Жечо Станков и депутатите от ГЕРБ в ключов разговор с кметовете от региона
Разговорът е иницииран от Областната структура на ГЕРБ в Бургаско
Работна среща с кметовете на общини от региона проведе днес областната структура на ГЕРБ в Бургас, съобщават от пресцентъра на партията. В дискусията е взел участие и министърът на енергетиката Жечо Станков, областният управител Владимир Крумов, както и народните представители Андрей Рунчев, Галя Василева и Станислав Губеров.
Разговорът е преминар под знака на дълбок анализ на актуалната политическа динамика в страната и нейното отражение върху изпълнението на ключовите управляващи политики на местно ниво, уточняват от пресофиса на ГЕРБ.
Представителите на партията категорично са подчертавали, че само при наличие на "последователна и целенасочена координация между централната власт и общинските администрации е възможна реализация на значими инфраструктурни проекти."
Акцентирано е ясното поемане на политическа отговорност от всички партньори в националното управление. Очертани са и конкретни механизми за усъвършенстване на оперативното взаимодействие между министерствата и общините от региона, включително ускоряване на процедурите по финансиране и административна обезпеченост на приоритетни обекти. Припомняме, че през седмицата кметът Димитър Николов подчерта, че държавата бави над 26 млн.лева плащания към общинския бюджет.
Какво задължително да имате на трапезата за Никулден
Танкер „Kairos“ е без капитан, изоставен от турски влекач край Ахтопол
Здравко от Ритон е в болница след падане от високо
Бургас грейна в празнична магия с детски фестивал „Зимни празници“
Ахтопол постави вълшебно начало на коледните празници!
Наводнение в къмпинг „Арапя“ след пороя
19-годишен дрифтьор с Мерцедес лети с 300 км/ч по Околовръстното, избяга в Дубай след разкритие
Седем дела срещу OpenAI: Семейства твърдят, че ChatGPT е допринесъл за психични сривове и самоубийства
Рецепта за пълнена скумрия с орехи за Никулден
След рекордна година на поскъпване на имотите, сделки и цени натискат спирачка
Любен Дилов-син: Готови сме за нови избори, но трябва да помислим и за държавата
