Отцепиха залива Вромос заради сигнал за мина, оказа се резервоар на кораб
На този плаж днес гражданин забелязал предмета, наподобяващ противопехотна мина, по-късно се оказа, че е част от резервоара на потънал кораб
10 Януари 2013, Четвъртък, 15:46 ч.
Автор: Бесове.БгМатроси от Военноморска база Бургас установиха, че опасност
няма
Опасност от мина отцепи плажа в залива Вромос край Черноморец днес. Гражданин е подал сигнал за изхвърлен от морето предмет, приличащ на боеприпас. По искане на Областния управител Константин Гребенаров веднага на място е изпратена група от Военноморска база Бургас. Специалистите установявиха, че предметът не е мина и не представлява опасност, а е част от резервоара на стар кораб. Той ще бъде извозен във военното поделение, съобщиха от Областна управа.
По Закона за защита при бедствия и аварии, военните части могат да реагират единствено след отправено искане от Областния управител до Началника на отбраната, който от своя страна да разпореди какви конкретни действия да се извършат.
В категории:
Созопол
Хиляди посетиха Несебър за Празника на любовта и виното
Русия предлага сделка за 12 трилиона към Тръмп, свързана с Украйна, Белият дом мълчи
Топ криминалист: Сектантите от хижата са живели в паралелен свят
Песков: Светът навлезе в нова ера още през 2014 г.
14/02/2026, Събота 14:40
2
Рисовете станаха най-романтичната двойка във Варненския зоопарк
Карнавалът в Рио започна: Крал Момо получи ключа на града
Плодовете, зеленчуците и повечето основни храни поскъпват
Пиян с мерцедес помля двама край Карлово, има жертва
Съдът позволи на СЕМ да избере нов шеф на БНТ
Родителите на Иво Иванов го погребват тайно
10 години Калушев живял в село Краево
14/02/2026, Събота 11:00
0
КЗП събрала поне 200 000 евро от санкции по сигнали за еврото
