×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Репортер под прикритие освети бандата на Гацу за фалшиви документи на емигранти


17 Март 2013, Неделя, 14:24 ч.
Автор: Флагман

С тях всякакви хора идват във Великобритания и източват парите от социалните фондове, пише в. „Сън“

Българска престъпна група може да вкара във Великобритания с фалшиви лични карти десетки хиляди нелегални имигранти, които след това да се облагодетелстват от социалните услуги, разкрива днес британският вестник "Сън", цитиран от БТА.

Българите вече свободно пътуват във Великобритания, но ограниченията върху ползването на социални помощи и услуги от тях ще бъдат отменени през януари заради разпоредбите на ЕС. Сега бандити снабдяват с фалшиви български документи хора от страни извън ЕС, което ще им позволи да влизат свободно във Великобритания, пише вестникът.

Репортер на "Сън", представил се за украинец, успял да се снабди с фалшива българска лична карта от бандитски шеф на име Гацу в София за 475 британски лири. Репортерът получил изряден, издаден от правителството документ след 24 часа на избраното от редакцията на вестника фалшиво име Валери Романов.

Докато предавал фалшифицираната лична карта, хилейки се, Гацу казал: "Сега я получаваш много евтино. С нея можеш да заминеш веднага за Лондон. След няколко месеца ще можеш да работиш там или да поискаш жилище, пари, здравни грижи или безплатно училище от правителството - както правят поляците. Тогава вече цената на тази карта ще е пет пъти по-висока. Мнозина ще се натискат за тях. Вече съм продал много такива на хора от арабски страни, на руснаци, индийци."

Гацу е част от растящия в София черен пазар на лични документи за влизане във Великобритания, посочва "Сън". Има съмнения, че престъпници от Сърбия, Косово и Македония са сред мнозината, които са се възползвали от тези документи да влязат нелегално във Великобритания.

Вестникът допълва, че дребни престъпници просто преправят крадени документи и ги продават само за 50 британски лири. Един от тях казал пред репортера на "Сън", че вече много хора пребивават в Лондон с такива документи.

В схемата с фалшивите лични карти участвали корумпирани служители от паспортната служба в София. А Гацу ръководел бизнеса си от сладкарница в район "Триадица", посочва вестникът. Той се похвалил пред репортера на "Сън", че може за нула време да му осигури каквито документи иска - лични карти, шофьорски книжки, университетски дипломи. "Всички са оригинални, с оригинални печати и прочие. Личните карти са истински, но не са регистрирани в системата", казал престъпният бос, който се похвалил още, че е изпращал хора до Лондон, Канада, САЩ и на много други места.

"Те пристигат без никакви проблеми, защото документите са истински и на граничния контрол не може да се установи никаква нередност", казал Гацу.

Цената на комплект лична карта с шофьорска книжка била 1100 евро (950 британски лири).

Репортерът на "Сън" се съгласил да доплати 17 лири, за да е готов документът му за 24 часа. Гацу, който бил в бизнеса от 30 години, обяснил, че парите трябва да бъдат платени накуп. "Имаше някои, които бяха платили половината, а после се скриха. Но бяха арестувани или застреляни", предупредил босът, който преброил внимателно парите и ги добавил до голяма пачка банкноти, привързани с ластиче, която измъкнал от джоба си.

Вестник "Сън" обяснява, че бандата на Гацу не е единствената в България, която се занимава с този престъпен бизнес. В цялата страна цигански групи продават подобни документи, някои от които са крадени, а други купени от отчаяни бедни българи срещу не повече от 8.5 британски лири.

Един такъв престъпник бил Митко, циганин от Плевен, който заедно с брат си Иван продавал лични карти на пазар в покрайнините на София. Хората ги купуват, за да си отварят банкови сметки, да взимат заеми или за други сделки, както и да избягат от страната, обяснил Митко.

Вестник "Сън" отбелязва, че в момента около 42 хиляди българи, живеещи във Великобритания, не могат да претендират за социални услуги, освен ако не са работили 12 месеца. Но това ще се промени в началото на идната година, когато дори безработни българи ще могат да ползват безплатно здравеопазване, жилища и социални помощи.

Неправителствената организация "Мигрейшън уоч" очаква по 70 хиляди имигранти от България и Румъния да пристигат във Великобритания в първите пет години, пише вестникът и добавя, че още по-обезпокоителни са данните от тв допитване в България, според което близо 4 милиона от 7.5-милионното население на България би желало да се пресели във Великобритания.


