Най-големият дарител за параклиса „Св. Георги“ – Неждет Куш пази и българското си име – Николай
Бизнесменът и приятелите му събраха повече пари от всички останали, взети заедно, затова получиха специална грамота от областния управител Костантин Гребенаров, който бе и председател на Инициативния комитет
Един мюсюлманин – Неждет Куш - ни даде пример как трябва да живеем в Бургас, а и в България – като не се делим, а си помагаме и се подкрепяме. На 6 май в Морската градина бе открит параклисът „Св. Георги Победоносец“ в памет на героите от Балканските войни 1912-1913 година. Бургазлии бяха изумени от краткото време, за което той беше изграден – на 15 март бе направена първата копка и положен основният камък. Но хората бяха трогнати и от още един факт – за основен дарител бе обявен не някой богат християнин, а мюсюлманинът Неждет Куш, без чиято помощ това свято дело едва ли щеше да се осъществи толкова бързо.
В края на миналата година, малко преди Коледа, областният управител Константин Гребенаров даде старт на дарителската кампания за параклиса. Специална урна бе поставена в един от големите молове на Бургас, където се очакваше да пазаруват десетки хиляди хора, открита бе и специална банкова сметка. Но бургаският бизнесмен Неждет Куш и приятелите му направиха много повече от всички останали.
На своя 50-годишен юбилей той помоли гостите си вместо личен подарък към него да дарят средства за параклиса. „Нека вашият подарък, бъде подарък за града, който всички обичаме“, пишеше в специалните покани. Така по време на тържеството бяха събрани 30 хиляди лева, 13 хиляди, от които дари семейството на рожденика. Какво означава това всеки може да прецени, като се има предвид, че всички събрани средства бяха общо 37 000 лева.
Приятели на Куш казват, че той е запазил и българското си име – Николай. През януари 2011 година Народното събрание осъди т.н. "Възродителен процес", организиран в тоталитарна България, но всеки сам решава дали да прости и дали да забрави. В крайна сметка хората отдавна са казали, че не името прави човека, а точно обратното.
Петиция настоява TikTok да бъде забранен в България
Rap Dynasty започва днес! Легенди и нови звезди с епичен купон на Морска гара
Думи, които трогват: Пациентка облече в стихове своята благодарност към лекари от КОЦ-Бургас
След 16 години Левски и ЦСКА отново ще играят заедно в основната фаза на евротурнирите
„Лазур“ очаква футболен Бургас: Черноморец пусна онлайн билетите за мача с ЦСКА II
Режат с до 4000 евро заплатите на болничните шефове, 60 лечебни заведения са засегнати
Кючек пред Асеневци взриви Велико Търново: Граждани видяха гавра с паметта на българските царе
Командирът на Граф Игнатиево: МиГ-29 трябва да лети до края на жизнения си цикъл
Пребитото 5-годишно е в кома, бащата го налагал, защото се напикава
DARA към Бургас: Покажете силата на Черно море, Евровизия е магия и вие я притежавате!
Инвеститори съдят Селена Гомес за измама заради 1,2 млн. долара
Кричим се сбогува с Георги Кузев

Щом мюсюлманин дарява пари, значи очаква да си ги
върне поне десеторно.
Морската градина да си остане зелена и свободна от постройки .. дори и храмове ...