитава изцяло свой интерес”, каза Октай.

"Чувствах удовлетвореност, в момента в който достигнах до Ахмед Доган. Като засече пистолета не си казах нищо. За секунда се почудих какво става и оттам нататък всичко на инстинкт. Сега се надявам съдът да бъде обективен", добави той. Заяви обаче, че не желае да се връща към подробности от деня на нападението, а предпочита да говори за сегашната обстановка. "Ахмед Доган за втори път не проявява уважение и за втори път не идва на делото. На него каквото имам да му кажа – ще го направя в съда. Имам какво да му кажа и на него, и на Лютви Местан", заяви бургазлията. За своите интереси той каза, че са свързани с политика и строителство.  

"Ако беше гръмнал пистолета, по-скоро аз щях да бъда убит, отколкото Ахмед Доган. Бях уверен в себе си и натиснах спусъка. Не съжалявам за нищо. Това, което ме възмущава днес е, че има хора, които не стоят зад действията си. Силно казано е, че съм привърженик на Касим Дал, просто се интересувам. Моите убеждения са сходни, имаме допирни точки. Чест на него и на Корман Исмаилов им прави това, че казват истината. В много отдалечени хора на страната хората ги е страх. Лютви Местан в момента се изживява в ролята на голям оратор", заяви Октай.

 


В категории: Животът


6
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Сметката за лято 2026: Колко ще ни струва почивката в Гърция Сметката за лято 2026: Колко ще ни струва почивката в Гърция 10/05/2026, Неделя 10:00 1
6
Коментара по темата
6.
!!!
29.09.2013 07:18:43
0
2
Момчето е право,така или иначе ние живеем заедно.Като сте такива големи българи,защо не се опълчите на политиците,а само плямпате по форумите.
5.
Аз
28.09.2013 23:45:40
1
1
Стига сте ни занимавали с него..... Четял Платон и Аристотел.....И аз съм ги чела... Герой ли ще го правите ?????
4.
България
28.09.2013 22:07:52
0
2
Кво ни занимавате с тоя рязан мангал? Кво ме интересува кво чете и кой го ебе в затвора?
"Политическите ми убеждения се доближават до идеологията на Левски, а тя е именно за чиста и свята република"
Вие луди ли сте?
Марш в Анадола тоя турчин миризлив, да му скъсат гъза кюрдите! Трибуна ще му давате... Бхати и рязаните бургии!
3.
OKTAI
28.09.2013 21:11:12
4
2
Ei dogan nasrana mishko ti kogato napravish takova neshto shte se obqsnqvash kushten plux takuv,mnogo si smel sigorno lapash na dogan ili blijesh madete na mestan :D pedal
2.
dogan
28.09.2013 20:16:15
5
1
Sq kato ti nanizvat dupenceto v zatvora, dobre se 4uvstvash gledam, hem ti e toplo hem si zadovolen!
1.
???
28.09.2013 19:27:15
1
2
И как е политиката като я гледаш от затвора?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Вестник "Дума" спира да излиза, това бе последното партийно издание Вестник "Дума" спира да излиза, това бе последното партийно издание Преминава изцяло в електронен формат „Съпругата ми ме влачеше до леглото“: Стилиян Петров с разтърсваща изповед „Съпругата ми ме влачеше до леглото“: Стилиян Петров с разтърсваща изповед Бившият капитан на България говори пред Мон Дьо за болката, оцеляването и истината за родния футбол Имотният пазар се пропуква. Купувачите свалят цените с хиляди евро Имотният пазар се пропуква. Купувачите свалят цените с хиляди евро Сделките рязко намаляват, а продавачите започват да отстъпват под натиска на пазара За 10 години: 10% по-малко население, 10% повече администрация За 10 години: 10% по-малко население, 10% повече администрация Как може да бъде спряно нарастването на администрацията? Повечето зеленчуци поевтиняват на борсите у нас, докато плодовете поскъпват Повечето зеленчуци поевтиняват на борсите у нас, докато плодовете поскъпват Поскъпват сиренето и кашкавала тип "Витоша" За 4 зодии май ще бъде най-късметлийският месец през 2026 г. За 4 зодии май ще бъде най-късметлийският месец през 2026 г. Астрологични влияния отварят врати към нови възможности, силни емоции и неочаквани обрати Петър Витанов: Парламентът вероятно няма да излезе в лятна почивка Петър Витанов: Парламентът вероятно няма да излезе в лятна почивка Председателят на ПГ на "Прогресивна България" обясни, че проблемите в страната са прекалено сериозни, за да има ваканция Сметката за лято 2026: Колко ще ни струва почивката в Гърция Сметката за лято 2026: Колко ще ни струва почивката в Гърция Транспортът и атракциите са поскъпнали драстично, но храната по заведенията остава по-евтина от тази в София Камион и лек автомобил изгоряха при пожар във Варна Камион и лек автомобил изгоряха при пожар във Варна При пожара няма пострадали хора Завръщането на Spirit of Burgas минава през изхода Завръщането на Spirit of Burgas минава през изхода Събитието вдъхновява, привлича внимание, създава престиж и кара хора отвъд границите на България да произнасят името на града с любопитство
Круизният кораб „Хондиус“, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на Тенерифе Круизният кораб „Хондиус“, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на Тенерифе Корабът с пътници и екипаж, засегнати от хантавирус, акостира в Гранадиля, където започва евакуацията на пасажерите Осем години след ядрената сделка: Тръмп отново преговаря с Иран Осем години след ядрената сделка: Тръмп отново преговаря с Иран Ново примирие, стари обещания и риск САЩ да не спечелят повече от сделката на Обама Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия Полицията и удобните анализатори побързаха да обяснят как всичко било „битов скандал“. Само че габровци ясно казват друго – години наред търпят агресия, безнаказаност и страх, докато държавата се прави, че проблем няма Мигрантски скандал в Полша: Арабин призова местните да бачкат повече заради него Мигрантски скандал в Полша: Арабин призова местните да бачкат повече заради него „Работете 12-14 часа, за да имам пари!“, реди той във видео, което публикува в тик-ток Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Петер Мадяр пое управлението с обещания за медийни реформи и завръщане към ценностите на ЕС Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Споразумението е постигнато с посредничеството на Доналд Тръмп Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски Посещението на словашкия лидер в Москва е планирано за утре, 9 май Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Той ще представи новата си изложба "Аз, клоунът" Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Страст, вълнение и истинско желание да бъдеш част от шоуто: благодаря, България, за тази впечатляваща
Мариус Куркински Мариус Куркински Писна ми от BG, искам България Виц на деня Виц на деня Отива един в публичен дом и казва:
- Искам момиче с огромни гърди и тясна слива.
След пет минути идва една от работничките, оглежда се и пита:
- Къде е тоя с големите ръце и малката пишка?!
Виц на деня Виц на деня Медицинска сестра се кара на болния:
- Стига си гледал телевизия! Айде лягай в леглото!
- Ами ако ни хванат?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори