×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След година мотане по КЗК и съдилища, подписаха договора за пробива на бул.„Струга“


След година мотане по КЗК и съдилища, подписаха договора за пробива на бул.„Струга“
Комисията по избор на изпълнител за тази обществена поръчка бе приключила работата си още през октомври м.г., но заради обжалвания от "Страбаг" чак вчера се подписа договор за изграждането на важната пътна артерия
03 Юли 2013, Сряда, 13:54 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Иван КОЛЕВ

Изграждането на важната за Бургас пътна артерия започва до дни

Точно 13 месеца и 3 дни, след като бе обявена обществената поръчка за избор на изпълнител, който да направи пробива на бул."Струга" до ул.“Янко Комитов“ , има избран изпълнител, показа проверка на Флагман. бг.


Договорът с участника, класиран на първо място – ДЗЗД „Пиргос 2012“ е подписан вчера, след като по казуса се произнесоха всички възможни инстанции – Комисия за защита на конкурецията /КЗК/, тричленен състав на Върховния административен съд/ВАС/ и петчленен състав на същото съдилище. Магистратите счетоха, че комисията по избор е спазила върховенството на Закона и не е допуснала нарушения в процедурата.

Избран изпълнител имаше още през октомври м.г, но тогава един от участниците – дъщерната компания на австрийската „Страбаг“ в България обжалва избора, като изтъкна няколко довода. Най-сериозният от тях бе свързан с регистрацията на ДЗЗД „Пиргос – 2012“. Дружеството е регистрирано по Закона за задълженията и договорите между варненската „Хидрострой“ и „БКС-Девня“. Договорът за създаването на консорциума е подписан ден преди да се депозира офертата по тази обществена поръчка в Община Бургас – на 27 юни 2012 г., а офертата е входирана на 28-ми. Заради това и не е представен БУСЛТАТ, с който дружеството се сдобива на 12 юли м.г.. Според юристите на „Страбаг“ само този довод е достатъчен, за да се отстрани участника ДЗЗД „Пиргос-2012“. В жалбите си те маркират още и тежестта на техническата оценка на офертите, която според тях е прекалено субективна, става ясно от преписката в КЗК.

Антимонополният орган още в края на миналата година се произнася, че няма нарушение на действащото законодателство при избора на ДЗЗД „Пиргос -2012“ за победител в процедурата, но „Страбаг“ обжалва пред ВАС, където резултатът е идентичен.

Заради забавената обществена поръчка пробивът на бул."Струга" до ул.“Янко Комитов“ бе изваден от строителната програма на Общината за миналата година и прехвърлен в тази за 2013 г. Заложените в бюджета средства са 4,5 млн.лв. ДЗЗД „Пиргос 2012“ пък печели процедурата с оферта от 4,9 млн.лв.

Според подписания договор компанията ще трябва в срок от 12 месеца да изгради важната пътна артерия, която се очаква значително да облекчи трафика от и за комплекс „Славейков“. Строителните дейности ще започнат до дни. Пробивът ще бъде четирилентов и ще извежда трафика от бул."Струга" към "Янко Комитов". Най-доволни от изграждането на отсечката ще са жителите на "Славейков" и клиентите на търговските центрове в комплекса.


В категории: Бургас


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мъж се изкъпа в морето в Приморско Мъж се изкъпа в морето в Приморско 17/11/2025, Понеделник 21:18 2
Цената на таксито в Пловдив скача
Цената на таксито в Пловдив скача 17/11/2025, Понеделник 21:00 0
Флагман.БГ Христо Марков оглави НАП Христо Марков оглави НАП 17/11/2025, Понеделник 19:50 0
5
Коментара по темата
5.
ххх
05.07.2013 11:13:49
0
0
Ако наистина го прави Щрабаг, то тежко и горко ни. С ръководител на бургаския клон откровен тъпак, една напомпана мутра, тези несретници не са завършили един обект на време.
4.
иван
03.07.2013 17:49:36
0
4
В крайна сметка пак ще го прави Щрабаг, защото се договориха с Хидрострой да са подизпълнители. Проверете си информацията и вижте дали Щрабаг не са оттеглили жалбата си от ВАС.
Само за информация: Щрабаг ЕАД е българската дъщерна фирма. Майката се казва Страбаг АГ.
3.
Справедливо
03.07.2013 17:34:04
1
0
Той Иван Колев се е учил в друга медия, е-burgas, а те там толкова могат, собственик и скрито лице общински съветник!!!!
2.
Йоан
03.07.2013 15:32:03
4
5
Казва се Щрабаг, не Страбаг. Да не говорим за пунктуационните грешки...
1.
Georgi
03.07.2013 14:07:44
0
6
Браво, много добра вест!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Айшето от „Кумлука“ роди близнаци, кръсти ги Делян и Бойко (САТИРА) Айшето от „Кумлука“ роди близнаци, кръсти ги Делян и Бойко (САТИРА) „Туй Айшето… може и да е далеч от политиката, ама не е глупава“, помисли си акушерката 500 млн. евро в бюджета, ако "мъртвите души" в администрацията бъдат премахнати 500 млн. евро в бюджета, ако "мъртвите души" в администрацията бъдат премахнати 10 500 празни щатни бройки в държавната администрация. Tова число отприщи нов спор за раздуването на държавния апарат - за заплати и бонуси Цената на таксито в Пловдив скача Цената на таксито в Пловдив скача Повикването вече е двойно по-скъпо Обедняваме, а коледните добавки остават мираж Обедняваме, а коледните добавки остават мираж Пенсионният модел е счупен и трябва да го залепим, но няма ентусиазъм за този, когото  реформираш, каза Томислав Дончев Над 110 хил. лева са открити в дома на задържания митнически инспектор в Драгоман Над 110 хил. лева са открити в дома на задържания митнически инспектор в Драгоман Искал е 1000 лева подкуп и е арестуван е при акция в митнически пункт в Драгоман От Парк де Пренс до Central Park Бургас, най-емблематичните екипи на България са само на едно място От Парк де Пренс до Central Park Бургас, най-емблематичните екипи на България са само на едно място Central Park Бургас представя уникална изложба с безценни реликви от историята на националния ни футбол Благомир Коцев и Никола Барбутов вече са в затвора Благомир Коцев и Никола Барбутов вече са в затвора Според защитата на Коцев преместването е станало без разпореждане на съда Бургазлии винаги са подкрепяли спорта! Да заповядат в зала "Бойчо Брънзов" Бургазлии винаги са подкрепяли спорта! Да заповядат в зала "Бойчо Брънзов" Морският град ще е домакин на световно първенство тази събота Христо Марков оглави НАП Христо Марков оглави НАП Това се случва, след като правителството назначи Румен Спецов за особен управител на „Лукойл“ Извънредно! Жена бе пометена от автомобил в бургаския ж.к. „Зорница“ Извънредно! Жена бе пометена от автомобил в бургаския ж.к. „Зорница“ Произшествието е станало непосредствено до блок 7, районът е отцепен
Напрежението между САЩ и Венецуела расте, обявиха наркокартел за терористична организация Напрежението между САЩ и Венецуела расте, обявиха наркокартел за терористична организация Продължава струпването на US военна мощ в Карибско море „Шеврон“ влиза в надпреварата за активи на „Лукойл“? „Шеврон“ влиза в надпреварата за активи на „Лукойл“? „Карлайл“ също проучва възможности да ги закупи Украйна придобива 100 френски изтребителя Украйна придобива 100 френски изтребителя Днес бяха подписани важни документи за значително укрепване на нашите отбранителни способности, каза украинският президент Евакуация в Румъния заради атака с дронове Евакуация в Румъния заради атака с дронове Руснаците поразили кораб, натоварен с пропан-бутан в Черно море Дияна Хърка прекрати гладната си стачка Дияна Хърка прекрати гладната си стачка Тя обвинява за трагедията и сръбския президент Александър Вучич ЕС премахва безвизовия режим с държави, които не прилагат правилата ЕС премахва безвизовия режим с държави, които не прилагат правилата Страните рискуват да загубят безвизовия достъп до Шенген Полският премиер предполага, че Русия провежда „кампания за саботаж" Полският премиер предполага, че Русия провежда „кампания за саботаж" Варшава е нащрек срещу чуждестранен шпионаж и операции , след като полската железопътна линия е транспортирала помощи за Украйна и е била унищожена Историческо споразумение: Украйна ще поръча от Франция 100 изтребителя "Рафал" Историческо споразумение: Украйна ще поръча от Франция 100 изтребителя "Рафал" Преди минути двамата лидери подписаха писмото Затвориха хотел в Турция след смъртоносно хранително отравяне на майка с двете ѝ деца Затвориха хотел в Турция след смъртоносно хранително отравяне на майка с двете ѝ деца Има задържани Благославия от Английската църква за гей брак, само ако не прилича на "истинска" сватба Благославия от Английската църква за гей брак, само ако не прилича на "истинска" сватба Без пръстени, без целувки, без бяло – новите церемонии трябва да приличат на всичко друго, но не и на сватба
Бойко Борисов Бойко Борисов Ще имаме дерогация за Лукойл от САЩ, чичо ми зад Океана каза Виц на деня Виц на деня - Скъпа, тая манджа не е ли развалена?
- Яж, не се страхувай. Утре е почивен ден!
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ние правим с*кс само когато имаш нужда от пари?!
- Е, не ти ли е достатъчно често?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинските мъже носят широки панталони, за да скриват мислите си...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори