×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Киър Стармър е на визита в Киев
  • Нов пакет мерки за контрол над НЗОК предлагат ДБ
  • Изкуствен интелект спира фалшиви ТЕЛК-ове
  • Аржентина на финал след фамозен обрат и 2:1 срещу Англия
  • Испания: Евтиният ток от ВЕИ излиза солено на системата
  • Италия и Франция торпилираха санкциите на ЕС срещу военните на Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жесток скандал между Москва и Париж, Макрон нарече Путин чудовище


Жесток скандал между Москва и Париж, Макрон нарече Путин чудовище
Това е израз, който характеризира дълбоките чувства на грузинците, украинците и други нации, преживели руско нашествие, каза френският президент
30 Август 2025, Събота, 13:10 ч.
Автор: Флагман.Бг, Колаж: Getty Images/Gulliver

Говорителят на руското външно министерство Мария Захарова заяви, че френският лидер често прави "странни изявления"

Русия остро реагира на думите на френския президент Еманюел Макрон, който в интервю миналата седмица нарече Владимир Путин "чудовище (ogre) пред нашите врати". В петък говорителят на руското външно министерство Мария Захарова заяви, че френският лидер често прави "странни изявления", които понякога преминават границата на приличието и се превръщат в "обидни квалификации".

"Това е недостойно за държавен глава", подчерта Захарова,цитирана от "Ройтерс" и БЛИЦ.

Макрон отговори на критиките по време на съвместна пресконференция с германския канцлер Фридрих Мерц. Той заяви, че не използва вулгарен език, а просто описва чувството на народи, които са били жертви на руските действия.

"Когато казваме, че има чудовище пред портите на Европа - израз, използван от мнозина, мисля, че това характеризира дълбоките чувства на грузинците, украинците и други нации, преживели руско нашествие", каза френският президент.

По-късно той отправи нова критика към Путин, от която руският президент отново би могъл да се обиди, но този път е замесен и Тръмп.

"Ако руският президент Владимир Путин не се ангажира до понеделник да се срещне с украинския президент Володимир Зеленски, това означава, че той е измамил президента на САЩ Доналд Тръмп", каза френският президент, цитиран от Ройтерс.

„Ако това не се случи до понеделник, крайният срок, определен от президента Тръмп, това означава, че за пореден път президентът Путин е изиграл президента Тръмп“, каза Макрон на съвместна пресконференция с германския канцлер Фридрих Мерц. 

Тръмп заплаши с последствия, ако руският и украинският лидер не се срещнат.

Зеленски също припомни изявление на Тръмп, че ще даде на Путин седмица или две, за да се споразумее за двустранна среща с украинския президент, преди евентуално да обяви нови действия срещу Русия.

„Две седмици се навършват в понеделник. И ще напомним това на всички“, каза Зеленски.

Отношенията между Русия и Франция през последните години са белязани от нарастващо напрежение. Преди началото на войната в Украйна Макрон се опита да поддържа диалог с Путин, включително чрез множество телефонни разговори и лични срещи, но с течение на времето Париж зае все по-твърда линия, подкрепяйки военната помощ за Киев и настоявайки за засилени санкции срещу Москва.

Това предизвика остра реакция от страна на Кремъл, който редовно обвинява Франция в "антируска реторика" и "подстрекателство към конфронтация".
 


В категории: Политика


16
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Купонджиите на попфолка идват за MAX FEST в Бургас Купонджиите на попфолка идват за MAX FEST в Бургас 16/07/2026, Четвъртък 14:31 1
Михаил ДИМИТРОВ Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта" Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта" 16/07/2026, Четвъртък 14:30 1
Димитър КИРЯКОВ Ето защо жените буквално изнемогват в жегите Ето защо жените буквално изнемогват в жегите 16/07/2026, Четвъртък 12:20 0
16
Коментара по темата
16.
Руя
31.08.2025 21:20:12
0
1
Тоя макарончо дето спи с мъж и само глупости говори докога френския народ ще го търпи.Той е срам за Франция.
15.
Ключа от палатката
31.08.2025 09:03:40
0
2
Това недоразумение на природата лижеше задника на Путин до лятото на 2018. Тогава на стадион Лужники в Москва той беше публично унижен пред целия свят. По време на церемонията по награждаването след финала на световното по футбол изведнъж се изсипва пороен дъжд. Организаторите веднага донесоха чадър на В.П. и умишлено оставиха Макарона хубаво да се намокри като кокошка. Вовата се усмихва на случващото се и спокойно продължава да награждава футболистите на Франция за титлата. След известно време видя, че вече наистина е подгизнал отвсякъде и даде знак да му дадат чадърче и на него☔ Макарона беше толкова мокър, злобен и смешен, че целия стадион избухна в смях и подигравки. Видях на живо този исторически момент и се изкефих максимално
14.
Макрон
31.08.2025 02:17:54
0
1
Владимире върни ми дилдото емоционален спомен ми е
13.
Мерси боку!
30.08.2025 19:33:32
2
6
“израз, използван от мнозина, мисля, че това характеризира дълбоките чувства на грузинците, украинците и други нации, преживели руско нашествие", каза френският президент.“

