×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Електрическо въздушно такси започна тестове в Ню Йорк
  • Мъж се е барикадирал в гараж "Земляне" в София
  • Заради риск от силен трус, Санторини въвежда извънредни мерки
  • Разбиха група джебчии в Стара Загора
  • Тръмп поиска уволнението на американския водещ Джими Кимъл заради шега по адрес на Мелания Тръмп
  • Ново заседание по делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов
  • Поредно заседание по делото „Дебора“
  • Остават броени дни преди началото на най-грандиозното спортно събитие у нас - Джиро д’Италия
  • Новото предложение за задължително обучение на шофьори, хванати с алкохол или наркотици, цели да намали повторните нарушения. Според Красимир Георгиев, обаче, мерките може да не са достатъчни за промяна на поведението на водачите.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

"Унижение за левицата" или "отговорно поведение": Политически реакции след оставката на Киселова


"Унижение за левицата" или "отговорно поведение": Политически реакции след оставката на Киселова
Досегашният председател на НС се оттегли от поста
29 Октомври 2025, Сряда, 13:31 ч.
Автор: Емел МАХМУД

За председател на 51-вото Народното събрание е избрана Рая Назарян от ГЕРБ-СДС

Управляващите обясниха оттеглянето на Наталия Киселова като председател на Народното събрание с коалиционна култура и гарантиране на обществена стабилност. Опозицията видя в този акт унижение за левицата и жертва за оставане във властта. 

След вчерашното решение на Съвета за съвместно управление за въвеждане на ротационно председателство на парламента, Наталия Киселова обяви, че днес е подала заявление за оттегляне от поста председател на парламента. След това за председател на 51-вото Народното събрание беше избрана Рая Назарян от ГЕРБ-СДС.   

Може би новината от днес е че няма да има предсрочни парламентарни избори, заяви председателят на парламентарната група на "БСП-Обединена левица" Драгомир Стойнев при обсъждането на процедурните правила за избор на нов председател на парламента. Точно преди влизането в еврозоната, преди приемането на държавния бюджет, страната ни ще има редовно и стабилизирано правителство и парламентарно мнозинство. Това е резултатът от тежко решение, което "БСП-Обединена левица" взе, каза Стойнев.

Съвместното управление е стабилно, именно БСП е стабилизиращият фактор в него, вярвам, че партньорите го разбират, заяви той. Да, ще платим цена, но тази цена е партийна, а не национална, коментира Стойнев и посочи, че цената за Наталия Киселова е лична. Един достоен професионалист, един широко скроен, стоящ близо до хората човек, един диалогичен политик, отстъпи, за да гарантира не правителствената, а обществената стабилност, отбеляза той. Когато през януари станем официално част от еврозоната, ще трябва да посочим, че именно Наталия Киселова пое лична отговорност и решително отхвърли опита процесът по присъединяване към еврозоната да бъде забавен или отложен, това е достатъчно, за да ѝ благодарим, заяви Драгомир Стойнев. Той коментира, че един сравнително нов човек в политиката спаси усилията на много дългогодишни политици да завършат процеса на пълна евроинтеграция на България. По думите му БСП, като най-старата и демократична партия, е показала, че е на нивото на изискванията, които реалността представя пред държавата ни.

Не съм съгласен, че няма да има предсрочни парламентарни, репликира го Петър Петров ("Възраждане"). Напротив, ще има, защото БСП излъга своите избиратели, че ще бъде увеличена минималната работна заплата, а всъщност се оказа, че от БСП сте се съгласили увеличението да бъде орязано с 30 лева, посочи той. Петров коментира още, че БСП са се съгласили да не се увеличава обезщетението за майчинство за втората година на детето. БСП излъга своите избиратели, защото обясняваше как няма да бъдат увеличавани осигуровките, а се оказа, че именно БСП се е съгласила да се увеличат осигуровките на работещите с 2% в бюджета за 2026 г., каза още той. Именно за такива лъжи от БСП, която си жертва собствения председател на НС, за да остане във властта, именно затова в най-скорошен момент ще има предсрочни парламентарни избори, смята Петров. БСП няма да влезе в парламента, защото този, когото пропуснахте да споменете – Румен Радев, ще ви вземе всички избиратели на следващи парламентарни избори, допълни той.

С тези заклинания доникъде няма да стигнете, отговори му Стойнев. Той посочи, че това е възможен бюджет и тепърва ще има дебати. Веднъж завинаги на тази държава ѝ трябва политическа стабилност, да имаме една нормална бюджетна процедура, посочи той. Това, което го казвате, особено за осигуровките, е хубаво, допълни Стойнев.

Костадин Ангелов (ГЕРБ-СДС) коментира, че днес е един голям ден, в който дават пример на цялото българско общество какво значи коалиционна култура. Тук е мястото да поднесем благодарностите от името на нашата парламентарна група на Киселова за отговорното поведение и за всичко онова, което направи да ръководи това Народно събрание, и на групата на БСП за отговорното отношение и за издигането на коалиционната култура на изключително високо ниво, заяви Ангелов. Днес наистина е един добър ден за българската демокрация, заключи той.  

Йордан Иванов от "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) коментира, че изказването на Стойнев е било лицемерно, защото левицата е подложена на тежко унижение - нещо, което мандатоносителят в хода на годините е правил с почти всичките си партньори. Иванов поиска отговори от мандатоносителя - ГЕРБ-СДС, на няколко въпроса. Имаше атака към министъра на вътрешните работи Даниел Митов - нищо не направихте, какво стана с атаката към социалния министър Борислав Гуцанов, или единственият проблем, който разрешавате днес, е че "председателят на парламента няма да ходи на празника на марулята", коментира Иванов. Българското общество трябва да знае управляващата коалиция докъде е стигнала с разрешаването на проблемите с отдадените на концесия министерства, допълни той.

Днес ние говорим за държавност, тази дума за вас винаги ще остане чужда, защото на първо място винаги поставяте политическите интереси, отговори Костадин Ангелов на депутата от ПП-ДБ. 

Божидар Божанов (ПП-ДБ) изрази опасения, че управляващите говорят за "държавност с главно Д" и се крият зад клишета, докато "заравят държавата в задния двор на хотел „Берлин“.

Любен Дилов (ГЕРБ-СДС) поиска Божанов да опише как си представя алтернативата, след като опозицията иска това управление да падне. Някъде в този парламент раздават ли пари за споменаване на името на Пеевски, попита още Дилов. То няма по-голяма реклама за този човек от вас, и ако вие не взимате пари да го споменавате постоянно, има две обяснения - едното е, че сте глупави, другото е, че го правите от любов, коментира той.     

Надминавате по театралност вашия председател г-н Борисов, така че поздравления за това, отговори му Божанов. Нелепо и безотговорно е, докато 12 години предавате на Пеевски всички инструменти на репресивната власт в тази страна, да излизате тук и да казвате: „Ама вие му правите реклама“. Не, ние не му правим реклама, ние посочваме проблема, допълни той.

Асен Василев (ПП-ДБ) посочи, че в проекта на бюджета на Националната здравноосигурителна каса няма нито една стотинка и дума за младите медици. Той отбеляза, че в проекта на бюджет на държавното обществено осигуряване минималната работна заплата не е съобразена с текущото законодателство. И тук, колеги от БСП , бих ви разбрал, ако подложите г-жа Киселова на унижението да я махнете като председател, ако бяхте защитили интересите на българските граждани, но вие предадохте и г-жа Киселова, и българските граждани, и ще си понесете срама за това, заяви Василев.

Йордан Цонев ("ДПС-Ново начало") коментира, че когато бюджетът излезе приет от тази пленарна зала, тогава ще говорят кой кого е излъгал, предава Дарик.


