Съвместна акция в Градец разкри 10 нарушения и незаконна дървесина
Проверка на МВР, ЮИДП, ДГС Котел и РДГ Сливен доведе до съставени актове, констативни протоколи и задържане на 3,5 кубика дървесина
Съвместна акция на органите на МВР – Сливен, мобилната охрана на ЮИДП, горски стражари от ДГС Котел и горски инспектори от РДГ Сливен разкри 10 административни нарушения в село Градец, община Котел. Проверката е проведена през изминалата седмица и е била насочена към незаконно притежавана дървесина и други нарушения.
В хода на акцията са съставени 10 акта за установяване на административни нарушения, 3 констативни протокола и е задържана 3,5 кубически метра дървесина.
Съвместните действия са част от постоянния контрол, който Югоизточното държавно предприятие осъществява заедно с регионалните дирекции по горите и структурите на МВР. Подобни проверки се провеждат периодично в населени места и в периоди, в които има концентрация на нарушения.
Охранителните и контролните екипи от териториалните поделения на ЮИДП извършват постоянен седмичен контрол на обекти за добив на дървесина, превозни средства, ловци и физически лица. От началото на годината досега са извършени общо 16 243 проверки.
При тях са констатирани над 250 административни нарушения, основно по Закона за горите и Закона за лова и опазване на дивеча, като за тях са съставени съответните административни актове.
През настоящата година усилията на Югоизточното държавно предприятие ще бъдат насочени към ограничаване на незаконните прояви и към повишаване на ефективността на контролните и охранителните дейности в горите.
Кафето намалява стреса
Хамилтън се разрева заради Арсенал
Евакуират Рики Мартин на Балканите
Кои зодии са най-добри приятели - астрологичен гид
Летни десерти без печене - лесни идеи
Българка пощури полицията в Австрия и Германия
Огромен екшън в София, цял отбор ченгета задържа Марто Боксьора
Домашен хляб - лесни стъпки за пухкав резултат
Щастлив период за една зодия в края на май
22/05/2026, Петък 19:00
0
Гуардиола с последни думи като мениджър на Ман Сити
22/05/2026, Петък 18:30
0
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Случаите на полово предавани болести в Европа скочиха с 300%