Не защитавам Путио, дано да се пържи в ада на бавен огън! Но…
Макаронеееееееееееее!!!! Я питай - алжирците, тунизийците, мианмарците, сенегалците и още много, много други народи на които сте избивали населението, те как се чувстват аааа????
Убийци сочат с пръст убийци! Всичките да ви тръшне чумата.
Майната им на:
- Русия.
- Европа.
- Америка.
Скъсване на всички връзки и взаимоотношения с Русия и Америка, и вън от ЕС.
Пълен неутралитет и да не ни занимават с глупости.
Боклуци
12.
*********
30.08.2025 19:04:50
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
11.
*********
30.08.2025 18:44:27
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
10.
Опа
30.08.2025 18:33:46
2
11
Микрон първо да погледне нещото за което е женен после да говори за чудовища
9.
В2Н
30.08.2025 18:05:40
9
12
Майната ви на всички,еврогейски тъпи главички!
Бъдещето е на Русия!
ЕС ще се разпадне!
8.
До 6
30.08.2025 15:58:11
1
14
Нищо ,съгласен съм с тях че санкциите са им от полза .
7.
Прав е Макрон
30.08.2025 15:46:40
22
14
Вижте внимателно снимката
На нея се вижда че Путю гледа като насрано бебе
Погледът му е достатъчно говорещ
Снимката е от Аляска където свободните медии скочиха върху него със нормалните въпроси за дивашката война която този идиот сътвори
На тази снимка се вижда че е като насран .......това не са подчинените медии във Русия които му ближат насрания гъз естествено от страх
Тука в Аляска не го бръснат за слива и на снимката направо се вижда че се насира в памперса и се моли никой да не разбере
6.
оффф...
30.08.2025 15:46:26
6
17
Кремъл обвинява Франция в антируска реторика
Кремъл обвинява Англия в антируска реторика
Кремъл обвинява САЩ в антируска реторика
Кремъл обвинява Германия в антируска реторика
Кремъл обвинява Полша в антируска реторика
Кремъл обвинява България в антируска реторика

