Дават 100 хил. жилища чрез жребий в следващите три дни
Жилищата ще бъдат построени от Дирекцията за жилищно развитие на Турция
Собствениците на 100 000 жилища в Истанбул ще бъдат определени чрез жребий през следващите три дни в рамките на голям проект за социално жилищно строителство, съобщи турският новинарски сайт "Хаберлер".
Грандиозното събитие, на което ще присъства и турският президент Реджеп Тайип Ердоган, започва днес на превърнатото в парк бивше летище "Ататюрк".
Жилищата ще бъдат построени от Дирекцията за жилищно развитие на Турция (TOKİ), подчинена на Министерството на околната среда, градоустройството и климатичните промени, по програмата "Жилищен проект на столетието".
Кандидатстващите домакинства трябва да имат месечен нетен доход не по-висок от 145 000 турски лири (2757 евро) за Истанбул и 127 хиляди (2415 евро) за останалите окръзи на страната. Жилищата ще бъдат предложени на граждани с ниски доходи при 10-процентово авансово плащане и вноски, започващи от 7313 турски лири (139 евро) при 240-месечен срок на изплащане, предаде БТА.
Апартаментите, които ще бъдат разпределени в Истанбул, са с две спални и с една спалня.
Аномалия с времето: В неделя ще е почти лято, но после всичко се променя
Дронове вдигнаха британски изтребители в Румъния
Атанас Пеканов: Европа не е слаба, но трябват решителни стъпки
Гърците се уплашиха от отлив на туристи
Спират парното в София от понеделник
Арсен трови водата в хасковоско село
Секретни спецчасти под обстрел: Приятелски огън покоси чуждестранни бойци край Харков
ПП-ДБ са пред сцепване - едва се издържат, твърди Първан Симеонов
Тежка катастрофа затвори пътя Русе-Варна
Опозицията в БСП с първи думи преди заседанието
Слави Василев не се вижда като министър, щял да бъде по-полезен в парламента

п.с. Спомням си СДС как пееха по мегданите всички -- 45г Стигат! времето е наше!!
сега Надето си показа истинското лице -на безжалостен кръвопиец на Българският Народ-- дадоха ни банани -за да ни изтрепят по всякакъв начин - явно сме маймуни- благодаря за четенето