×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Инж. Любомир Качамаков е новият председател на Камарата на строителите в България
  • Софийският университет чества своя патронен празник
  • Честваме имената, съхранили светлината на словото
  • България засилва мерките срещу домашното насилие
  • Турция въвежда нов план за борбата срещу насилието над жени
  • Единствената петролна рафинерия в Сърбия спря работа
  • Лекари призовават за строг контрол върху антибиотиците заради растящата резистентност
  • Девет деца са убити при пакистанска атака в афганистанска провинция
  • Първият евробюджет на страната влиза на второ четене в парламентарни комисии
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Певицата от ерата на фолка Весела стана детска учителка


10 Октомври 2025, Петък, 17:01 ч.
Автор: Флагман.бг

Ако не бях певица, щях да бъда моден дизайнер, споделя изпълнителката на хита „Палаво око“

Попфолк звездата от ерата на чалгата през 90-те години - Весела е направила рязък завой в живота си - в момента е студентка трета година по специалността „Предучилищна педагогика“ и е госпожа в детската градина.

„Бакалавър учител ще съм. Винаги съм искала да уча висше образование, но нямах възможност. Започнах да пея много млада. В началото на кариерата ми имах толкова много ангажименти, че нямах време за обучение. Сега, откакто имам дете, разполагам с повече време и реших да запиша нещо. Трета година съм в Тракийския университет. Ходя на лекции, редовна съм, пиша теми, чакам оценки – минаха ми изпитите“, споделя Весела.

Тя избира специалността именно покрай отглеждането на сина си. „Мислех, че е доста по-лесно да се гледа дете. Той е малко инат – опитвам всякакви подходи. Така реших, че ако уча педагогика, ще науча неща, полезни за мен като родител – повече за възпитанието и развитието на децата“, казва певицата. Синът ѝ е на 8 години и вече е второкласник. „Ходи на занималня, а вкъщи го карам да чете допълнително. Четенето много му се удава, баща му му помага с математиката. Но и той много хубаво пее – мечтата му е да стане певец като мама“, добавя Весела. Макар да смята, че пеенето не е най-добрият избор за кариера, тя го насърчава да развива интересите си.

"Съветвам го да има и друга професия. Записала съм го на уроци по пиано – аз така и не се научих да свиря, а ми беше голяма мечта. Ще видим дали интересът му ще се задържи. Много хубаво рисува, ходеше и на уроци по рисуване, както и на народни танци. Определено е артистичен като мен. И аз обичам да рисувам, да пея, да правя дизайни на дрехи. Много от сценичните ми костюми са по мои модели, но се справям и с ремонтите доста добре. В случай че не бях певица, бих била дизайнер на дрехи. Или архитект. Като строителен техник изучавах архитектура и много ми беше интересно.“

Макар напоследък да избягва прожекторите, Весела продължава да пее и да радва феновете си. “Продължавам да се занимавам с това, с което винаги съм се занимавала – ходя по участия. Само докато бях бременна си дадох почивка. Преди време, когато напуснах „Пайнер“, бях категорична, че няма да се занимавам повече с музика. В един момент стана доста скъпо – продуцентът поемаше разходите, но после трябваше сами да плащаме клиповете. Работехме цяла година, за да снимаме един клип. Тогава си казах, че спирам. Но почитателите ме канеха на участия и разбрах, че това е моят път, моето призвание. По професия съм строителен техник, но никога не съм го работила.“

Весела често пее в София и Пловдив, както и по събори, където изпълнява и народна музика. „Сега ще имаме участие с Радо. С него се сприятелихме по-късно, но той много ми е помагал – и в избора на песни. Ще съм специален гост на Екстра Нина за 30-годишния ѝ юбилей на сцената на 5 декември! Ще гостувам и при Цветелина – с нея, с Мира, Валя и Соня Немска си останахме много близки“. Весела вярва, че новите изпълнители са важни за жанра. “Има много добри певци в народната музика – качествени, талантливи и искрено се радвам за това.“ Преди две години направих много хубава песен, която се получи страхотно. Сега подготвям две нови – едната е малко по-кахърна, а другата е купонджийска. Скоро ще снимам и клип“.

“Караме колела, ходим в парка. Не обичам фитнеса, но всеки ден изминавам по 10 километра пеша. Кола почти не използвам. Обичам бързото ходене и упражненията на открито. Не правя диети. Суетна съм, но не обичам козметични процедури – мисля, че по-хубаво от природата няма. Младостта идва отвътре – чрез хармония, чист въздух и спокойствие“.

Преди си мечтаела със семейството й да има малка къщичка на село. После обаче купили място във вилна зона до Хасково и сега живее там. „Обожавам да садя цветя – тази година засадих краставици и домати. Родиха се пет краставици, а доматите бяха колкото орехи – първа реколта! От една година сме там и приложих накрая образованието си – хванахме се с моя мъж и сами направихме доста неща. Докато чакаме майсторите“, казва тя. Признава си, че е домакиня и обича семейния уют. Харесва й да готви. Когато има време и вдъхновение, прави по 2-3 ястия на ден. Избягва сладкото, но на малкия често прави лазаня, спагети, супички и яхнийки.