В категории: Политика


17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Президентът Илияна Йотова свика парламента Президентът Илияна Йотова свика парламента 28/04/2026, Вторник 08:35 2
Тервел ИЛИЕВ Кой празнува имен ден на 28 април Кой празнува имен ден на 28 април 28/04/2026, Вторник 07:59 0
17
Коментара по темата
17.
R.I.P.
29.10.2025 22:15:20
0
3
БСП е минало. Толкова продажни и нехигиенични особи в БСП никога не е имало. Цяла структура напуснахме от тях след като зафиров подкрепи еврото. Мижитурки
16.
Мъчно ми е за Румен Боташки
29.10.2025 19:14:37
2
2
Избори в следващите месеци са въпрос на политическо оцеляване за Радев.
Обаче изборите се отлагат и Радев за камила ходи по Арабско...
Той започва да си дава реална сметка, че след като изтече мандатът му, до 3-4 месеца ще падне огромният президентски ореол, който носи сега, и го очаква онова, което постигнаха всички български президенти, които се опитаха да направят партия след слизането си от президентския пост – 2% от гласовете на избори. Речите на Радев са добре написани, със засукани фрази, които емоционално влияят на хората, но ако ги прочетем и превърнем в един ред – той казва, че иска избори веднага...
15.
Ояден Ббитко
29.10.2025 18:42:29
1
2
Бойко Борисов е некоронованият цар на територията, ръкоположен от Германия. Много българи не харесват монархията, но имат слабост към грубата и просташката диктатура. Народът е дълбоко и невъзвратимо чалгализиран!
14.
Разпорая Надебелян
29.10.2025 17:55:16
3
5
Е рядко противна селянка и знае с кой да се еве и за това е толкова пробивна и разполага с пари и висок пост отново. Това е дъно за държавата такова същество да е председател на парламента. ГРОБ са вредни, много вредни за България...
13.
Пешо
29.10.2025 17:46:19
2
5
А бе направо си е унижение. Борисов се ядоса на Пеевски, ама оня хо е хванал за топките и ... отнесе го БСП.
12.
С директният отказ за референдум
29.10.2025 17:39:56
5
4
внесен от Президента,без да го даде на правната комисия и на депутатите в зала,Киселова надскочи своите пълномощия и стана неудобна за Служебен министър председател на Президента и Левицата.Освен това е от антуража на Плевнелиев и е от гражданската квота и пераде БСП-ОЛ.
11.
Значи
29.10.2025 17:19:30
3
6
Идват избори
10.
Крум
29.10.2025 16:53:47
2
5
Това е Ала-Бала във връзка с президентските избори. Когато председателят на НС е корумпиран,какво е значението от коя партия ще е. За премиер е същото.
9.
Ало
29.10.2025 16:16:49
2
9
БСП са жалка история!
8.
пенсионер
29.10.2025 15:59:19
2
8
Кариеристите от БСП ОЛза да си запазят престоя в парламете като за последно отрязаха главата на Корнелия .Предсрочни избори ще има наред с тях ще има разследване на предатели ипредаване в ЦСЗ .
7.
Беата
29.10.2025 15:57:22
2
12
Да допуснеш такова Падение е свързано с липса на Достойнство
6.
и какво?
29.10.2025 15:27:35
2
15
Да не би така да се повиши доверието към Парламента?Една безлична фигура се сменя с друга...няма разлика,само дето едната е руса,а другата-с анцуг.
5.
Добри
29.10.2025 15:21:32
4
11
Корнелия доста понижи електоралната подкрепа за БСП през годините. Не по своя вина, а просто електората и беше на преклонна възраст. Сегашното ръководство от "бизнесмени", като Киро Добрев, направо я занули за 10 месеца. И това е лошо, защото на всяка държава и трябва партия с леви идеи. И не мислете, че Израждане са алтернатива. Те не са лява партия, а поклонници на Путин и плащането в рубли.
4.
ДАА
29.10.2025 14:46:17
2
23
Прасетата употребиха тази женица, сега поставиха на нейно място едно друго недоразумение (също като ПКП и "юристката" от Дулово). В стремеж да се конкурира примерно с настоящата вицепрезидентка на бъдещите избори за президент или да бъде инсталирана за сламена министър-председателка,също като Желязков.
3.
Аут
29.10.2025 14:42:59
2
16
Тия могат да се наредят до Воля и останалите безгръбначни използвани и претопени
2.
Хаха
29.10.2025 13:57:07
5
24
Левицата отдавна е показала, че няма против да бъде унижава, стига да е във властта

Първанов беше избиран с гласове на ДПС на Доган.
После направиха коалиция с ДПС и царя.
После пак, че дори и ярешника орешарски, предложи Делян пеевски шиши, за шеф на ДАНС

И т.н. и т.н.

