×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Северна Корея е извършила изпитание на нова ракетна система
  • Румен Радев ще разговаря с Фон дер Лайен, Рюте и Макрон
  • Всеки четвърти българин не умее да окаже първа помощ при безсъзнание
  • Израел ликвидира новия шеф на въоръженото крило на "Хамас" при удар в Газа
  • Слънчев бряг и районът от Равда до Елените остават без вода днес
  • С дронове търсят изчезнала в Свищов жена
  • Пускат държавни ценни книжа за граждани без такси
  • Втора акула е забелязана край плаж в Гърция – тревога в Сароническия залив
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Община Бургас с важна информация за местните данъци и такси


Община Бургас с важна информация за местните данъци и такси
Към момента общинските каси работят, като се приемат плащания по просрочени задължения за минали години
11 Януари 2026, Неделя, 09:00 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Извършват се подготвителни дейности за годишното данъчно облагане

Общинска администрация уведомява данъчно задължените лица, че към момента се извършват подготвителни дейности за годишното данъчно облагане с данък върху недвижимите имоти, такса битови отпадъци и данък върху превозните средства за 2026г.

Това се прави чрез програмни продукти, собственост на МФ, които се обслужват от „Информационно обслужване“ АД и отнема технологично време.

Установените в Закона за местните данъци и такси срокове за заплащане на посочените задължения са следните: до 30 юни и до 31 октомври. Заплащането на задълженията за цялата година в срок до 30 април, носи отстъпка върху плащането в размер на 5 %.

Начисляването на задълженията за текущата 2026г. ще бъде извършено своевременно, както и в предходни години. При завършване на процеса и осигуряване на възможност за заплащане, на официалния сайт на Община Бургас http://www.burgas.bg, ще бъде публикувано обявление.

На посоченият сай, чрез личен ПИН код, ще могат да се правят справки и плащания, също така лицата ще получат съобщения за своите задължения и начините на плащане на хартиен носител или на посочен адрес на електронна поща.

Към момента общинските каси: Касов салон на ул. „Александровска“ № 83;  ЦИОГ ул. „Александровска“ №26; касите на ЦАУ „Възраждане“ к-с„Меден рудник“ до бл.26; ЦАУ „Освобождение“ к-с „Славейков“ до бл.49; ЦАУ „Изгрев“ к-с „Зорница“ бл.47; ЦАУ „Зора“ к-с „Лазур“, ул. „Перущица“ 67; ЦАУ „Долно Езерово“, работят, като се приемат плащания по просрочени задължения за минали години, които могат да бъдат направени до края на месец януари в евро или лева, както и с карта чрез ПОС терминални устройства.


В категории: Бургас


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
25
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Барселона с любопитен трансферен ход Барселона с любопитен трансферен ход 27/05/2026, Сряда 20:30 0
Тервел ИЛИЕВ Жълт код за Бургаска и още 10 области Жълт код за Бургаска и още 10 области 27/05/2026, Сряда 18:33 0
25
Коментара по темата
25.
До питащия само олигофрен!
12.01.2026 13:30:34
0
0
Водата на дебила му била скъпа и затова се къпел един път месечно?
Еми катиле, Бургаска област е най-голямата по територия, като площ и разстояния, но ти не си учил география... Язовир Камчия е отдалечена на 80 км от Бургас, като деровацията и Помпената станция Хан Крум изискват значителна поддръжка, за да дойде скъпоценната вода до задника ти! А сам разбираш, че огромните разстояния в пъти и хилядите километри водопроводна мрежа също изискват рехабилитация, струваща стотици милиони! И въпреки вложените и откраднати близо 460 милиона в мрежата на областта в последните години, ефекта е почти козметичен. Прати поздрави на Ганчо Тенев и Дебелия Шиши с мъпета си Цветанчо...

