Нарушител ли е този автомобил без номера на синята зона на Бургас
Граждани настояват за институционална реакция срещу неправомерно паркирана лека кола в Синята зона на морския град
През последните дни в редакционната поща на Флагман.бг постъпиха множество сигнали от възмутени граждани, свързани с автомобил, за който се твърди, че неправомерно заема паркоместа в Синята зона на бул. „Демокрация“ в Бургас.
Според подателите на сигналите, превозното средство е паркирано там повече от месец, като от него са премахнати регистрационните табели, за да се избегне контрол и санкция.
Наша проверка по случая установи, че към момента в ОП „Транспорт“ не е постъпвал официален сигнал за конкретния автомобил. От своя страна Община Бургас няма законово основание да репатрира моторно превозно средство без регистрационни табели, тъй като идентифицирането на собственика изисква съдействието на органите на реда.
Съгласно действащата нормативна уредба, единственият възможен ред за действие в подобна ситуация е намесата на „Пътна полиция“, които следва да извършат проверка на място. Чрез идентификационните данни на автомобила – включително поставените стикери или VIN номер, може да бъде установен собственикът и да се предприемат съответните административно-наказателни мерки.
Това включва съставяне на акт, налагане на глоба и евентуално разпореждане за принудително преместване на автомобила, ако са налице законовите предпоставки. По информация на гражданите автомобилът се намира на бул. „Демокрация“, в непосредствена близост до светофара до училище „Васил Априлов“
Мегаяхтата на Путин напусна окончателно Европа
Софи Маринова затапи местата за инвалиди: Бях само за малко, да изпия едно кафенце
6 седмици затвор за турист, снимал тайно под полите на жени
Мегаяхтата на Путин напусна окончателно Европа
05/07/2026, Неделя 14:30
3
Кошмар по релсите към морето: Как едно пътуване с влак до Бургас се превърна в абсурд
Мултимилионер търси съпруга срещу €58 000 на година, списъкът му с безумни забрани взриви мрежата
Жега на червения телефон! Тръмп прекара 90 инфарктни минути с Путин навръх 4 юли с оферта за край на войната
Сбогом на еуфорията: Половината продавачи на имоти вече са готови да свалят от цената
bTV взривява ефира: Една дама ще избира между 20 кавалери в новата версия на Ергенът
Спасиха четирима български туристи, отнесени с падъл бордове навътре в морето край Лефкада
Аз отговарям за Десислава Атанасова за времето, когато е била в ГЕРБ, каза Бойко Борисов
От столичния бохем до всеотдайния баща: Мартин Елвиса показа порасналите си красиви дъщери