В категории: Крими


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
В Бургас стартира първият по рода си подкаст на живо В Бургас стартира първият по рода си подкаст на живо Пилотното издание на „SEA YOU PODCAST“, част от BOOM Summer Fest предизвика сериозен интерес и събра стотици фенове край морето Манол, който тероризира съседи от ул. „Ген. Гурко“: „Ако съм луд, полицаите да идват и да ме приберат в лудницата” Манол, който тероризира съседи от ул. „Ген. Гурко“: „Ако съм луд, полицаите да идват и да ме приберат в лудницата” 72-годишният мъж, хвърлящ фекалии от балкона си в центъра на Бургас, твърди, че е натрупал 2 млн. лева от павилион-руина и плаши съседа си с 15 години затвор История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат История изплува от Дунав: германски кораби от Втората световна война отново се виждат Десетки плавателни съдове са потопени умишлено през 1944 г. край Прахово, а някои от останките вече изглеждат като заседнали в пясъка Северният плаж в Бургас претърпява пълна метаморфоза за Евровизия 2027 (ВИДЕО) Северният плаж в Бургас претърпява пълна метаморфоза за Евровизия 2027 (ВИДЕО) Крайбрежната алея и обектите на ивицата влизат в основен ремонт веднага след края на сезона Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига Реми със Секирово отдалечава Нафтата от мечтата за завръщане във Втора лига Бургаските футболисти губеха с 0:2, но успяха да изравнят и дори бяха близо до пълен обрат. Вече обаче изостават с пет точки от лидерите в групата Близки, политици и юристи изпратиха Антон Станков в последния му път Близки, политици и юристи изпратиха Антон Станков в последния му път Венци изпратиха Министерството на правосъдието, прокуратурата, Софийската адвокатска колегия и обществени организации Злато за България! Стилияна Николова стана световна шампионка Злато за България! Стилияна Николова стана световна шампионка Възпитаничката на Валентина Иванова получи 30.150 точки във финала  Изведоха DARA с полиция от концерт Изведоха DARA с полиция от концерт Хиляди се събраха край Пантеона за празника на града, а певицата излезе на сцената часове след получаването на най-високото отличие на Варна Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му Мъжът пропаднал с автомобила в канавка в село Ситово, а по време на спасителната маневра бил прегазен 61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите 61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите Допълнителни полицейски екипи и цивилни служители са насочени към проблемните райони по крайбрежието
Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив Руски дрон изплува на плаж в Турция, военни провериха дали носи взрив Корпусът на „Гербера“ е открит край Сакария, а на място са изпратени жандармерия, брегова охрана и специалисти по обезвреждане на боеприпаси Спасиха българка с падълборд край Халкидики, после я глобиха Спасиха българка с падълборд край Халкидики, после я глобиха 41-годишната жена изпаднала в беда заради лошото време край Урануполи, а в издирването ѝ се включили бреговата охрана, водно такси и два плавателни съда Двама загинаха в огнения ад на Саламин, евакуират хора от гръцкия остров Двама загинаха в огнения ад на Саламин, евакуират хора от гръцкия остров Пламъците бушуват на два основни фронта, а силният вятър затруднява работата на 146 пожарникари Шест медала за България от Световното по художествена гимнастика Шест медала за България от Световното по художествена гимнастика Грациите взеха отличия в индивидуалната, отборната и ансамбловата надпревара във Франкфурт Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море Двама загинаха в огнен ад в Гърция, стотици са евакуирани по море Пламъците се разпространиха за минути заради силния вятър, засегнаха жилищни райони и принудиха властите да задействат поредица от предупреждения чрез 112 Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани Мароко спря нов масов щурм към Сеута, най-малко 111 мигранти са задържани Призиви в социалните мрежи задействаха мащабна операция от двете страни на границата само две седмици след безпрецедентната мигрантска вълна Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите Около 685 000 работни места в сектора са свързани със здравните биотехнологии, а Брюксел атакува проблемите с финансирането и регулациите Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха Тежката катастрофа е станала рано сутринта в източната част на страната, причините за инцидента се изясняват Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Внезапно почина Ник Джоузеф: Актьорът, познат от Междузвездни войни, си отиде на 60 години Той участва и в "Шпионинът, който ме обичаше" с Роджър Мур Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Екшън в небето над Румъния: Испански F-18 свали дрон, навлязъл откъм Молдова Безпилотният апарат е унищожен край Галац в 05:01 часа, отломките са паднали между две села
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори