×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Живко Тодоров няма да се кандидатира за депутат 


10 Март 2026, Вторник, 15:35 ч.
Автор: Мария АРНАУДОВА

Кметът на Стара Загора заяви, че не би приел отново да бъде водач на листата на ГЕРБ в областта на предстоящи парламентарни избори.

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров заяви, че не би приел отново да бъде водач на листата на ГЕРБ в областта при предсрочни парламентарни избори. По думите му кметовете не бива да се превръщат в инструмент на предизборни кампании, тъй като имат пряка отговорност към хората в своите общини.

„Не бих приел да водя листата на ГЕРБ в Стара Загора. Смятам, че не е редно кметовете да бъдат водачи“, коментира Тодоров.

Той подчерта, че местната власт има достатъчно ангажименти и не бива да отклонява вниманието си от управлението заради парламентарен вот. Според него участието на действащи кметове в подобни кампании трудно може да бъде обяснено пред гражданите.

Живко Тодоров припомни, че на последните парламентарни избори е направил изключение и е оглавил листата на ГЕРБ в региона. Аргументът тогава е бил нуждата да се защитят важни проекти за Стара Загора и да се осигури държавна подкрепа за реализацията им.

„Съгласих се, защото трябваше да защитим нашите проекти и те да бъдат подпомогнати от държавата, което се случи“, каза още кметът.

Тодоров изрази благодарност към лидера на ГЕРБ Бойко Борисов за изпълненото обещание за ремонта на пътя между Стара Загора и Нова Загора. По думите му този инфраструктурен обект е от съществено значение за региона.

Въпреки това той бе категоричен, че в сегашната ситуация не би напуснал поста си за повече от месец, за да участва в предизборна кампания.

„Няма как да напусна поста си и месец и половина да водя кампания. Няма как да обясня подобно нещо на хората“, подчерта кметът.

Живко Тодоров е бил сред кметовете на ГЕРБ, които са водили листи на предишни избори. 


