Кметът на Несебър: Физкултурният салон към училището в Оризаре е завършен
Община Несебър успешно приключи строителството на нов физкултурен салон към Основно училище „Г. С. Раковски“ в село Оризаре
Община Несебър успешно приключи строителството на нов физкултурен салон към Основно училище „Г. С. Раковски“ в село Оризаре. Новата постройка е самостоятелна, разположена в двора на училището, и е свързана с основната сграда чрез топла връзка. Реализацията бе завършена в срок – до началото на учебната година.
„Образованието не е привилегия, а право, което всички ние трябва да отстояваме в името на бъдещето на общността. Затова не бива да спираме да работим за издигане авторитета на нашите училища, да създаваме стимули за децата да се развиват, да надграждат знания и умения, и да градят амбиция за по-добър живот чрез реализация и интеграция в обществото. Това се постига чрез създаване на равни условия за всички ученици. Към това се стремим.“ – заяви кметът на община Несебър Николай Димитров.
От тази година възпитаниците на ОУ „Г. С. Раковски“ ще разполагат с модерна закрита база за спорт и физическо възпитание, която допълва съществуващите външни игрища за волейбол, баскетбол и футбол. Сградата е оборудвана с всички съвременни удобства – съблекални, душове и санитарни помещения за момичета и момчета, както и складови площи.
„Изграждането на физкултурния салон към училището в Оризаре е поредна стъпка към надграждане и модернизиране на образователната инфраструктура в община Несебър. Целта е не само пряка - да се осигурят подходящи условия за тренировки и физическа активност през зимните месеци. Стремим се към разширяване и подобряване на общинската база, за да отговорим на нарастващото търсене на места в заведенията, предоставящи образователни услуги. Работим за все по-добрия имидж на училищните институции в малките населени места.“- допълни кметът Димитров.



Цветан Цеков: Веригите представят вносни продукти като български
САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл
UFC звездата Икрам Алискеров идва в Бургас за BRAVE 107
Зловещ убиец смени затвора с психиатрия - лъже ли властите?
Майка и 15-годишната ѝ дъщеря загинаха, спасявайки малко дете от внезапен прилив
Ас от Световното с двойна глупост зад волана
Немислим кошмар: Майка загина в катастрофа, пътувайки към болницата да разпознае тялото на сина си
Гуардиола поиска колосална заплата, Италия е пас за Пеп - следва Англия
24/07/2026, Петък 18:33
0
Полицията в Ливърпул издаде извънредна заповед! Причината стряскаща
МЗ подкрепи обществени поръчки за лекарства и в частните болници
Цветан Цеков: Веригите представят вносни продукти като български
24/07/2026, Петък 17:30
8
Служител на финансовото министерство с 9 нарушения е обвинен за смъртта на жена край Владая
Юлиан Костов продава дома си във Варна за близо 400 000 евро
