Почина легендарен вратар
Неговите ръце като клещи направиха „Милан“ велик с безброй победи през 50-те години
Италианският "Милан" отдаде почит на бившия вратар Лоренцо Буфон, който почина на 95-годишна възраст, съобщава агенция ДПА.
Буфон печели Скудетото пет пъти с тима на "Милан" през 50-те години на миналия век. Играе за Дженоа и по-късно за Интер, където отново печели титлата в Серия А през сезон 1962/1963, преди да завърши кариерата си във Фиорентина.
Роднина на друг бивш италиански вратар Джанлуиджи Буфон, известен с хватката си, определяна като „клещи“, той играе за „адзурите“ на Световното първенство през 1962 година в Чили и участва в 15 мача на националния тим.
От Милан написаха в публикация в социалните мрежи: „Неговите ръце като клещи направиха „Милан“ велик с безброй победи през 50-те години. Великолепният Лоренцо - добър човек с голямо росонерско сърце, ни напусна. С голяма емоция се сбогуваме с Лоренцо Буфон и почитаме паметта му.“
Буфон прекара три сезона в "Интер", записвайки 89 мача с екипа на „нерадзурите“.
„Изказваме най-дълбоките си съболезнования за кончината на Лоренцо Буфон и сме солидарни със семейството му и целия футболен свят в този момент на траур“, написа клубът в социалната платформа "Екс".
От коя зодия са най-големите флиртаджии според астрологията
Класическа рецепта за домашна рибена чорба с наситен аромат
Български ас подписа с Галатасарай
Какво означава, ако любимото питие на мъж е ракия
Линдзи Вон едва не изгуби крака си след тежкото падане на Олимпиадата
Лесна рецепта за домашна шоколадова торта с пухкав блат и нежен крем
Путин: Враговете ни знаят как може да приключи ядрена атака срещу Русия
72 тигъра загинаха след зараза с вирус
Тежката употреба на алкохол увеличава риска от рак на дебелото черво
Коя зодия ще има лош късмет през март
България може да поеме водеща роля в доставките на американски LNG за Украйна и региона
Голът на Алехандро Пиедраита срещу Славия взриви Европа, руска медия го сравни с Меси и Роналдо