Жалко, че българина е глупав и късопаметен, иначе отдавна да бяхме забравили за БСП.
1.
Димо
29.10.2025 13:44:17
4
35
Тая женица я употребиха толкова цинично ! Щото гнусните лапачи от БСП ще продадат майка си и баща си ! Нали си знаят че им е за последно ! Отврат !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мотористи готвят протест заради по-скъпа "Гражданска отговорност" Мотористи готвят протест заради по-скъпа "Гражданска отговорност" Собствениците на мотори настояват за избор и прозрачност при определянето на цените на застраховката Доц. Георги Димов: Иран предизвика голяма криза, морските империи губят войната за проливите Доц. Георги Димов: Иран предизвика голяма криза, морските империи губят войната за проливите Доналд Тръмп не води луда политика, но убиват хора в името на това в САЩ да живеят по-добре, коментира той Голово шоу в Пазарджик: Черноморец победи „Хебър“ с 1:3 в зрелищен мач Голово шоу в Пазарджик: Черноморец победи „Хебър“ с 1:3 в зрелищен мач „Акулите“ демонстрираха ефективност в атаката с голове на Желязков, Добрев и Петков Нов удар по производител на синтетичните наркотици в Бургас: разбиха му лабораторията за метамфетамин Нов удар по производител на синтетичните наркотици в Бургас: разбиха му лабораторията за метамфетамин Полицията в Бургас задържа 38-годишният рецидивист Семейството, което показва, че мечтите нямат граници гостува в Бургас, за да представи вълнуващата си книга Семейството, което показва, че мечтите нямат граници гостува в Бургас, за да представи вълнуващата си книга Те са едни от най-известните български пътешественици, а новата им книга е страстен разказ за изпитания, за вътрешни съмнения, за преодоляване на препятствия и за истинския смисъл на пътуването Ужасна катастрофа на магистрала „Тракия“: Тир излетя от пътя след сблъсък с лека кола Ужасна катастрофа на магистрала „Тракия“: Тир излетя от пътя след сблъсък с лека кола Единият от шофьорите дал положителна проба за наркотици Бойко Борисов отговори на Вежди за девойката: Бих ли допуснал някой друг да решава кой да е в листите Бойко Борисов отговори на Вежди за девойката: Бих ли допуснал някой друг да решава кой да е в листите На националната среща в Пловдив присъстват областните координатори, бивши и настоящи депутати, ексминистри, кметове и други знакови фигури Съдия зове за промени в закона, за да не е ВСС магнит за службогонци и прокурорите да не са на каишка Съдия зове за промени в закона, за да не е ВСС магнит за службогонци и прокурорите да не са на каишка Не бива главният прокурор да има влияние върху кариерата им, подчерта той Цветан Цветанов: Народът избра Радев, защото е жертва на статуквото, но зрее социално напрежение Цветан Цветанов: Народът избра Радев, защото е жертва на статуквото, но зрее социално напрежение  Дефицитът е 6% от БВП, а политиците казват, че трябва да е до 3 на сто и разходите трябва да бъдат орязани, обясни той Флагман.бг разкри строителния фараон Пилипенко, той взе пари за 160 апартамента на зелено в Бургас и ги заряза на Акт 14 Флагман.бг разкри строителния фараон Пилипенко, той взе пари за 160 апартамента на зелено в Бургас и ги заряза на Акт 14 Продължават преговорите между едноличната му фирма "Дисконт 29" и възложителя на незавършения жилищен комплекс "Ариа 2" в новия бургаски кв. Хоризонт, но засега без резултат
Нискотарифни авиокомпании намаляват полетите заради скъпото гориво Нискотарифни авиокомпании намаляват полетите заради скъпото гориво Затварянето на Ормузкия проток води до рязък скок в разходите за гориво и рискува увеличаване на цените на билетите Тръмп отхвърля иранското предложение за мир – липсва основният въпрос за ядрената програма Тръмп отхвърля иранското предложение за мир – липсва основният въпрос за ядрената програма САЩ и Иран остават в задънена улица, въпреки усилията за преодоляване на различията - Пакистан продължава да посредничи Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада" Емили Блънт: Страхувах се от Мерил Стрийп, докато снимах „Дяволът носи Прада" Разбира се, двете звезди по-късно успяват да изградят приятелство по време на снимките на първия филм и създадоха един от най-иконичните киноленти на всички времена След силен вятър един човек загина, а трима са ранени  След силен вятър един човек загина, а трима са ранени  Бурният вятър в Румъния доведе до инциденти, щети в 72 населени места и прекъсвания в електрическото захранване Лавров за Зеленски: Мопс срещу слон! Лавров за Зеленски: Мопс срещу слон! В тази класическа история малко куче лае силно по по-голямо животно, за да привлече вниманието му Иран иска отлагане на преговорите за ядрената програма, ако САЩ са съгласни - отварят Ормузкия проток Иран иска отлагане на преговорите за ядрената програма, ако САЩ са съгласни - отварят Ормузкия проток Предложението е било отправено чрез посредниците от Пакистан САЩ удари лодка заподозряна за наркотрафик в Тихия океан, трима души загинаха САЩ удари лодка заподозряна за наркотрафик в Тихия океан, трима души загинаха Южното командване твърди, че съдът е бил свързан с нелегална търговия, но доказателства не са представени публично Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Непалска драма в България: Млад работник издъхна за дни от скоротечен рак Съпругата и детето му останаха на хиляди километри – шенгенските визи не дойдоха навреме Стрелба във Вашингтон: Доналд Тръмп и Мелания бяха евакуирани Стрелба във Вашингтон: Доналд Тръмп и Мелания бяха евакуирани Заподозреният, когото Тръмп описа като „болен човек“, е арестуван Тръмп отмени мирните преговори с Иран Тръмп отмени мирните преговори с Иран В пакистанската столица днес трябваше да пристигнат емисарите Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, за да разговарят представители на Иран
Вежди Рашидов за ГЕРБ Вежди Рашидов за ГЕРБ Нова звезда, някаква девойка, командва и кадрува в ГЕРБ Виц на деня Виц на деня - Какви са ти отношенията с нея?
- Какви отношения бе? Женени сме...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, ако замина в командировка, ти какво ще правиш?
- Ами, каквото и ти!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Средна класа е когато банката ви отказва кредит, поради нисък доход, а държавата - помощи заради висок.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори