Десетки семейства искат сеч на дървета в „Лазур”
Дърветата тук са опасни, от години събираме подписки, корените избиват плоките, а короните са наклонени опасно над улицитата, сигнализираха ни читатели
30 Септември 2012, Неделя, 09:44 ч.
Автор: Бесове.бг, снимка Бесове.бгОгромни корени пълзят по скъпите кооперациите и подкопават
тротоарите
Десетки семейства от считания за най-богат жилищен комплекс в Бургас - „Лазур”, настояват опасните дървета , опасли ул. Иван Богоров да бъдат отсечени. Хората от години събират подписки, но все още резултат няма. Дърветата по улицата са стари, корените са плъзнали като пипала под скъпите кооперации там, плочките на тротоарите са надигнати на вълни. Има дърво, което е наклонено настрани и създава усещането, че всеки момент може да се строполи върху някой минувач, казаха хората, които имат магазини и офиси на гъстонаселената улица.
„Преди месеци тук падна клон и уцели кола, собственичката дни наред не успя да мръдне автомобила”, казаха работещи там.
Хората се притесняват да не бъдат подминати тези седмици, през които Общината пое щателно рязане на дървета и клони в целия град, след като кестен падна и премаза 26-годишнтия Пейо Янчев на 17септември в центъра на града. След трагедията започна масово отстраняване на опасните дървета.
В категории:
Бургас
Без отпадащи преди финала на "Като две капки вода"
Щастието намига на две зодии днес, съдбата им носи приятни изненади
Люто време: мълния подпали къщи - пожарникарите на крак с часове
Изключително важна поличба за 12 май
Тази зодия може да срещне любовта до дни
Рискът от рак е много по-висок при хора, които не са женени
"Гадзета дело Спорт" със специален коментар за България и Джирото
Как да приготвим перфектната зеленчукова супа: Лесна и здравословна рецепта
11/05/2026, Понеделник 20:50
0
Зодиите с най-голяма склонност към романтика
Традиционен български тиквеник с мед и орехи - стъпка по стъпка
Зодиите с най-силна независимост: Кои знаци не се боят да следват своя път
11/05/2026, Понеделник 19:40
0
Любо Пенев с емоционален коментар за предстоящото голямо събитие в Бургас

При площ на короната ...кв.метра и дължина на ствола ...метра, и обща височина на дървото...метра, и вятър ..м/сек то колко нютона усилие ще изпита ствола? Няма еколог, който да може да реши тази задача. Как в такъв случай определят безопасността на дърветата? Гледат дървото, чешат се където не ги сърби и решават юнашки!
А чували ли са за подмладяваща резидба на дърво?