×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургас посрещна финала на първия етап от колоездачната обиколка, италианец спечели


31 Август 2025, Неделя, 19:02 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ, видео и снимки: Димитър КИРЯКОВ

Общината получи почетен плакет за отлична организация

Бургас посрещна финала на един от най-значимите спортни форуми у нас – Международната колоездачна обиколка на България. За 59-и път градът е сред домакините на състезанието, а тази година именно тук завърши първият етап от надпреварата.

Трасето между Приморско и Бургас, с дължина 122 километра, предложи оспорвана и динамична битка. Общо 117 състезатели от 21 професионални отбора се впуснаха в гонката по южното Черноморие.

Италианският състезател Лоренцо Каталдо бе най-бърз и премина финалната линия пръв. Второто място завоюва гъркът Никифорос Арванитис, а трети остана Алберт Гатеман. Арванитис, който завърши трети и в пролога, излезе начело във временното класиране. Така той ще стартира във втория етап с жълтата фланелка – символ на лидерството в обиколката.

Обиколката на България започна в Приморско, финалът на етапа е в Бургас

Освен това младият гръцки колоездач получи и бялата фланелка на Министерството на младежта и спорта, връчена му от председателя на спортната комисия към Общинския съвет Иван Станев. Лилавата фланелка, предназначена за най-активния състезател, отиде при Михайло Столич и беше връчена от зам.-кмета на Бургас Манол Тодоров.

Вижте нашето видео:

Кметът Димитър Николов награди призьорите и благодари на Българската федерация по колоездене за добрата организация. Той изрази желание Бургас отново да бъде домакин и на следващото издание на престижното състезание. В знак на признание за подкрепата, градоначалникът получи почетен плакет от федерацията.

Утре предстои вторият етап от надпреварата – от Карнобат до Казанлък.

Обиколката стартира официално в Приморско с пролог по технично 3.5-километрово градско трасе – най-дългото в историята на състезанието. Впечатляващ старт бе даден от кмета на Приморско Иван Гайков, който символично поведе колоната и облече жълтата и бялата фланелка – като жест към победителя в пролога и най-младия участник.

Сърбинът Огнен Илич спечели пролога и стана първият носител на жълтата фланелка в тазгодишното издание.

„Обиколката е емблематична не само за България, но и за Европа. Горди сме, че Приморско бе избран за стартова точка на толкова елитно състезание“, заяви кметът Иван Гайков. Той подчерта, че градът се утвърждава като притегателен център за международни спортни събития – от ветроходство и плажен хандбал до подводен риболов.

72-рата Международна колоездачна обиколка на България включва пет етапа:

  • 31 август – Приморско – Айтос – Бургас (122.5 км)

  • 1 септември – Карнобат – Казанлък (134.2 км)

  • 2 септември – Казанлък – Троян (118.5 км)

  • 3 септември – Троян – Сливен (194.5 км)

  • 4 септември – Кръгов маршрут в Сливен (113.9 км)

Събитието се организира от Българската федерация по колоездене с подкрепата на местните общини. Трасето преминава през разнообразен терен – от крайбрежни пейзажи до стръмни планински изкачвания, предоставяйки истинско предизвикателство и зрелище за участници и публика.

 




В категории: Бургас , Спорт


Димитър КИРЯКОВ Автор
Димитър КИРЯКОВ
11
Коментара
Емел МАХМУД Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро 31/05/2026, Неделя 19:20 3
11
Коментара по темата
11.
Антонио Ресио
01.09.2025 13:51:41
0
2
Колоездачната Обиколка на България е най-старата национална шосейна надпревара у нас , като Бургас е рекордьор по етапни финали. Докато Бургазлии знаят това и си съобразяват маршрутите в етапнния ден , то за пришълците от вътрешноста и преСелниците това е голяма парализа на трафика .
10.
Шматки
01.09.2025 10:16:43
5
3
Проебахте се за пари .... ще блокираш възлови пътища в час пик за тия неща , вие нормални ли сте ве хора ... имаше и катастрофи заради тая незнам как и аз да го нарека простотия е меко казано
9.
Малоумие
01.09.2025 09:25:02
3
4
Пълно малоумие, чакахме един час, за да излезем от града... Защо трябваше за час да се блокира цялото движение, като то можеше спокойно да си върви. Нали знаят къде се намират точно, ами спрете движението 5 минути по-рано, поетапно, не да стоят хората да чакат 30-40минути и никой да не минава. Тук трябва да има наказани за тази простотия!
Не е нормално това ръководене на състезанието, не е нормално да се блокира целият град за един час, заради 40-50 велосипедиста и то в този период на годината в тези часове.

