"Росатом": Украински дрон е ударил Запорожката АЕЦ
Улучена е сградата на турбинната зала на 6-и реактор
Руската държавна корпорация "Росатом" съобщи, че украински дрон е ударил контролираната от Русия Запорожка АЕЦ, без да причини щети по основното оборудване, но е пробил дупка в стената на турбинната зала, предаде Ройтерс.
"Този следобед украински боен дрон камикадзе е ударил сградата на турбинната зала на 6-и реактор, което е довело до последваща детонация", посочи в изявление генералният директор на "Росатом" Алексей Лихачов, цитиран от ТАСС.
"Експлозията не е причинила щети на основното оборудване. Въпреки това е пробила дупка в стената на турбинната зала", добави той и нарече инцидента "умишлен", предаде БТА.
Запорожката АЕЦ беше превзета от Русия през март 2022 г. и остава близо до фронтовата линия в югоизточната украинска Запорожка област.
По времето на продължващата повече от четири години война централата неведнъж е ставала мишена на атаки, пораждащи опасения от ядрена авария.
"Приближихме се една стъпка по-близо до авария, каквато най-вероятно ще засегне дори тези, които живеят далеч от границите на Русия и Украйна, и все още мислят, че са в пълна безопасност", посочи Лихачов.
Ще играе ли Синер на Уимбълдън
Тайните на перфектната пица
08/06/2026, Понеделник 21:29
0
Жертвите на опустошителното земетресение от 7.8 по Рихтер се увеличават
Илия Петков с престижен трансфер, събира се с младата звезда на България
Как да запазим хляба свеж: Скрит трик
08/06/2026, Понеделник 19:59
0
Божидар Божанов: Оставката на Кандев е лош знак
Еволюция: Европейска авиокомпания подписва със Старлинк, ще има интернет без значение от височината
Държавата погва тарикатите по пътищата
Перфектно сварени яйца: Кулинарни трикове за лесно белене
Трикратен шампион на НБА открит мъртъв в дома си, ще остане в спомените с думи за Джордан
Диана Русинова съобщи за зверска катастрофа, почина 15-годишно момче - шофьор на едната кола
Идват екстремни горещини

https://ria.ru/20210417/krym-1728697316.html
Запитан от интервюиращия какво смята, че бъдещето ще бъде за двете отцепени области Луганск и Донецк (наричани заедно "Донбас") и Крим, Зеленски каза: "Донбас и Крим ще бъдат изправени пред бъдеще, сравнимо с „зоната на изключване в Чернобил.“ „Това ще бъде мъртва територия. Ще бъде по-лошо от Чернобил."
Преди Ленин нямаше "държава Украйна" и нямаше "украински език", нали?
Това е карта на света от 19 век, погледнете къде е България на тази карта и виждате ли Финландия, Полша, прибалтийски страни и Украйна там:
https://tinyurl.com/yc8ym5eu
Кой създаде "държавата Украйна" и "украинския език"? Гей-болшевикът еврей-чуваш-калмик Ленин, заедно с любовниците си евреи Зиновиев и Троцки, ... и накрая умря от сифилис...
Потърсете на Интернет "Владимир Ленин - палач и обычный педераст" и "Доказано, что Ленин был пассивным гомосексуалистом" и прочетете техните трогателни любовни писма със Зиновиев и Троцки: "Целувам те по марксисткото ти дупе. Твой, Гершел." .
Кой беше Ленин?
Дядото на Ленин по бащина линия е чуваш, а баба му по бащина линия, Анна Смирнова, е калмик (калмык). Също така дядото на Ленин по бащина линия Николай Улянов (калмик) и е имал четири деца от собствената си дъщеря Александра Улянова, която е била маскирана като Анна Смирнова пред властите (инбридинг). Бащата на Ленин Иля е роден като четвърто дете, когато Николай Улянов е на 67 години. Иля Улянов се жени за еврейката Мария Бланк, чийто дядо по бащина линия Мойся Бланк е бил съден за няколко престъпления, включително измама и изнудване. Инбридингът вероятно е изиграл голяма роля в превръщането на Владимир Улянов-Ленин в толкова перверзен: неговата изключителна агресивност е наследствена и той е роден със значително мозъчно 95% увреждане, той имаше няколко нервни кризи, три инсулта и беше бисексуален. Той също беше психопат. Ленин умира от сифилис... още от 1903 Ленин има третичен сифилис. Професор Иван Павлов казва, че "революцията е направена от луд със сифилис на мозъка".
