Арх. Деви Симеонов дари 80 книги на Община Бургас
Известният и уважаван архитект Деви Симеонов дари на Община Бургас 80 броя от втората си книга „Поглед отвътре 2“.
Дарението беше връчено на зам.кмета по образование Йорданка Ананиева.
Продължението на първата книга на архитект Деви Симеонов „Бургас – поглед отвътре“ обхваща периода от 1878-1978 г. В книгата са поместени документи, снимки и интересна информация за Градоустройственото развитие и извънселищна територия за този 1 век
Арх.Деви Симеонов е бил началник отдел „Архитектура и благоустройство“ и главен архитект на Градски народен съвет – Бургас.
През това време е извършил сам или в колектив проектирането на редица сгради и градоустройствени обекти. Негови са Застроително-регулационните планове на редица села, вилни зони,жилищни комплекси и градски пространства в Бургас и окръга.Участвал е в разработването на Общия градоустройствен план на Бургас през 1957-1961 г. и през 1972г. на Застроително- регулациония план на централната градска част на Бургас 1961 г., както и на Генералния транспортен план на града през 1972г.
През 1975 г. Деви Симеонов е главен архитект и началник отдел „Архитектура и благоустройство“ на Поморие.
Ударно начало на сезона в Царево
123 години Пристанище Бургас
Драма с избягал тигър, полицията стигна до стрелба
Времето и романтично поверие за 18 май
4 болезнени лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак с години
"Политико": Победата на ДАРА предотврати кошмарен сценарий с Израел
Малтийците , които ни дадоха максимален брой точки , преобърнали нагласата си часове преди шоуто
Младеж пострада при токов удар - докоснал електрическата мрежа на БДЖ с въдицата си
България с рекорд за плажове със "Син флаг"
Александър Кадиев се обърна към хейтърите на Дара
Млада жена прегази възрастен мъж
17/05/2026, Неделя 20:20
0
В Дания се дивят на Бангаранга
17/05/2026, Неделя 19:59
2