За данъците и ТБО, че ти били двойни, може да поспорим здраво, защото са вдигнати след близо 15 години замразяване с 25-40% в зависимост от квартала и зоната. Пример ти давам, щото видимо си недомаслен - във вилните зони около Банево от 8 лева за декар имот с постройка вече е 16 лева!!! 100% увеличение БАСИ!!!
В Лазур е около 40% и вече двустаен е 120 евро данък с такса БО... Направо да паладееш!
Но ти чистнико, искаш всеки ден да изхвърляш по два-три плика с отпадъци където си искаш и някой да ходи след тебе и да ти подгазува, щото ти имаш възпитание на клошар!
И още и още отговори, дано до края на годината ги осмислиш!
24.
Питам само?!
11.01.2026 17:52:00
0
11
Защо тротоарите в Бургас имат стърчащи плочки и кой носи отговорност за безопасността на пешеходците?
23.
Питам само?!
11.01.2026 17:50:46
0
10
Защо Бургас не е по-чист град – къде отиват парите за почистване и защо има боклуци навсякъде?
22.
Питам само?!
11.01.2026 17:48:12
0
10
От какво зависи, че водата и сметките за нея в Бургас са по-високи в сравнение с други градове?
21.
Питам само?!
11.01.2026 17:44:22
3
9
Защо за 2025 г. таксата за битови отпадъци и данъкът върху сгради в Бургас се увеличават двойно?
20.
До 18
11.01.2026 13:21:23
2
21
И данъци като тези в Токио да плащаме... резултата ще същия!
Причината?
Да кажем, че да не обидим някой... лошо управление на средствата!
19.
до 19
11.01.2026 13:15:30
4
26
малка корекция

"Бургас, най-добрият град за крадене"! –мотото на община герб!

Затова и го обичат толкова и са си сложили надписа точно пред очите си! А ние някога го обичахме, но го намразихме...
18.
килната калимявка
11.01.2026 13:02:08
1
14
"Бургас, най-добрият град за живеене"! –мотото на община герб!
17.
Андрешко
11.01.2026 12:31:02
15
12
Местните данъци и такса битови отпадъци са без промяна . Съвсем друг е въпроса ,че за претенциите на голяма част от коментиращите са изключително ниски. За да искаш качество на услугата като в богатите страни от Европа , трябва и да плащаш данъци и такси като европейците. Отстъпката от 5% е за цялата страна не е само за Бургас.
16.
Работа работа работа
11.01.2026 11:44:24
5
24
Бургас е градът с най-нисоките данъци и едни от най-ниските заплати в България.
Дали това е новина? Ми не е.Все пак 5 мандата Герб ни клати,оопс,извенете-"управлява". Последният пример със спекулативното повишение на билетчето на общинската фирма "Бургас бус", е симптоматично за отношението на местната власт към бургазлии.
Бизнесът в Бургас се задушава.Младите бягат.
15.
G04O
11.01.2026 11:27:16
6
26
Не се оплаквайте ! щом търпите кмета/криминал и кликата около него значи още може да Ви стрижат...търпете, нали сте мъже а не жени...панталони носите не поли... деееееебъъ и скапаните гробарско-ченгеджийско-циганската секта...яжте на двете прасета хуя сега...близахте им мъдетеза сол 15/20години сега ревете...що ?!!!!....га ядооте кифтеъта мълчахте..сега ривете.,..да ва иба и мъжете и нещастните селяндури.
14.
Юммм
11.01.2026 11:14:37
4
15
До 14: какви пет хиляди евро уе!?!? Във Виена е толкова заплатата, един от най-скъпите и с най-висок стандарт на живот град в Европа! Кой ще ти ги плаща тия пари тук!?!
13.
???
11.01.2026 11:12:19
3
34
Плащаме данъци, такси, зони, глоби... каква услуга получаваме ??? Всичко е разбито, мръсно, изоставено...все пари нямало! Тогава за какво ни е тази община??? Да генерира огрони разходи и безумни "проекти"?
12.
Работа, работа, работа
11.01.2026 10:53:38
2
27
Да станат заплатите европейски в частния сектор 5000 евро, не МРЗ масово в бизнеса и тогава баба Мина , ще сравнява МДТ в Европа и Бургас. То предприятия няма работещи с голям нает персонал, 30 години общинари и кметове един читав инвеститор не са докарали в Бургас.
Само димки хвърлят в регионалния печат, че привличат китайски и корейски инвеститори и Бургас е най- доброто място за живеене.
Иначе има бум на строителството, в комплексите празно място не остана, комисионните си вървят към определени джобове. Нали търтеите на държавната и общинска хранилка с големи заплати и те да се хранят , че са гладни.
11.
Bnews
11.01.2026 10:42:01
8
22
Тези дни и нощи няма сън нито в Зайчарника, нито в Кочината на Хотел Берлин, където сигурно вече са дочули лошите вести.

Кошмарни новини за Кочината!