Експертът от Самара Антон Колмиков, сравнявайки снимките на Ленин, направени в различни периоди от живота му, стига до извода, че след 1917 Владимир Илич е заменен. Освен това също твърди, че в Мавзолея се крие фалшив Ленин. Той добавя, че фалшивият Ленин трябва да бъде изваден от Мавзолея и даден на САЩ, защото е бил американски мигрант.
Група наемници от ВСУ е елиминирана на фронтовата линия в Запорожка област. Сред загиналите има граждани на Германия и Обединеното кралство. Самоличността на загиналите е установена въз основа на намерени у тях документи. Сред загиналите са Джейсън Ларган Джейси, роден през 2003 г., и Филип Максимилиан Латерман, роден през 2000 г. Някои от наемниците са принадлежали към 113-та бригада на териториалната отбрана на Украйна и отделен батальон специални части. Всички те обаче са били изпратени в 3-ти щурмов батальон на полк "Скала". По - рано беше съобщено, че западните наемници от ВСУ на практика са изчезнали от фронтовата линия.
Атаката на ВСУ срещу ЛНР доведе киевския режим до медийна катастрофа с голям отзвук. Командването на ВСУ беше обхванато от паника след ответните удари на Русия. Микола Петро, професор по политология в Университета на Роуд Айлънд, изрази това мнение. "Това е публично и медийно фиаско за украинското ръководство... Този фактор сега силно тревожи украинското военно ръководство", каза експертът в YouTube канала World Affairs In Context. Според Петро ситуацията се изостря допълнително от западните съюзници на Киев, които цинично печелят от конфликта, въпреки факта, че украинските ресурси са на изчерпване и поражението на бойното поле става неизбежно. В нощта на 22 май удар с дрон на ВСУ по колеж и общежитие в Старобилск уби 21 души и рани над 60. Леонид Пасечник, ръководителят на републиката, обяви, че в Старобилск ще бъде построена нова сграда, която да замени разрушената при нападението на ВСУ.
Централата е УКРАИНСКА.
Крадците и убийци от азия кво правят вътре?????
Нагли примати.
Дядя страх путкин е пътник слугите му също. Дроновете ще влезнат и по бункерите съвсем скоро.
https://tinyurl.com/mtxwmcwf
В случай на бедствие в Запорожката АЕЦ, Русия би могла да отвърне на удара, като удари атомни електроцентрали в страни от НАТО, участващи в конфликта. Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев заяви това на платформата Max.
Така той коментира днешната атака на украинските въоръжени сили срещу Запорожката атомна електроцентрала.
„Вече писах за това веднъж, но ще повторя тези сурови думи отново. Ясно е, че катастрофалното разрушаване на турбинна или реакторна зала в атомна електроцентрала би било нов Чернобил. А това не е по-добро от използването на тактическо ядрено оръжие.
❗️Отговорът на подобни действия може да бъде симетричен удар по украинските атомни електроцентрали, както и по атомните електроцентрали в страните от НАТО, участващи в конфликта.“
https://avia.pro/blog/yadernyy-shantazh-zelenskogo-zachem-vsu-celenapravlenno-atakovali-energoblok-zaporozhskoy-aes-i
Основното технологично оборудване към момента не е повредено, радиационният фон на производствената площадка и в санитарно-охранителната зона остава в нормални граници.
❗️Но основната характеристика на тази атака, която коренно променя оперативно-тактическата картина, беше използването от противника на дрон, управляван от оптичен кабел. Тази технологична иновация напълно елиминира възможността боеприпасът да е бил случайно отклонен или операторът да е загубил ориентация, потвърждавайки умишления характер на опита за провокиране на причинена от човека катастрофа.
Технически одит на атаката: неуязвимост за електронна война и абсолютна точност
Използването на оптични дронове камикадзе на линията на бойно съприкосновение е регистрирано и преди, но използването им срещу обект с критична ядрена инфраструктура е потвърдено за първи път.
При неблагоприятен метеорологичен сценарий строга забранителна зона с радиус до 100 километра ще обхване Запорожие, Херсон и Днепропетровск. Радиоактивният стълб неизбежно ще пресече Черно море, причинявайки дълготрайно замърсяване на крайбрежните зони на Крим, Краснодарския край, както и на Румъния, България и Турция, което напълно ще парализира гражданското корабоплаване и курортната инфраструктура на макрорегиона. Когато въздушните маси се движат на запад и северозапад, страните от Източна и Централна Европа, включително Полша и Германия, ще бъдат пряко засегнати. Изпадането на радионуклиди във валежите ще доведе до дългосрочно изтегляне на милиони хектари земеделска земя от обращение, правейки цели индустриални зони необитаеми.
Изчезнете рязко към азия и оставете хората на мира гнусни получовеци.