Пожар на сметището край Несебър обгазява Слънчев бряг, курортистите са покрити с дим и пепел
До времето, когато наши репортери стигнаха до мястото, пламъците бяха обхванали центъра на сметището и се разпространяваха във всички посоки. Към 10:00 часа гъстият дим покриваше Несебър и Равда, вече бе обхванал Южната част на Слънчев бряг.
Безхаберието на общината и пожарната ни озадачава всеки ден. Нито
един екип на пожарната не е на мястото и никакви действия не се
предприемат по загасяването на пожара, пише местният сайт.
От Община Несебър съобщиха, че не могат да дадат становище по въпроса, това, според тях, било нормално, нямало опасност, тъй като това си било сметище и то си тлеело. Боклуците на целия комплекс, Несебър и Равда се изхвърлят насред полето, само на километър от курорта. До колко е нормално да се изхвърля боклука на цял Слънчев бряг и околните селища на сред полето, само на километър от курорта.
От ОД на МВР съобщиха, че правят всичко възможно за потушаване на дима, но това не било тяхна отговорност. Телефонът на шефа на РИОС Бойчо Георгиев, за когото дискотеките в Слънчев бряг са любима лятна дестинация, дава свободно.
Към 12,30 часа възмутени наематели на обекти в Слънчев бряг ни алармираха, че обстановката става нетърпима и чужденците се възмущават от носещите се из атмосферата мръсни твърди частици и задушлив сим. Сякаш са дошли на война, а не на курорт.
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C

купете си компас и карта или най-малкото очила с диоптър над 2,5. Къде вдидяхте обгазен Несебър, Равда и Слънчев бря, те са от надветрената страна бре. Освен да се събедерете и да духате срещу вятъра, тогава може и да ни обгазите....