Бойко Рашков се завръща като вътрешен министър и ще гони до дупка купуването на гласове и изборните измами в секциите по циганските махали, в които вършеят Пеевски и бандитите му. BNEWS научи ексклузивно от своите безупречни източници на най-високите етажи в държавата, че той вече е приел да бъде вътрешен министър в новия служебен кабинет. Кошмарите за Пеевски и Борисов не свършват дотук, защото служебен премиер ще бъде Андрей Гюров – подуправител на БНБ и единствен в постното меню пред президента, който няма връзка и не е на късата каишка на санкционирания по Магнитски за гранд корупция Делян Пеевски и неговия ортак Бойко Борисов. BNEWS пише за този тандем в служебен кабинет още от лятото на 2024 година, защото той ще е страшилище за зайците в Зайчарника и плъховете в мрачните подземия на хотел Берлин.
От законова и конституционна точка няма никакъв проблем Гюров да заеме поста, защото не е свален от позицията в БНБ си от органа, който го е назначил – Народното събрание.
Очаква се Пеевски и Борисов да се опитат следващата седмица да свалят Гюров от поста с гласуване в парламента, но това ще предизвика гръмовен резонанс в Европа и ще събере нови стохилядни протести пред Партийния дом, които този път могат да завършат с публичен линч на двамата Шишковци.
В момента вървят срамни пазарлъци на депутати от малките партии, на които емисари на Новото начало дават по 300 бона в евро, за да гласуват за махането на Гюров от БНБ. Това ще се случи много, много трудно, защото органът, който атакува Андрей Гюров е абсолютно компрометираната в България и Европа – КПК, която вече предизвика големи протести в София и Варна. Тази Комисия е лична бухалка на Пеевски и нейният шеф Антон Славчев трябва да освободи незабавно поста. Такова е искането от ППДБ и половината парламент заедно с цялото гражданско общество. Свалянето на тежко компрометираното лице Тони Балкони ще бъде поставен ребром като въпрос на Борисов още в първия работен ден на Парламента. Лидерът на ГЕРБ увърта за това и вече месеци се крие по кьошетата заедно със своите депутати и увърта за нележащото махане на Славчев.
Единственият шанс МВР да не попадне в лапите на Пеевски и изборите да не бъдат опорочени с чудовищни измами и манипулации е Андрей Гюров да стане служебен премиер.
Когато Бойко Рашков бе служебен министър на МВР преди 4 години изборите бяха най-честни откъм търговията с вот. Нямаше следи от зверското купуване на гласове по циганските махали, което е запазен патент на Делян Пеевски и Новото начало. Тогава цяла година ДПС реваха на умряло в парламента, че купувачите им на гласове са заловени пред изборните секции и на място, когато раздават парите на ромските тартори. Имаше разследвани и обвиняеми за търговия с гласове, които после Пеевски прикри и смачка делата им, когато се върна на власт през Сглобката. След това отмъстителният Пеевски тръгна да си връща на Рашков с измислени разработки на ДАНС и КПК с “пудели и пачки”.
Лошите новини за Пеевски и Борисов обаче не свършват дотук. Веднага след назначаването на служебен кабинет се очакват важни и окуражителни знаци от Вашингтон и Брюксел. Сигналът от Белия дом вероятно ще пристигне с назначаването на нов посланик на САЩ след дълго чакане вече повече от една година, в която Пеевски бе заграбил властта чрез купени избори. Именно Пеевски и сламеният му премиер Желязков да истинската причина за безпрецедентния. бойкот, който американците наложиха на нашите дипломатически отношения. Такъв прецедент и срив не е имало и по военно време.

Очаква се новият шеф в Посолството да придвижи финалния етап от дългоочакваната екстрадация на Делян Пеевски в САЩ, където предстои да бъде съден и да лежи за 20 години във федерален затвор за системно и брутално погазване и нарушаване на санкциите по закона Магнитски.
Пеевски може да бъде съден и по второ дело – по антимафиотския закон RICO за присвояването на 100 милиона щатски долара от американски граждани. Информация по скучая очаквайте в най-скоро време в най-четената от народа медия в социалните мрежи BNEWS.

Очакват ни непредсказуеми от социолозите избори. Ня тях е много вероятно нов политически проект (очаква се такъв на президента Румен Радев) да вземе пълно мнозинство от 121 мандата, а Пеевски е неговата мафиотска организация въобще да не се явят.
Без купените гласове вотът на Пеевски е минимален поради брутално ниския му рейтинг и огромните протести срещу него. На последните избори Новото начало на Шишкото успя да купи над 200 хиляди гласа или 80% от целия вот, който получи. Тогава Главчев и МВР организираха купуването на гласове чрез държавата и дадоха пълен съпорт на Пеевски и целия криминален контингент, който е част от мафиотската му организация. Няма как най-мразеният българин, който е под санкции за чудовищна корупция от Атлантическите сили, да бъде повече фактор в българския парламент. Съдбата на Пеевски ще бъде сходна с тази на Пабло Ескобар и Ел Чапо, завиха категорично източници на BNEWS от висшите политически кръгове в Лондон и Вашингтон. Очевидно, че и Бойко Борисов е решен да го последва.
10.
До баба Мина
11.01.2026 10:34:59
4
27
Излизай от общинския съвет и си търси работа на свободен принцип! Да те видим къде и каква работа ще си намериш, каква заплата ще получаваш и как (освен всичко друго) ще плащаш и данъци от 100 евро. В джоба ти са нашите пари, много са, не ги заслужаваш!
9.
Баба мина
11.01.2026 10:23:38
38
10
Най-безобразно ниските данъци в цяла Европа и в почти целия свят са в Бг. И в частност Бургас. Цените на имотите са колкото в София. Виждаме цени от по300-400-500 хиляди евро, а данъка под 100 евро. Пълен смях!
8.
Минету
11.01.2026 10:07:36
3
33
Скоро май ще заиграе "тоягата" на протеста и пред Общината! То няма нещо, което да не са вдигнали като цени, опитват се или тайно го правят. Данъците увеличени ли са? За този бърдак навсякъде в града ли? Ще ни избият бушоните и ще дойдем да ви искаме оставката и пред общината! Този калпав Общински съвет кого представлява, мафията ли?! Всички ( с много малки изключения) са едно! За какъв чеп сте там бе, кого представлявате???? Толкова ли сте продажни и безпринципни или сте много богати?! Като сте много богати излизайте от Общинския съвет, не ние да ви плащаме заплатите! Безпринципни хрантутници, заплатаджии!
7.
бясното куче Рашков
11.01.2026 10:03:24
3
13
Някой разбра ли от кога щ еможем да си платим местните данъци и такси? Утре мога ли да ги платя?
6.
От МДТ до 5
11.01.2026 09:59:56
3
8
Спокойно, след увеличението на местните данъци, отстъпката от 5% ще стане 25 лева.
5.
555
11.01.2026 09:56:58
5
34
Най-смешната община! 5% отстъпка за ЦЯЛА година данъци платени в общинската хазна на куп! Вие нормални ли сте? Данъка в Лазур 300лв - минус 5%, са 285л. Тоест някакви пикливи 15лв, и да ви изкихаме наведнъж данъците така ли? НИКАКВА ПОЛЗА! На тая беднотия и ниски заплати тука, изобщо няма да се занимавам, е там ако остане лев в най-крайните срокове! Минимум 10% трябва да е отстъпката, МИНИМУМ, за да има сметка човек да се лишава цял месец от много неща, за да си плати накуп данъци за цяла година. А не 15лв, то едно печено пиле на грил е 20лв бе ахмаци общинари!
4.
Винету
11.01.2026 09:56:14
5
28
Тая сграда няма ли кой да я приведе в някакъв по-нормален вид? Нека Баце да отпусне 1-2 златни кюлчета, защо се скръндзи..
3.
До 1
11.01.2026 09:45:29
4
28
С 50% повече от данъците във Варна.
2.
Българин
11.01.2026 09:23:06
3
25
Лешперите от МДТ сега като нямат какво да правят, да почнат да ченчят леФчета, кво се изслушват чакат магазините да им свършат работата
1.
Хаха
11.01.2026 09:05:29
5
35
Ай да видим герб кмета не ДАЛИ, а с колко е вдигнал данъка
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Психиатър: Радев сменя политическия сезон в ЕС, лудост е конфликтът с Русия Психиатър: Радев сменя политическия сезон в ЕС, лудост е конфликтът с Русия Ядрена война не може да се рискува, подчерта той, а за профила на успешния кандидат за президент изтъкна, че не може като Йотова да се среща едновременно с Айрън Мейдън и патриарха Бургас е най-доброто предложение за град-домакин на Евровизия 2027 Бургас е най-доброто предложение за град-домакин на Евровизия 2027 Градът се промени коренно като визия, като комуникации, а и всички най-после ще разберат, че на това място има изключително добре изградена инфраструктура, която може да работи ефективно на целогодишна база, подчерта проф. Драганов Банка отне имотите на бургазлия, 10 години тънат в мухъл и плесен (ВИДЕО) Банка отне имотите на бургазлия, 10 години тънат в мухъл и плесен (ВИДЕО) Съседи алармират за спешна намеса от Инвестбанк АД, която е собственик на сутерена и партерния етаж от сградата на ул. "Любен Каравелов" №8 Дара и "Бангаранга" вече са в класацията на "Билборд" Дара и "Бангаранга" вече са в класацията на "Билборд" След триумфа си на Евровизия хитът на певицата влезе под номер 90 в Global 200 сред най-слушаните парчета в целия свят Бургазлии се хванаха за гушите: Как се изкарват 2000 евро заплата Бургазлии се хванаха за гушите: Как се изкарват 2000 евро заплата Мрежата прегря от абсурдни и шокиращи предложения – от опитни мазачи до „с*кс машини“ и "дилъри" Лято 2026 в евро: Ето колко ще ни струва сянката по Южното Черноморие Лято 2026 в евро: Ето колко ще ни струва сянката по Южното Черноморие Флагман.бг направи подробна справка за цените на чадърите и шезлонгите седмици преди старта на сезона Д-р Боян Патов: Спешната медицина е математика на оцеляването Д-р Боян Патов: Спешната медицина е математика на оцеляването Началникът на Спешната помощ в МБАЛ „Сърце и Мозък“ в Бургас и Плевен поздрави колегите си в Деня на спешната медицинска помощ Vivacom GAME ON 2026 стартира супергеройски сезон с нова визуална идентичност и мобилна игра Vivacom GAME ON 2026 стартира супергеройски сезон с нова визуална идентичност и мобилна игра Новият сезон среща гейминг турнира с „Кало Змея“, а феновете ще събират точки в подкрепа на любимия си отбор Министерствата на туризма и МВнР ускоряват издаването на визи за чуждестранни туристи и работници за лято 2026 Министерствата на туризма и МВнР ускоряват издаването на визи за чуждестранни туристи и работници за лято 2026 Новият междуведомствен координационен механизъм цели да облекчи недостига на кадри в туристическия сектор и да улесни достъпа на посетители от пазари извън Европейския съюз Пролетна икономическа прогноза за ЕС: забавяне на растежа и повишена инфлация заради енергийния шок Пролетна икономическа прогноза за ЕС: забавяне на растежа и повишена инфлация заради енергийния шок
Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Премиерът очаква френски влакове до август, говори за модернизация на армията ни и за нови позиции за бившата съветска република Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Критиките към първия електромобил на италианците не стихват Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Цената на процедурите варира от 10 000 до 100 000 долара Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Правителството в Будапеща предлага мандат до осем години и започва спешни преговори в Брюксел за отблокиране на милиарди евро от европейските фондове Три интересни събития за деня на детето в Несебър Три интересни събития за деня на детето в Несебър Страхотна програма в Несебър  Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Промяната е свързана с тенденцията за по-голяма прозрачност на възнагражденията и по-добри условия на труд Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола До момента е известно, че са загинали поне 220 от новия щам на вируса, но това е публично обявената бройка. Неофицилано може и да са хиляди, смъртността при това заболяване е над 50 % Как се стигна до разпада на Куба Как се стигна до разпада на Куба Днес е в тотален разпад -  с хроничен дефицит на електричество, оголени търговски обекти, критична липса на медикаменти и безпрецедентен миграционен натиск България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика Според официалния мотив, представен на журналиста,  "една или няколко държави членки на Шенгенското пространство смятат лицето за заплаха за държавната политика или вътрешната сигурност" Стенли се присъединява към July Morning 2026 в Бургас Стенли се присъединява към July Morning 2026 в Бургас Бургас отново се подготвя за едно от най-емблематичните си летни събития – традиционното посрещане на изгрева с музика, свободен дух и рок енергия край морето
Дара Дара Бях на зверски режим, няма магия, а само работа и постоянство Виц на деня Виц на деня Директор яростно се чеше между краката и казва на заместника си:
- Трябва да уволним секретарката.
Заместникът също чешейки се:
- Отдавна трябваше да го направим...
Виц на деня Виц на деня Как действа алкохола при мъжете и жените:
Той - пие едно, две, три и забравя...
Тя - пие едно, две, три, че като си спомни..
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Гинеколог - човек, който търси проблеми там, където другите намират радости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори