С пъстро хоро „Меден рудник“ отбеляза своя празник
Специален поздрав към гостите на тържествата отправиха зам.-кметът Диана Саватева и териториалният директор Магдалена Манолова.
С богата фолклорна програма жителите на „Меден рудник“ отбелязаха празника на комплекса. Тържествата започнаха с поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на първите заселници, които идват като бежанци от Беломорска Тракия и се установяват в покрайнините на днешен Бургас. Паметникът се намира в двора на ОУ “Найден Геров”.
По традиция празникът на най-големия бургаски комплекс бе изпъстрен с много музика и веселие. Специален поздрав към гостите на тържествата отправиха зам.-кметът Диана Саватева и териториалният директор Магдалена Манолова.
„Меден рудник“ е най-големият и бързо развиващ се комплекс. Поздравявам ви за това, че пазите и отстоявате своите традиции. Нека във всеки дом да има здраве и благополучие“, каза в приветствието си Диана Саватева.
В празничната програма участваха:
С участието на :
ДЕТСКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА „ЗВЪНИКА” ПРИ НЧ „ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ 1928”
ДГ „ДЕЛФИН”
ДГ „ПИНОКИО”
ТАНЦОВА ШКОЛА „БАЛЕРИНА“
ГАЙДАРСКА ШКОЛА „ЯСЕН МЕСЕЦ” ПРИ НЧ „ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ 1928”
17:30 ч. - НАДИГРАВАНЕ И НАДПЯВАНЕ НА БУРГАСКИ САМОДЕЙНИ ГРУПИ
ДАМСКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА „ОРХИДЕЯ” КЪМ ПК ”ДЕМОКРАЦИЯ”
ФОЛКЛОРЕН ТАНЦОВ КЛУБ „ЛАЗУР”
ФОЛКЛОРЕН ТАНЦОВ КЛУБ „ПЛАМЪК”
18:00 ч.- ПРОФЕСИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН АНСАМБЪЛ „СТРАНДЖА“
19:00 ч. – ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ С УЧАСТИЕТО НА ОРКЕСТЪР „БУРГАС” СОЛИСТИ –КРИСТИНА СТОЙКОВА И ЯНА БИЮКОВА И ГОСТ ИЗПЪЛНИТЕЛ ЖЕЧКА СЛАНИНКОВА.
Студент по "Право" е абсолютен шампион на България в сумото
Гришо срещу 312-ия в света
Как да направим класическа българска чорба - рецепта за истински вкус
Макрон подкрепи ПСЖ преди "бурята"
Футболна бомба за Моуриньо и Реал
Как да приготвим традиционна българска баклава - рецепта от бабината кухня
Венци Стефанов каза за "рязането на глава"
Стоян и Гатев в центъра на събитията в "Ергенът", харесват една и съща жена
Домашен български хляб с квас
Драма с Виктор Орбан и Фидес, лидерът с оставка в джоба
"Свалям шапка на Наско Сираков"
Предстоят 3 почивни дни, заедно с децата - 3 идеи и то без екрани