Трасето може да е и по периферията на града, не по централни булеварди, трасирано така, че целият град да е блокиран, да не можеш от едната до другата част да стигнеш от никъде,това е абсолютно престъпление!
8.
Кмете
31.08.2025 23:42:33
6
7
А тия хора парализирани в трафика ,които се опитваха да се доберат до домовете си след като са си оставили парите в Бургас и околията , ще ги наградиш ли ? Как може в деня на голямото прибиране да организирате състезание и да блокирате трафика , толкова ли са неадекватни служителите ти кметв
7.
Noname
31.08.2025 22:08:59
6
8
И повече да не са стъпили тук. Не може да спираш трафика на хора, които са си платили винетка за пиар на кматове.
6.
Някой
31.08.2025 20:08:25
1
26
И г-н кмет, хубаво е да награждаваш нали, ама вземете да оправите колоездачната инфраструктура в Бургас. Тези черти, където сте ги начертали по бордюрите и колоездачи и пешеходци се блъскат всеки ден не са велоалеи.
5.
Някой
31.08.2025 20:04:18
8
12
Успоредно с обиколката на България се провежда и обиколката на Испания. Много е показателно отношението на хората в Испания, и на новобургазлийте :)
4.
ХХ до 1
31.08.2025 19:30:45
25
16
Кво ревеш кат каруцар ве селиьоо?
Голямо нещо станало, че бил затеорен пътя за час, два. Сакън, че не можеш да минеш с курника от там, мноого е важно за тъпия Ганьо кат теб да премине с милионника. Големи нерви му създадоха колоездачите ейй. Турай рикията на масата, вади пачата, бий два шамара на жената и псувай. Жалкар долен!
3.
1
31.08.2025 19:28:15
3
23
Така като гледам маршрута, това не е никаква обиколка на България, а нещо като обиколка на югоизточната част, плюс Троян. Обиколката тръгваше от София, до морето минаваше по един маршрут, а после по друг обратно
2.
*********
31.08.2025 19:26:37
1
12
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
1.
Кретени
31.08.2025 19:15:05
11
36
Направете го края септември а не сега като е пълно с коли и хора като ремонтите ти ви,юни затваряме за Сарафово едното плътно а Одрин цяло лято няма асфалт…Оставка и народен съд
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Това ли са бъдещите гении на Бургас (ВИДЕО) Това ли са бъдещите гении на Бургас (ВИДЕО) Младите хора разказаха пред нашата камера къде ще продължат образованието си и какви са плановете им за бъдещето Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива До дни започва изплащането на помощите на пострадалите от наводненията Таксиметров шофьор от Бургас не е върнал рестото и свалил 12-годишно дете от автомобила си Таксиметров шофьор от Бургас не е върнал рестото и свалил 12-годишно дете от автомобила си Момичето пътувало към урок по рисуване, а при пристигането си било разстроено и със сълзи в очите Трябва ли в България да се въведе четиридневна работна седмица? (ВИДЕО) Трябва ли в България да се въведе четиридневна работна седмица? (ВИДЕО) Кратката работна седмица се превръща в глобален експеримент, който води до различни резултати Минало ли е действително НЛО над Приморско? (ВИДЕО) Минало ли е действително НЛО над Приморско? (ВИДЕО) Снимки, публикувани в интернет, озадачиха хора от цялата страна Бургас не спи! Десетки са на "Тройката", за да бъдат гласът на безгласните (СНИМКИ) Бургас не спи! Десетки са на "Тройката", за да бъдат гласът на безгласните (СНИМКИ) Хората настояват за по-хуманно отношение и ефективни мерки срещу насилието над четириногите Майката на Ивайло Калушев: Иво не може да посегне на най-любимите си същества Майката на Ивайло Калушев: Иво не може да посегне на най-любимите си същества Майсторова твърди, че Калушев не е имал много имоти, нито милиони Доброволци почистиха морското дъно край остров Света Анастасия (СНИМКИ) Доброволци почистиха морското дъно край остров Света Анастасия (СНИМКИ) Акцията на „Приятели на морето-Бургас“ се провежда за девета поредна година и събира водолази от цялата страна Собственици на имоти на незаконния комплекс край Варна: Плащаме данъци, имаме партиди за ток и вода Собственици на имоти на незаконния комплекс край Варна: Плащаме данъци, имаме партиди за ток и вода Банки им отпуснали ипотечни кредити, след като проверили документите Оставаме на дъното на ЕС по заплати Оставаме на дъното на ЕС по заплати 58% от работещите у нас не покриват издръжката си
Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Ясновидецът Яцковски: Как ще изглежда предстоящата криза Парите ще бъдат замразени, за да не се стига да хиперинфлация, на хората ще се раздават виртуални точки, описва виденията си известният поляк Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Колко мигранти е длъжна да приема България от юни? Новият пакт на ЕС предвижда: обгрижване на нахлулите през Турция, получаване на араби и африканци на квотен принцип или заплащане на солени глоби Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Владимир Путин иска вечен живот, дал е $ 26 милиарда за експерименти Руският президент не иска да умира Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Сделката с Иран: петте основни проблема, пред които е изправен Тръмп Администрацията на Тръмп обсъжда временно спиране на огъня, но ключови въпроси около ядрената програма, санкциите и корабоплаването остават нерешени Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Жилищната криза в Гърция се задълбочава заради рекордните наеми и недостига на достъпни имоти Високите разходи за подслон поглъщат огромна част от доходите на домакинствата и спират младите хора да създават семейства Опасна треска след ухапване от кърлежи предизвика смъртни случаи в съседна Турция Опасна треска след ухапване от кърлежи предизвика смъртни случаи в съседна Турция Климатичните промени и зачестилите валежи активизираха разпространението на Кримска-Конго хеморагична треска в региона Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Новите законови промени дават право на местните общини да забраняват нощната търговия с алкохолни напитки в магазините Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Местният парламент даде мощен символен знак, че градът е готов за най-мащабния музикален форум Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Според предвижданията, водените от Хулио Веласкес „сини“ ще си осигурят място в основната схема на третия по сила турнир на УЕФА Лигата на конференциите Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Корпусът на гвардейците на ислямската революция обяви, че нова директна война със САЩ е малко вероятна поради „слабостта на врага“
Атанас Пеканов, вицепремиер Атанас Пеканов, вицепремиер Хората трябва да се откажат от скъпите неща Виц на деня Виц на деня - Мамо, тате... утре има родителска среща...
- Ааа, по-добре да идем на почивка с тези пари!
Виц на деня Виц на деня - Какво е знаменитост?
- Това е човек който цял живот се мъчи да стане известен и като успее - започва да носи черни очила и перуки, за да не го познаят.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При соца беше по-хубаво - банкети, бригади, манифестации, с*кс, жени, танци. А сега ни остана само с*кса.
- Дядо Яне - самотен овчар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори