Откриха барелеф на проф. Александър Фол в Малко Търново
Барелеф на известния траколог и историк проф. Александър Фол бе открит днес пред Историческия музей в Малко Търново. Тържественото събитие уважи съпругата на един от най-големите умове на 20-ти век – проф.Валерия Фол. Тя получи от кмета Илиян Янчев почетния знак на града, с който проф.Александър Фол се обявява посмъртно за почетен гражданин на Малко Търново. От днес неговото име ще носи и Историческият музей в града.
„Трябваше много отдавна това да се случи. Проф.Александър Фол го заслужава. Той е направил много прекалено много неща за тази община и на него най-много му приляга да стане почетен гражданин. Убеден съм, че той някъде от горе вижда и ще бъде доволен, че не е забравен и никога няма да бъде забравен“, заяви кметът на Малко Търново Илиян Янчев.
„Благодаря ви за признанието“, каза от своя страна проф.Валерия Фол, която отбеляза, че 4 поколения студенти на съпруга й са пристигнали за откриването на барелефа в Малко Търново. Един от най-близките приятели на именития професор – Стефан Пейков определи днешния ден за изключително важен за българската култура. „Изключително съм развълнуван, че в този ден Малко Търново дава един красив и висок пример за страната на следващите поколения, че България почита своите герои“.
Възрастна жена загина след падане от жилищен блок в Пловдив
Цакат ни сгоривна такса от 100 евро на човек за автобусни екскурзии
Направете сусамени питки за Лазаровден
Тръмп удари вноса на лекарства с мита до 100 процента и отвори нов фронт в търговската война
Данъци или осигуровки, хората гледат едно - какво им остава в джоба
Арестуваха 12-годишно дете след смъртта на ученичка, ударена с метална бутилка в Лос Анджелис
Влак дерайлира между Дъбово и Радунци, трима пътници са ранени
Алекс Богданска отложи операцията на сина си заради уголемена трета сливица
Традиционна рецепта за пълнено агнешко печено за Великден
14-годишно момче загина при пожар в апартамент в Сливен
Съдът обяви за незаконен и 24-часовия арест на Никола Барбутов
Част от работещите по Великден с четворна заплата

спира бързият Експрес.
И тогава с пистолет в ръка,
аз събирам златото в торба!
О-о-о Сузана,
ти за мен недей тъжи,
ще се върна аз от прериите,
с много злато и пари.
Жална ни майка, братя българи!!! Страхотен текст, страхотни коментари...
но както е тръгнало и това ще стане.Всяко търпение си има граници.
Лимит сюич както се казва на техническе език,а има и емъджънси стоп!.