Източник: Телеграф


В категории: Лайфстайл


1
Коментара
Флагман.БГ Почина легендарен вратар Почина легендарен вратар 25/11/2025, Вторник 19:03 0
Флагман.БГ Нова фатална катастрофа в България Нова фатална катастрофа в България 25/11/2025, Вторник 18:19 0
Флагман.БГ Синоптици алармират за Бургас за утре Синоптици алармират за Бургас за утре 25/11/2025, Вторник 17:39 0
1
Коментара по темата
1.
ХХХ
11.10.2025 09:14:40
0
0
Нещо за клозетните навици на Г-жата ???
Да е жива и здрава.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нова фатална катастрофа в България Нова фатална катастрофа в България Почина 60-годишен мъж Приятелка от Япония ми сподели тайната си за естествен колаген Приятелка от Япония ми сподели тайната си за естествен колаген Домашната смес за сияйна визия, поддържа кожата хидратирана Стана ли голям скандал с Малко Българско Училище в Чикаго? Стана ли голям скандал с Малко Българско Училище в Чикаго? И колко е разочарована българската диаспора от генералния ни консул Светослав Станков Дискусия за превенция на детски бракове и раждания ще се проведе в Бургас Дискусия за превенция на детски бракове и раждания ще се проведе в Бургас Активната подкрепа допринася за създаването на среда, в която младите момичета могат да бъдат информирани, подкрепени и предпазени  Младежи със специални нужди се впускат в подводно приключение Младежи със специални нужди се впускат в подводно приключение Фотографът Пламен Вукадинов дава възможност на хора с различни увреждания да опознаят магията на морските дълбини Стряскащи данни за домашното насилие в Бургас, над 140 жени са потърсили помощ за година Стряскащи данни за домашното насилие в Бургас, над 140 жени са потърсили помощ за година 25 ноември е Международният ден за елиминиране на насилието срещу жените. За съжаление обаче у нас случаите продължават да растат Първа версия за трагедията с три смъртни случая на Околовръстното в Пловдив Първа версия за трагедията с три смъртни случая на Околовръстното в Пловдив Изпуснат телефон и секунда разсеяност на шофьора на ТИР-а са вероятната причина за катастрофата Държавата отваря път към покупка на „Лукойл“? Държавата отваря път към покупка на „Лукойл“? Този въпрос си задават мнозина, след предложение лимитът за държавни гаранции по Закона за ББР да скочи от 1.75 млрд. евро до 3.75 млрд. евро Пиленцата от Монако организират „Курс по лукс“ Пиленцата от Монако организират „Курс по лукс“ Ентусиасти броят по 5 бона за „обучението“, което ще се проведе край Френската ривиера Извънредно! Украйна се съгласи на плана за мир на Тръмп Извънредно! Украйна се съгласи на плана за мир на Тръмп Този развой на събитията е очакван, но засега информацията не е съвсем официално потвърдена, защото идва от цитиран от CNN анонимен източник 
Изкуственият интелект измами стотици туристи с несъществуващ коледен базар в Бъкингамския дворец Изкуственият интелект измами стотици туристи с несъществуващ коледен базар в Бъкингамския дворец На изображенията се виждат заснежени сергии и трибуни зад портите на двореца Гей бракове, сключени в държава членка на ЕС, вече ще трябва да бъдат признавани в целия блок Гей бракове, сключени в държава членка на ЕС, вече ще трябва да бъдат признавани в целия блок Отказът да бъде признат брак между двама граждани на ЕС противоречи на нашите закони, заяви Европейският съд Световна звезда прибра 2 млн. долара, за да пее на частна сватба – кой плати лукса? Световна звезда прибра 2 млн. долара, за да пее на частна сватба – кой плати лукса? Дъщерята на милиардера Рама Раджу Мантена се омъжи в тридневно тържество с Боливуд звезди, световни изпълнители и гости от 40 държави Разбиха фабрика за бебета в Крит - жени от България използвани в схема за милиони евро Разбиха фабрика за бебета в Крит - жени от България използвани в схема за милиони евро Бездетни семейства са плащали до 28 000 евро за дете, а за сурогатна майка — по 150 000  Първият студ оголи енергийния хаос в Европа: Германия вдигна цените над 300 евро/MWh Най-голямата икономика в ЕС има недостиг от 15 GW дневно —количество, което може да захрани три Българии Удариха по милионен бизнес с бебета, замесени са и българки Удариха по милионен бизнес с бебета, замесени са и българки Гръцката полиция разкри мащабна престъпна схема, в която са били използвани десетки жени Двама алпинисти загинаха при инцидент на най-високия връх в Нова Зеландия Двама алпинисти загинаха при инцидент на най-високия връх в Нова Зеландия От началото на 20 век в района са регистрирани над 240 смъртни случая Мъж се преобличал като починалата си майка, за да взима пенсията й Мъж се преобличал като починалата си майка, за да взима пенсията й Дебелият врат и липсата на бръчки обаче го издали Отиде си музикант от легендарната шведска група ABBA Отиде си музикант от легендарната шведска група ABBA Ян Клинг е участвал в записите на няколко класически албума на групата Новото лице на измамните схеми-жени като примамка  Новото лице на измамните схеми-жени като примамка  Семейства остават без майки, а жертвите са в плен на насилие
Румен Радев Румен Радев Това е бюджет на измамата Виц на деня Виц на деня - Кой пациент чакаше за превръзка?
- Той си тръгна, раната му зарасна!
Виц на деня Виц на деня - Не разбирам защо аз винаги съм последният, който научава какво се случва в тая къща!
- Недей да викаш, ще събудиш детето!
- Кого?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори