ДКЕВР решава за цените на тока, миньорите плашат със стачка

Общественият консултативен съвет ще заседава за евентуално намаляване на цените на електроенергията.
22 Юли 2013, Понеделник, 08:07 ч.
От Енерго-ПРО заявиха, че ако новият модел влезе в сила, ще стартират международна арбитражна процедура срещу страната ни
Общественият консултативен съвет към Държавната комисия по енергийно и водно регулиране ще обсъди днес цените на електрическата и топлинна енергия за новия регулаторен период.
Комисията предложи в края на миналата седмица токът в цялата страна да поевтинее средно с 5 на сто от 1 август.
Според очакванията на експертите, не само битовите, но и стопанските потребители ще купуват по-евтин ток. От Енерго-ПРО заявиха, че ако този модел влезе в сила, ще стартират международна арбитражна процедура срещу страната ни, съобщи Нова телевизия.
Миньорските синдикати обявиха, че все още са в готовност за стачки. До средата на седмицата те очакват да получат по-стабилни гаранции, че топлоенергетиката и въгледобивът няма да пострадат от новия модел и че работните места на миньорите няма да се пипат.






Опозицията с нов вот на недоверие, ще падне ли правителството?
17/09/2025, Сряда 08:03
0

Празнуват много българи, трудно може да не познавате именик днес
17/09/2025, Сряда 07:40
0

ЕС спира вноса на руски петрол изцяло?
17/09/2025, Сряда 07:33
1



Мъж почина при мистериозни обстоятелства във Велико Търново
16/09/2025, Вторник 22:03
1



Бургазлията от "Ергенът" посочи на какво разчита най-много при първа среща с жена
16/09/2025, Вторник 20:57
7





Започват яки ремонти на АМ Тракия, вижте къде ще са
16/09/2025, Вторник 19:41
1