В категории: Стара Загора


Мария АРНАУДОВА Автор
Мария АРНАУДОВА
4
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Овладяха огнения ад край Асеновград Овладяха огнения ад край Асеновград 23/07/2026, Четвъртък 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Топ модел с тройна атака по футболен ас Топ модел с тройна атака по футболен ас 23/07/2026, Четвъртък 20:00 3
4
Коментара по темата
4.
ГРАЖДАНИН
10.03.2026 16:18:34
1
2
Адмирация на Живко Тодоров кмет на Стара Загора да се откаже от участие в изрорните листи за водач на ГЕРБ .Навярно ако кметове са водачи на листи се явяват потенциални купувачи на гласове чрез общинските служители и ДА на които е работодател.След приключване на изборите отказвайки се от депутатското място .Отново ще се завърне на заемания пост и ще продължи да им бъде работодател и началник ..Недопустимо е кметове да излизат в отпуск за да бъдат водачи на листи и изобщо да бъдат кандидати за депутати .Всъщо време са организатори и подготовка на честни и прозрачни избори .
3.
nemmesis
10.03.2026 16:12:42
1
2
На 3 ти март 2026 година,кмета на Стара Загора Живко Тодоров празнува националния празник заедно с Румен Радев!На тези избори не,но на следващите парламентарни избори със сигурност Живко Тодоров ще води листите на Радев в Стара Загора!
2.
Големанов от Стефан Л.Костов
10.03.2026 15:58:06
1
2
Големанов е е безпощадна сатира на политическите нрави, кариеризма и жаждата за власт.НАЙ ЗАПОМНЯЩИ РЕПЛИКИ:„Аз съм министър! Аз съм вече министър!“ ,„Една държава не може без министри, а един Големанов е роден за министър.“,„Политиката, баба, е като любовта – иска се горещо сърце и хладен ум.“,„Ако не стана сега министър, кога ще стана? Народът чака, държавата има нужда от мен!“,„Министър е нещо голямо, нещо славно... Пред него всички шапка свалят!",„Който държи баницата, той реже парчетата.“Това са нашите политици и кандидат-политици и сега!Всичко по старому!Ипо много,щото по брой население сме като Индия или Китай,нали?!
1.
Отива при Радев
10.03.2026 15:49:07
2
7
Гроб НН се разпада
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Сделката с Райнметал увисна, правителството връща преговорите на стартова линия Сделката с Райнметал увисна, правителството връща преговорите на стартова линия Германският концерн не се отказва от заводите за барут и снаряди у нас Няма разлив в Бургаския залив, Кайрос и Мириам В не изпускат нефт Няма разлив в Бургаския залив, Кайрос и Мириам В не изпускат нефт Междуинституционален екип огледа двата кораба с катер, водолаз и дрон, след като се появиха сигнали за мазут край Поморие и Сарафово Овладяха огнения ад край Асеновград Овладяха огнения ад край Асеновград Пламъците унищожиха четири производствени сгради и стигнаха до депото, но клетките за отпадъци останаха незасегнати Тръмп готви невиждан удар по Иран, САЩ разследват руска следа в атаките по ЦРУ Тръмп готви невиждан удар по Иран, САЩ разследват руска следа в атаките по ЦРУ Американският президент обяви, че армията е в пълна готовност, а Израел би се включил до минути Червен флаг след бурята: Морето остава забранено за къпане Червен флаг след бурята: Морето остава забранено за къпане Ураганът отмина, но опасността остана Бургаският държавен университет отвори STEM център за учителите на бъдещето Бургаският държавен университет отвори STEM център за учителите на бъдещето  БДУ „Проф. д-р Асен Златаров“ вече обучава педагози в модерната среда Бюджет 2026 върна спомена за протестите Бюджет 2026 върна спомена за протестите Мартин Димитров от „Демократична България“ поиска свиване на разходите за издръжка и намаляване на капиталовите разходи, но и на самия него му е ясно, че това е невъзможно Доживотен затвор грози рецидивиста Асен Симеонов за отвличането на малолетната Наталия Доживотен затвор грози рецидивиста Асен Симеонов за отвличането на малолетната Наталия Пастрокът с 12 присъди заявил пред разследващите, че причината е в отношенията му с майката на детето Нов циклон връща бурите, после ни удря 40-градусова жега Нов циклон връща бурите, после ни удря 40-градусова жега НИМХ обяви жълт код за 24 юли, валежите спират след понеделник, а горещата вълна ще продължи до началото на август Верижна катастрофа на бул. "Иван Вазов" затруднява движението към центъра на Бургас Верижна катастрофа на бул. "Иван Вазов" затруднява движението към центъра на Бургас Четири автомобила са се нанизали един след друг
Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак Новозеландският град ще преживее първото си пълно слънчево затъмнение от 1163 г. насам Още едно от децата на Брад Пит поиска съдът да заличи фамилията му Още едно от децата на Брад Пит поиска съдът да заличи фамилията му 18-годишната Вивиен настоява да носи само името Джоли, а съдебното заседание е насрочено за ноември Младите умове на Бургас покориха Япония: Павел Цонев е №1, а отборът на ППМГ - шампион Младите умове на Бургас покориха Япония: Павел Цонев е №1, а отборът на ППМГ - шампион Учениците на Математическата гимназия спечелиха десет индивидуални отличия и шампионската титла в отборната надпревара на Pan-Asia Pacific International Mathematics Invitation Competition 2026 Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г., глобите стигат 1000 евро Парламентът прие задължителна застраховка и по-тежки санкции, а новите правила влизат в сила след обнародването им Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Apple готви юбилеен iPhone 20 с почти 7-инчов екран и скрит Face ID Ранните данни сочат батерия от 6000 mAh, стъклен корпус без видими рамки и сензорни бутони Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти Петимата кметове от Ямболско срещу самолетите в Безмер: Не въвличайте България в чужди конфликти Местната власт предупреди за рискове и напрежение и призова държавните институции да се вслушат в тревогите на хората SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката SPICE Music Festival 2026 наближава - Бургас отново ще се превърне в столицата на музиката И тази година сцената на SPICE Music Festival ще събере артисти, чиито песни и до днес звучат по радиостанции, клубове и фестивали по целия свят Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен Доживотен затвор за 35-мата пирати от „Руен“, държали седем българи в плен Съдът в Мумбай наказа похитителите, които превзеха кораба и държаха екипажа като заложници повече от три месеца Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито Тръмп дава 2 години на фармацевтичните компании, после ги удря с 200% мито Вносните генерични лекарства остават без мито до август 2028 г., след което ставката скача първо на 100%, а година по-късно се удвоява Българка бе намушкана до смърт в игрална зала в Нюрнберг Българка бе намушкана до смърт в игрална зала в Нюрнберг 45-годишен иранец е задържан по подозрение за убийството, а причината за фаталния конфликт още се изяснява
Не съм забогатял от депутатската банка, години съм се трудил за тези 411 имота Виц на деня Виц на деня Срещат се двама приятели:
- Защо си целия превързан. Къде пострада?
- Натресох се в един гараж!
- Колата, сигурно е на сол?!
- Не, бях пеша...
Виц на деня Виц на деня Мъж решава кръстословица и пита съпругата си:
- Първият мъж, с четири букви?
Тя:
- Иван.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Влизам в магазина само за хляб и излизам с фактура и молба за кредит.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори