Министър Христанов: Има заплаха за националната сигурност, известих премиера
Не мога да разкрия повече на този етап, каза още служебният министър
“Има заплаха за националната сигурност, за което е известен и премиерът”, каза по време на брифинг служебният министър на земеделието Иван Христанов.
“Снощи получихме сигнала, сигнализирали сме службите. Започнали сме проверки. Не мога да разкрия повече на този етап”, каза още Христанов и добави, че вече има внесен сигнал в прокуратурата за злоупотреби за близо половин милион лева, свързан с т.нар. “златна фадрома”.
Христанов коментира, че няма да се огъне. Вчера от "Има такъв народ" прочетоха декларация с информация за служебния министър на земеделието и храните за негови назначения и призоваха президента Илияна Йотова да поиска оставката му, предава dnes.bg.
"Последните дни бяха наситени с безпрецедентни атаки. Чухме, че съпругата ми имала интереси в някакви лаборатории, което е клевета и измама. Много интересно, че тази атака съвпадна със сигнала до прокуратурата", посочи Христанов, цитиран от БНТ.
"Първият ни приоритет е прозрачност. Тази прекрасна сграда се превръщаше в задкулисие. Ние гарантираме секторът да не бъде повлиян от смяната. Искаме да уверим всички, че ще се работи по график. Борбата с корупцията остава върховен приоритет. Колкото и месеца да имаме - три или шест, ние ще използваме всяка минута за общественото благо”, каза още служебният министър.
Нов удар по танкер в Ормуз: Снаряд подпали кораба, екипажът се спаси
Николай Младенов с голяма новина за Газа: Хамас отстъпва властта и започва да се разоръжава
Непал след потопа: 162 жертви, стотици са изчезнали
Двама в битка за шеф на НЗОК, само един кандидат за подуправител
Сметката за „Дондуков“ 2 излиза днес: Кабинетът решава колко ще струва президентският вот
Бил Гейтс предлага спасение от изкуствения интелект: До 40 на сто от работните места да останат за хора
В Полша състраданието към украинците се превърна в презрение: Какви ще са последиците?
Мечка откъсна бронята на кола, малките ѝ били край пътя
50-тонен турски автовоз се заклещи на булевард в Русе
Приморско отново дава старта на голямата колоездачна обиколка: Пелотонът поема към Бургас
Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана
