Бащата на Сияна отказа номинация за „Човек на годината“ и призова БХК да награди убиеца й
Той припомни, че преди време убиецът на Андрей Монов беше предложен за отличието пак от Българския хелзинкски комитет
Публично оттеглям номинацията си за „Човек на годината“ на Български хелзинкски комитет. Това сподели във Фейсбук бащата на загиналата при катастрофа 9-годишна Сияна - Николай Попов.
„Благодаря, но не мога да бъда поставян до хора, които пряко или чрез свързани с тях лица са тормозили мен и семейството ми, както и са причинили смърт на деца!“, подчерта той и разказа как през през 2017 г. в гр. Плевен, откъдето е майката на Сияна, били нападнати от Камен Балбузанов – Куката, защото паркирали на място на улицата, което той смятал за свое.
„За първи път виждах този човек и бях потресен от наглоста и езика му. Изобщо не се замислих и след няколко часа Камен – Куката беше в ареста. В местната полиция имаше сериозна съпротива да го задържат. Дори ме попитаха защо не съм освободил мястото на Балбузанов – „той много си го харесвал“. Това не ме отказа и показах на Куката къде му е мястото“, пише Попов.
„След време ме срещна на улицата и ми се извини. Хората с мен бяха безкрайно учудени от това негово действие. Никога не се страхувам, особено когато знам, че справедливостта е на моя страна. След това този местен дерибей прекара няколко години в затвора. Такива хора се плашат, когато им се противопоставиш“, коментира той.
„Този човек тормозеше и рекетираше цяла една област. Никой не споменаваше даже името му на глас.Зад него беше местната полиция. Трябваше да го арестуват полицаи от София. Част от бандата на Куката е Марио Бировски – Бокса. Неговата съпруга Владислава Цариградска е съдия в Окръжен съд – Плевен. Цариградска прикрива фамилията си по мъж точно заради личността на съпруга си“, уточнява бащата на Сияна.
„Не зная как е възможно да си съдия, а мъжът ти да участва в схеми с Куката. Същата тази Цариградска е „Човек на годината“ за 2024 г. И сега тя ще ме оценява. Не, мерси – в конфликт на интереси сме“, подчерта той.
„В същото време не пропусна да ме нападне в координираната атака след поисканата оставка на съдия Захарова. Явно семейството ѝ има за какво да ми мъсти. Преди време убиецът на Андрей Монов беше номиниран за „Човек на годината“ от същата организация. Благодаря ви! Отстранете ме от тази награда! Дайте я на убиеца на Сияна, който същата тази съдебна система утре може да изкара герой. Явно затова той е усмихнат в съда“, коментира Попов.
Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година
Созопол гледа към Куба: Общи културни инициативи могат да доведат нови туристи в града
Несебър сменя старите печки безплатно до 2029 г., 900 домакинства вече кандидатстваха
БДУ открива академичната 2026/2027 година на 21 септември
Мариана Векилска се преобрази покрай сватбата на дъщеря си
Прокълнатото злато на Родопите и легендата за Емин ага
Хороскоп за септември: Ето най-късметлийския ден за всяка зодия
Слънчево изригване удари радиовръзките на Земята, NOAA отчете ниво R1
Съдът отсече за Кръв и чест: Ивайло Колев остава зад решетките, баща и син излизат срещу гаранции
Нетаняху с шокиращо разкритие: Иран се е опитал да убие един от синовете ми
Бивш топ полицай влезе в затвора
Предстои международен детски футболен турнир "Купа Черно море" в Несебър

Когато тоя пардухъл Попов, яди кИфтета с Боко и ГРОБарската му партия, пътищата и законите бяха “най-добрите”!
Знам, че българската рая е проста като вожда си. Я се разтършувайте из нета и ще намерите снимки на въпросния Попов как пляска на тиквата по време на ГРОБаджийските им сбирки! След като каруцата се преобърна, друга песен пее.
Какво ми го хвалите?
Родителите на убити деца са стотици и хиляди. Защо само този ни показват? От ГЕРБ ли е?
Ох Владислава....ох душко....много съм ти навит....ша ти изям сладкото епилирано пуси....
ША ТА СКЪцАМ....!!!