Циганското лято се връща с 25 градуса
Обрат в края на ноември - зъзнем на минусови температури
След дъждовните дни циганското лято пак се връща. Най-топлите дни през ноември ще са в първата част - около 4-6. В този период термометърът ще скочи до 22 градуса. Метеоролози не изключват и температури до 25 градуса. Номеври ще е променлив и към края на месеца температурите може да паднат и до минес 4-минус 9 градуса, каза пред "Телеграф" метеорологът от БАН Красимир Стоев.
Над страната днес ще бъде предимно слънчево, преди обяд на места в низините и котловините с мъгла или ниска облачност, сочи прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология при БАН.
Максимални температури между 17° и 22°, в София – около 17°. Над Черноморието преди обяд ще има ниска облачност или мъгла. Около обяд облачността ще намалее, мъглата ще се разсее и в следобедните часове ще бъде предимно слънчево. Максимални температури 19°-21°. Температурата на морската вода е 13°-17°. Вълнението на морето ще бъде 1 бал.
Над планините ще бъде слънчево. Ще духа слаб, по билата до умерен вятър от запад-югозапад. Максимална температура на височина 1200 метра около 13°, на 2000 метра – около 7°. Атмосферното налягане в сутрешните часове е малко по-ниско от средното за месеца. През деня бавно ще се повишава.
Павел Глоба посочи 3 зодии, които ще се радват на сериозни финансови успехи през юни
Сбогом на мита за безплатния плаж срещу едно кафе: Битката за туристи между България и Гърция
Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България
Откриха паметна плоча на знанието и словото по повод на 120-годишния юбилей на училището в Свети Влас
50-годишният Шумахер се омъжи за 36-годишния си приятел на бляскава церемония в Сен Тропе
Сбогуваме се с Любен Дилов-син в петък
Минута мълчание в парламента в памет на Любен Дилов
АПИ пак почна с ремонтите по АМ Тракия
Йоана от Бургас е звездата на женския футбол в България
Полицията и доброволци на крак - изчезна 2-годишно дете
03/06/2026, Сряда 09:58
0
Българин, работещ като полицай, прострелян в САЩ
Защитник номер 1 в "Нефтохимик"
