АП оспорва намалената присъда по делото за убийството на Евгения
Държавното обвинение внесе протест отностно 20-годишната присъда за Орлин Владимиров и оправдаването на баща му
На 24.02.2026 г. Софийската апелативна прокуратура внесе протест срещу присъдата на Софийския апелативен съд по делото за умишлено причиняване на смърт по особено мъчителен начин и в съучастие към престъпление.
Братът на убитата Евгения твърди: Орлин и баща му са скачали върху куфара с тялото на сестра ми
С решение на нов съдебен състав на Софийския апелативен съд присъдата на подсъдимия Орлин Владимиров, който е съпругът на убитата Евгения Владимировa, беше изменена от доживотен затвор на 20 години лишаване от свобода при първоначален строг режим. Другият подсъдим по делото е Пламен Владимиров, който е баща на Орлин и е напълно оправдан.
До новото разглеждане се стигна след като с решение от 28.11.2025 г. Върховният касационен съд отмени предходното решение на Софийския апелативен съд, с което двамата бяха осъдени на доживотен затвор, и върна делото за ново разглеждане.
След като намалиха присъдата на убиеца на Евгения в София излизат на протест
Според държавното обвинение постановената присъда е неправилна и незаконосъобразна. От прокуратурата посочват, че изводът за невиновност на Пламен Владимиров не се основава на обективно, всестранно и пълно изследване на доказателствата по делото. С протеста Софийската апелативна прокуратура цели извършване на цялостна преценка на доказателствата и постановяване на справедлива присъда. Аргументите ще бъдат изложени след изготвяне на мотивите към съдебния акт, които към момента не са публикувани.
По делото бе прието, че Пламен Владимиров е участвал в превозването и укриването на тялото, без да е съучастник в самото убийство. Според адвокат Людмил Рангелов тези действия се квалифицират като лично укривателство, което по закон се наказва с до 5 години лишаване от свобода. При близка родствена връзка между извършителя и укривателя законът освобождава укривателя от наказателна отговорност.
Тялото на 33-годишната Евгения беше открито в куфар във водоем в края на 2021 г. Случаят предизвика обществен отзвук, след като първоначално съпругът ѝ твърдеше, че тя е отвлечена и участваше в издирването ѝ. По-късно разследването установи, че става въпрос за умишлено убийство.
Втора поредна загуба за „акулите“: „Хебър“ пречупи „Черноморец“ в Пазарджик
Дунав се покачи с около 4 см, но ограниченията за корабите остават
Над 4 тона мъртва риба изплуваха в Полша, отровна алга порази канал към Одер
Зеленски: Избори по време на война ще разделят Украйна
Токът за домакинствата на две тарифи: Въвеждат праг за евтината електроенергия
Германия дава на Украйна 600 ракети PAC-2, Киев иска още 360 Patriot за зимата
Васил Найденов с нова песен и Любовно признание, което всяка жена иска да чуе
Хотелите по Северното Черноморие свалят цените през септември
Гост от бъдещето: Парите ще изчезнат, обществата ще преживеят катастрофи
12 лекари от Ловешко са глобени и предадени на прокуратурата за нарушения с ваксини
Илиана Раева постави цел: Три олимпийски квоти и битка за медали в Лос Анджелис
Лондон пуска таксита без шофьори: Изкуствен интелект поема волана по улиците на мегаполиса