АМИ СПРЕТЕ да ни давате ПРИЧИНА, мамка му
5.
FM
30.08.2025 15:03:51
20
10
Браво на Микрон!
4.
Барон Мюнхаузен
30.08.2025 14:57:25
9
25
Безсилието поражда злоба и.... лични обиди. Макрон е злобен, като всеки Джендър.
3.
Макроновото
30.08.2025 14:36:28
10
27
Бабо/дядо пак ще го шамароса публично, задето говори простотии.
2.
победа и здраве
30.08.2025 13:52:06
13
35
Този мръсен чифутин дори не е бабоеб, а чист ПЕДЕРАСТ!
1.
XX
30.08.2025 13:26:51
41
18
Браво на Макрон !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
От Варшава през Батуми към Бургас: Защо Руслан избра България да опита да изпълни мечтата си (СНИМКИ) От Варшава през Батуми към Бургас: Защо Руслан избра България да опита да изпълни мечтата си (СНИМКИ) Украинецът иска да направи изложба с непоказвани снимки от тежкото пътешествие, създава костюм от намерени вещи и мечтае за център за деца с увреждания Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС Едва 52,8% от българите между 16 и 24 години притежават поне базови умения, докато в европейските лидери делът надхвърля 90% Разбиха международен канал за трафик на мигранти, преминаващ през Бургас, арестувани са двама полицаи Разбиха международен канал за трафик на мигранти, преминаващ през Бургас, арестувани са двама полицаи Мрежата превеждала предимно афганистанци от Турция към Западна Европа, а цената само за сръбския участък достигала 1300 евро на човек Сливенски джигит стана за смях в Румъния: Ченгета му развиха номерата, той им скача на бой (ВИДЕО) Сливенски джигит стана за смях в Румъния: Ченгета му развиха номерата, той им скача на бой (ВИДЕО) Докато нашенският тарикат се опитва да прави циркове на пътя, северните ни съседи показаха с отвертка в ръка как се действа с нарушителите без никакви компромиси Край на чакането за Дюлинския проход: Асфалтирането започва до 15 август Край на чакането за Дюлинския проход: Асфалтирането започва до 15 август Ремонтът между Паницово и Гюльовца трябва да приключи до 15 ноември, а строителството по направлението към Сарафово може да стартира на 1 септември От липсваща услуга до собствен стартъп: Четирима бургаски ученици създават умни шкафчета От липсваща услуга до собствен стартъп: Четирима бургаски ученици създават умни шкафчета Емил Ангелов, Явор Станчев, Радослав Стоянов и Емил Христов вече изграждат реален прототип, а Община Бургас подкрепя проекта с две пилотни локации Купонджиите на попфолка идват за MAX FEST в Бургас Купонджиите на попфолка идват за MAX FEST в Бургас Камелия, Фики, Емрах, Сияна, Лидия и Dj Дамян ще взривят Морска гара през август МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България Външното министерство уточни, че декларацията от срещата Украйна - Югоизточна Европа няма задължителен характер, а позицията на кабинета остава непроменена Световен триумф! „Мишлен“ се преклони пред българските шеф-готвачи и призна София Световен триумф! „Мишлен“ се преклони пред българските шеф-готвачи и призна София Шефът на общинския туризъм разкри писмото с похвали от кулинарния гигант. Готови ли сме за златните звезди или държавата пак ще проспи шанса си? Фатален край на съседска война: 82-годишен нападна жена, после почина в болница Фатален край на съседска война: 82-годишен нападна жена, после почина в болница Полицията разследва опит за убийство и евентуално подпомагане или склоняване към самоубийство, а аутопсия трябва да установи причината за смъртта
Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС Едва 52,8% от българите между 16 и 24 години притежават поне базови умения, докато в европейските лидери делът надхвърля 90% Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта" Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта" Сумата ще се плаща предварително от част от кандидатите и може да бъде върната едва след придобиването на американско гражданство МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България Външното министерство уточни, че декларацията от срещата Украйна - Югоизточна Европа няма задължителен характер, а позицията на кабинета остава непроменена Световен триумф! „Мишлен“ се преклони пред българските шеф-готвачи и призна София Световен триумф! „Мишлен“ се преклони пред българските шеф-готвачи и призна София Шефът на общинския туризъм разкри писмото с похвали от кулинарния гигант. Готови ли сме за златните звезди или държавата пак ще проспи шанса си? Страхът на Томас Тухел уби мечтата на Англия: Пресата на Острова съсипа селекционера за катастрофалния обрат Страхът на Томас Тухел уби мечтата на Англия: Пресата на Острова съсипа селекционера за катастрофалния обрат Пресата на Острова единодушно призна, че безсмъртието е било в ръцете им, но се е изплъзнало в добавеното време Безсънна нощ на Острова: Британските медии съсипаха Меси и компания заради "мръсна война" Безсънна нощ на Острова: Британските медии съсипаха Меси и компания заради "мръсна война" Пресата в Англия беснее срещу защитната тактика на Тухел, черните изкуства на световните шампиони и скандалния транспарант за Фолклендите Челси разгневи собствените си фенове: Изтри пост за героя на Аржентина срещу Англия Челси разгневи собствените си фенове: Изтри пост за героя на Аржентина срещу Англия Английският клуб отпразнува изравнителния гол на Енцо Фернандес, но бързо отстъпи след обвинения, че ликува за разбитата мечта на „Трите лъва“ Политически скандал разтърси Мондиала: Аржентина заплашена от глоба заради Фолкландите Политически скандал разтърси Мондиала: Аржентина заплашена от глоба заради Фолкландите Играчите вдигнаха транспарант с послание за спорните острови след обрата срещу Англия, но ФИФА все още не е обявила дисциплинарна процедура Уволни ли Румен Радев Цветелина Бориславова като почетен консул Уволни ли Румен Радев Цветелина Бориславова като почетен консул Бизнесдамата обясни, че сама е поискала освобождаването си, защото предстои да стане почетен консул на друга държава Първо признание по Театралната афера: Румен Бечев поиска съкратен процес Първо признание по Театралната афера: Румен Бечев поиска съкратен процес Осем души са подсъдими за схема с фиктивни назначения и договори за над 3,5 млн. лева в културните институции в Смолян и Разград
Доналд Тръмп Доналд Тръмп САЩ ще охраняват Ормузкия проток и ще събират 20% такса за товарите Виц на деня Виц на деня Две приятелки си говорят:
- Твоя хващал ли те е някога с с чужд мъж?
- Не, само с приятели и познати...
Виц на деня Виц на деня Мъжът влиза в банята и заварва жена си да къпе четири деца.
- Но скъпа, нали имаме само две деца?!
- Да, ама трябва да разбера кои са нашите...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е общото между жените и гъбите?
- Най-красивите са най-отровни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори