Кметът на Поморие Иван Алексиев каза НЕ на нова каменна кариера, този път в Каблешково
Заявената концесионна площ се намира на 200 м от урбанизирани територии на Каблешково
В писмото си кметът Алексиев отново изразява категоричното си отрицателно становище за реализацията на горецитирания добив. Заявената концесионна площ се намира на 200 метра от урбанизирани територии на гр. Каблешково, на около 250 метра от терени към които са предвидени сериозни инвестиционни намерения за изграждане на голф комплекс и на около 300 метра от водопровод – деривация Камчия. Районът е разположен в горски фонд и притежава природни ресурси за развитие на туристически дейности.
През 2009 година Общински съвет Поморие решава да се изгради паметник на българското войнство на връх „Малка биберна”. Процедурата по предоставяне на концесия за този терен тогава е спряна след категоричното възражение на Общински съвет Поморие. Сега, през 2013 година, министърът на икономиката, енергетиката и туризма решава да поднови предоставянето на концесия на същия терен, но с променени граници.
„Реализирането на кариера за добиване строителни материали от находище „Малка биберна” в гр. Каблешково е несъвместимо както с облика на прилежащите територии, така и с възгледите на Общинското ръководство за развитието на втория по големина град в общината”, заяви кметът Иван Алексиев.
Предстои да бъде проведено обществено обсъждане с гражданите на Каблешково относно решението на Министерството.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Той пръв щял да поведе протестите. Смешник. Груб , арогантен ,нафукан. Отблъскващ, с поведението си. От 2 години имали решение на ОС на вр. Биберна да строят паметник на българските войнства. Те и историята не знаят. А защо до сега не го построихте? Какво е направил за К-во ?
Спортна площадка -най спешното и не спира да се хвали с това? А дупките по улиците -те са екзотиката на града?
Иване, Иване това да не пицария бе?
Само продаваш, с това ще напълниш касата и тази година, ами после.... Шадрафанчета, спортни площадки....